Roland Garros 2020

Arhiva.

Moderator: Moderator

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tajler Darden » Wed Oct 07, 2020. 4:35 pm

Falio mu je koji takav meč kroz karijeru, da bi mogao da pronađe ravnotežu u udarcima. Videćemo njegov dalji razvoj.

Novak je idealno to opisao... Kada je govorio o prvom GS pričao je kako tada nije razmišljao ni o čemu... Samo zažmuri i šamara loptu, bez ikakvog pritiska.

Problemi su nastali nakon toga, dok nije premostio koliko može da ostvari.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: Roland Garros 2020

Post by dacolik » Fri Oct 09, 2020. 11:57 pm

Iznenadio me iskreno Cicipas s ovim nivoom tenisa koji je prikazao. Ocekivao sam na 0:2 da se ugasi kao i svaki mladji teniser, ali je vjerovao da moze da okrene i tad.
U petom ga je slomio Djokas i psihicki i fizicki. Mislim da ce ovo za grka biti veliko iskustvo... Ali jos su stare kajle nedodirljive na GS. :D

Sto se tice finala... :biggrin:
Prvi set je krucijalan, to ce vrlo moguce prelomiti mec. Nadal je i protiv Sinera i Svarcmana bio klimav u prvom setu, davao dosta sansi a onda podizao posle dobijenog seta nivo igre. Sto se njega tice siguran sam da ce probati da uvuce mec u to da bude sto vise " fizicki" sa dugackim razmjenama. Da bi Djokovic osvojio mora da izbjegne peti set i da zavrsi ovo u 3 ili 4. Cijenim da zbog svega sto je Nadal prosao na Philippe Chatrier terenu i te mentalne prednosti nad protivnicima bi bio gotovo nepobjediv u petom. Koliko je za Novaka bitna bekhend paralela toliko ce biti i za Rafu forhend paralela i koliko ce puta moci da "iskaznjava" kad mu se ostavi dovoljno prostora.

Svakako Novak bi trebao da ima dosta prilika za brejk jer Nadalov servis na ovom turniru blago je reci nije impresivan. Ono sto mora da uradi je da smanji broj drop shotova koje igra sa osnovne linije, to nece proci previse puta protiv Nadala na ovom terenu sigurno, tako da selekcija drop shotova mora da bude bolja za njega. Bekhend paralela je najbitniji njegov udarac u ovom mecapu, ako to ne bude uspio da igra dovoljno uspjesno to ce povuci za sobom vise izvlacenja na forhend i ostavljati mnogo vise prostora Nadalu za bekhend po dijagonali ili jos gore forhend po paraleli. Da sam na njegovom mjestu probao bih servis volej igru jer Nadalovi riterni nisu bili ubitacni, tu bi mozda mogao da ga iznenadi s vecim brojem izlazaka.

Ovo je njihov 56. medjusobni mec. Djokovic vodi sa 29-26 , Nadal ima 17-7 na sljaci i ako se ne varam njihov posljednji mec je bio u finalu Rima prosle godine.
Mec koji moze da presudno oblikuje istoriju tenisa i konacni zbir najbitnijih titula. Nadal da sacuva perfektan skor a Novak da preskoci ultimativni zadatak u tenisu.
Uzivajmo u ovome, nece jos dugo.
Spoiler!
Sto se prognoze tice dao bih vece sanse Nadalu, 60:40. Ako ode u peti set ovo siguran sam da on osvaja.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tajler Darden » Sat Oct 10, 2020. 1:44 pm

Pošteno je da dva najbolja igrača sveta u ovom trenutku i odluče ko će prići ili se izjednačiti sa Federerom.

Dva slična puta, makar u prvih par kola... Ni Novak, ni Nadal nisu imali prave testove do četvrtog kola.

1/4 finale i 1/2 finale dali su neke odgovore... Nije Nadal na tom nivou i malo je falilo u oba meča da protivnik ili povede ili se vrati u meč.

Novak... Natrčao je po formi na dva top 10 igrača (jedan to i jeste)... Bilo je tu nekih sitnih problema (vrat, sočiva) protiv Buste. Odlični Karenjo, naterao je Đokovića da obrne u jaču brzinu. Sam Novak je set i po bio čudan. Opšte je poznato da ne funkcioniše normalno kada postoji bilo kakvo iskakanje iz šablona (vetar, kiša). Cicipas juče odličan i kako je Novak bio loš na brejk loptama u četvrtom setu, tako je i Cicipas bio takav u prva dva seta.

Snage obojica imaju... Po mom sudu ključ je prvi set.

Novak mora da udara duboko, da dobro riternira i da kreira uglove.

Lično ne mogu dočekati sutrašnji meč.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Bolkonski » Sun Oct 11, 2020. 10:53 pm

Kako su braća napaćena :D?

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tommen » Sun Oct 11, 2020. 11:34 pm

Evo malo bleja

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Bolkonski » Mon Oct 12, 2020. 12:06 am

Nisam nešto pratio, je l bio povredjen :D?

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tajler Darden » Mon Oct 12, 2020. 11:06 am

Bolkonski wrote:
Sun Oct 11, 2020. 10:53 pm
Kako su braća napaćena :D?
Odlično. :D Kakav je osećaj kad je još jedan došao do 20 GS + ima više Mastersa? :D

Juče sam odmah posle meča izašao napolje, pa nisam stigao da dam komentar...

Učini mi se juče da smo se vratili u 1/2 finale RG 2008. Kopija tog meča... Razvlačenje prva seta i onda kao neka nada u trećem.

Šampionski tenis Nadala i čas Novaku... Izgleda da se čovek stvarno uči dok je živ. :D

Fantastična strategija, gde je u svakom momentu znao kada treba da bude agresivan, kada da bude tri metra iza linije ili da krene napred, baloni na Novakov bekhend... Voleo bih da vidim koliko je procenata lopti Novak udario u visini glave.

Koncentracija, smirenost, ma fantastična priprema meča...

Novak sa druge strane vraćen u onaj period kada nije mogao da primiriše Rafi na šljaci... Vežu se tu neki udarci, ali na viner idu dve greške, juče i po tri. :D

Nadal je pao u trećem setu jedan period i pad se baš video, skraćivao je neke poene... Tu je Novaku dao nekakvu priliku, ali je imao i brejk viška... Dovoljno vremena da se stabilizuje.

Čim se vratio u normalu, odmah je završio meč.

Bravo za Nadala. Neverovatan meč je odigrao.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: Roland Garros 2020

Post by dacolik » Mon Oct 12, 2020. 7:06 pm

Tajler Darden wrote:
Mon Oct 12, 2020. 11:06 am
Bolkonski wrote:
Sun Oct 11, 2020. 10:53 pm
Kako su braća napaćena :D?
Odlično. :D Kakav je osećaj kad je još jedan došao do 20 GS + ima više Mastersa? :D

Juče sam odmah posle meča izašao napolje, pa nisam stigao da dam komentar...

Učini mi se juče da smo se vratili u 1/2 finale RG 2008. Kopija tog meča... Razvlačenje prva seta i onda kao neka nada u trećem.

Šampionski tenis Nadala i čas Novaku... Izgleda da se čovek stvarno uči dok je živ. :D

Fantastična strategija, gde je u svakom momentu znao kada treba da bude agresivan, kada da bude tri metra iza linije ili da krene napred, baloni na Novakov bekhend... Voleo bih da vidim koliko je procenata lopti Novak udario u visini glave.

Koncentracija, smirenost, ma fantastična priprema meča...

Novak sa druge strane vraćen u onaj period kada nije mogao da primiriše Rafi na šljaci... Vežu se tu neki udarci, ali na viner idu dve greške, juče i po tri. :D

Nadal je pao u trećem setu jedan period i pad se baš video, skraćivao je neke poene... Tu je Novaku dao nekakvu priliku, ali je imao i brejk viška... Dovoljno vremena da se stabilizuje.

Čim se vratio u normalu, odmah je završio meč.

Bravo za Nadala. Neverovatan meč je odigrao.
Taj sto ima isto 20 GS, ima vise mastersa zato sto ne postoji 1 masters na travi sto je isto velika nepravda za tu podlogu. Takodje ima i 100 sedmica manje kao broj 1. Takodje nema ni jednu titulu u masters kupu za razliku od rivala (5 I 6). Treba jos da uradi stvari pa da dodje do goat zvanja.

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Bolkonski » Tue Oct 13, 2020. 11:43 am

To sam ja rekao sto puta.
Imaš 4 Mastersa na betonu i 4 Mastersa na sljaci, a nemaš nijedan na travi.
Da i trava ima svoja 4 Mastersa, Federer bi imao bar još 15 i tu bi bio rekorder.
Takodje, da je kojim slučajem Nadal stariji 2-3 godine od Federera, ne bi ga 5 puta pobedio van šljake. Najslabiji igrač od ove trojice.
I dalje mislim da je Federer najtalentovaniji i najuticajniji, a Djoković najveći igrač svih vremena. Trka je završena onim prokletim Vimbldonom.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tommen » Tue Oct 13, 2020. 1:45 pm

A koliko bi Nole imao na travi? Ne puno manje od Rodje...

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Bolkonski » Tue Oct 13, 2020. 2:29 pm

Pa imao bi bar 7-8 manje.
Federer na maksu rešava Djoku u dva seta. Problem su GS-ovi i mentalne blokade.
Ako su godišnje u opticaju 4 Mastersa na travi, dakle za 10 godina 40, Federer bi imao dvadesetak.
Na njegovih 28 Mastersa ( valjda) to bi bilo 48.
Osakaćen je tu Rodja.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Tajler Darden » Tue Oct 13, 2020. 7:53 pm

Ne može pošten čovek da na šalu odgovori šalom, a da se masa ne uspali. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: Roland Garros 2020

Post by Bolkonski » Tue Oct 13, 2020. 8:38 pm

Uvek budni RF svedoci :D

Locked