FK Crvena zvezda

Arhiva.

Moderator: Moderator

Locked
User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Mon Jul 29, 2019. 2:19 pm

Braćo cigani, nek nam je srećna nova sezona. Udarićemo jedan osvrt na prethodnu sezonu koja je konačno zaličila na ono što svi konačno želimo sa našim timom.

Ono što je obeležilo je svakako ulazak u Ligu šampiona i želja da to ponovimo i u sledećoj, ovoj sad već tekućoj sezoni. Krenimo redom, sezonu smo počeli u Rigi u Letoniji. Kao i uvek kada se počinje u prvom kolu obično bude neko egzotično putovanje na istok Evrope. U Rigi nas je dočekao malo poznati Spartaks iz Jurmale, teška utakmica, prva takmičarska u sezoni i čuvene teške noge. Rezultat 0-0, solidna igra, ali ako se uzme u obzir protivnik, očekivali smo pobedu. Nakon toga dolazi Beograd, celu utakmicu se mučimo i obilazimo oko šesnaesterca. Međutim uspevamo da slomimo Spartaks i da se probijemo u 2. krug kvalifikacija. Druga utakmica, ponovo istok i ponovo stara sovijetska škola, Suduva iz Marijanpolja. Uz dve solidne partije 3-0 (Beograd), 2-0 (Litvanija)

Prvi ozbiljan ispit Spartak iz Trnave. Prvu utakmicu igramo u Beogradu pred skoro 38 000 ljudi. Osećalo se na toj utakmici da su ljudi željni nečeg velikog i konačno da probijemo tu barijeru. Gledamo odličnu utakmicu i u 23. minutu penal za nas koji hladnokrvno rešava Ben. Međutim, svega minut i po posle primamo gol koji se ispostavlja kao konačnih 1-1 i bojazan pred revanš. Detalj koji se pokazao pogrešnim, jeste koreografija koju smo posvetili Ratku Mladiću, zbog koje smo kasnije bili kažnjeni sa 72000 hiljade evra i praznim tribinama. U Slovačkoj smo imali identičnu situaciju kao u Beogradu. Domaćin poveo, a gost praktično u sledećm napadu izjednačio. Utakmica ide u produžetke gde Radonja rešava utakmicu nakon odlične akcije. Imali smo i dosta sreće jer su nas slovaci stisli do kraja pa smo se branili kako smo stigli. Na kraju, zasluženo odlazimo u predvorje Lige šampiona. :violin:

Red bull Salcburg, ni dan danas nije jasno kako smo ih smantali u Austriji za 3 i po minuta. Posle 0-0 u Beogradu pred praznim tribinama mi odlazimo u Austriju sa Ligom Evrope u džepu i Ligom šampiona u nadi. Nada nam se isplatila neopreznost austrijanaca i naša napaljenost bila je dovoljna da za 3 i po minuta od 2-0 stignemo do 2-2 i rešimo da odemo u LŠ.



Tamo nimalo laki protivnici, žreb nam donosi Liverpul, Napoli i PSG. Ispostavilo se najteža grupa u celom takmičenju. Sem Pariza, nismo se obrukali ni u jednoj utakmici već smo se svuda muški pobili. Liverpul = Istorija koju smo iskrojili i pobeda o kojoj će se pričati, kao i o junaku te utakmice Milanu Pavkovu.



Nešto što je obeležilo kraj sezone je odlazak kapitena Nenada Milijaša u zasluženu penziju.

I mrlja na celu sezonu, okretanje istorije i pripisivanje titule iz 1946. godine, na silu ili ne, nekako ostaje da to nije trebalo dirati, već da ova sezona bude sezona kada ćemo slaviti treću zvezdicu, proleće u Evropi i duplu krunu.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena Zvezda

Post by Monogamija » Mon Jul 29, 2019. 2:31 pm

Разлог је у лакшем здравственом проблему, па је на поштеди и мини терапијама из превентивних разлога

Капитен Црвене звезде има упалу мишићне овојнице после меча са Хелсинкијем, лекарска препорука је била да се неколико дана не излаже максималним напорима.

Не очекује се да Марин због тога пропусти гостовање у Хелсинкију, али није одбачена ни могућност да остане на клупи како би потпуно спреман дочекао мечеве са Копенхагеном.

Стручни штаб и лекарски тим ће извагати ситуацију у понедељак, јер екипа у уторак путује у Финску.

У случају да процена буде да је боље да Марин не игра, међу стартере би од офанзиваца био промовисан Милан Јевтовића, а Мирко Иванић би се са крила померио на место главног организатора игре.
Prenosi Sportski žurnal.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Гроф Тинторето
Posts: 194
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:28 pm

Re: FK Crvena Zvezda

Post by Гроф Тинторето » Mon Jul 29, 2019. 6:38 pm

Dobar uvod, valjda ulazimo u LS. Ako ne onda bar LE. Kup i titula se podrazumevaju :)
Spoiler!
Monogamija, menjaj ime teme u FK Crvena zvezda :D

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Mon Jul 29, 2019. 6:53 pm

Konačno bi bio red dupla da dođe. LŠ ponovo bi bio vanserijski i posebno mi je drago što su Marinu dali znatno veću ulogu, ako on bude na nivou šanse za prolazak su nam mnogo više.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Tue Jul 30, 2019. 5:12 pm

Sutra revanš sa Helsinkijem. Početak je u 18h po našem vremenu. Jako bitna stvar da nam je Marin u treningu i da je izvesno da će igrati. Sutra sve sem pobede, na osnovu prikazanog u prvoj utakmici, je senzacija.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: FK Crvena zvezda

Post by Admiral » Wed Jul 31, 2019. 8:54 am

Vrhunska sezona zasluzuje i vrhunski uvod!
Bravo majstore.

Nadam se da danas nece biti previse problema.
Gol Pavkova bi morao da garantuje prolaz....
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Wed Jul 31, 2019. 11:42 am

Otkazana nam utakmica za vikend protiv Voždovca. Ok je sve to, ali zar nemamo dovoljan broj igrača u rotaciji koji mogu da iznesu tu utakmicu. Pa šta i da ne osvojimo sva tri boda.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Gaviria013
Posts: 34
Joined: Tue Jul 30, 2019. 9:11 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Gaviria013 » Wed Jul 31, 2019. 4:50 pm

Pozdrav drugari, evo male najave vecerasnje utakmice.
Danas je na programu druga utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Sampiona. Vec tradicionalno Zvezda gostuje na severu Evrope. Videcemo da li ce igrati Marin iako je u pitanju sitna upala. Izvesno da utakmicu pocinje Boaci, ali Finci ipak smatraju da im veca opasnost preti od Pavkova, a takodje kao opasnosti navode Ivanica i Marina. Ako Marin bude igrao to ce znaciti da ce Ivanic opet delovati po krilu (prividja li mi se to Milos Ninkovic?!) i opet dolazimo do pitanja koje nas vec dugo muci-kako nadomestiti nedostatak brzine na krilu? Takodje je izvesno da cemo prvi put gledati na delu projektovani stoperski tandem za ovu sezonu-Degenek i Milunovic. Ako Degenek bude bio na proslogodisnjem nivou, smatram da cemo imati jos jacu odbranu nego prosle godine. Konacno cemo videti sta nam je neophodnije u ekipi-pozrtvovanje i trcanje Jovicica ili fudbalska pismenost i tehnika Kanjasa. Sve u svemu nece nam se ponoviti Suduva i namerno pustanje Jovicica da kreira napade. Bitno je napomenuti i vestacku podlogu, ali to ne smatram hendikepom jer nasi prvotimci su imali prilike sto u Super ligi, sto na treninzima da se upoznaju sa ''vestakom''. Mozda i bitnije od pobede je da veceras Rodic ne dobije i treci zuti karton u 4 utakmice i tako stvori glavobolje sefu Milojevicu.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Wed Jul 31, 2019. 5:18 pm

Sastavi:

HELSINKI: Rudakov - Alho, Obilor, O'Šonesi, Rafinja - Para Sinistera, Kairinen, Mensa, Dalstrom, Riski - Tarasov.

ZVEZDA: Borjan - Stojković, Babić, Milunović, Rodić - Jovančić, Kanjas - Jevtović, Ben, Marin - Boaći.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: FK Crvena zvezda

Post by Admiral » Wed Jul 31, 2019. 7:56 pm

Peske bi mi kuci išli i Stojković i Rodić.

Imaš 3 desna beka, dva te upropaste u dve Evro utakmice.

Ovo su greške koje je više glupo i komentarisati.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Wed Jul 31, 2019. 7:57 pm

Vala baš, nivo niželigaškog fudbala.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: FK Crvena zvezda

Post by Sezione » Wed Jul 31, 2019. 8:13 pm

Pa Zuleta su sklonili i ubacili brata mu Gobelju koji je tanak isto kao i on, napred je malo bolji jer ima rezona u zavrsnici ponekad i to je to. Sta se desava sa Gajicem? Nemoguce da je toliko los na treninzima.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Monogamija » Wed Jul 31, 2019. 8:30 pm

Koliko sam čuo, on vuče neku povredu još od prvenstva za mlade i nije ni prošao kompletne pripreme.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Гроф Тинторето
Posts: 194
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:28 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by Гроф Тинторето » Wed Jul 31, 2019. 9:51 pm

Lose igramo i brukamo se.
Bas da vidimo kako ce to izgledati vs Kopenhagena i kako ce ova odbrana uspeti da ne primi 2-3 komada. Bukvalno rupcage

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: FK Crvena zvezda

Post by B13 » Wed Jul 31, 2019. 10:56 pm

Sezione wrote:
Wed Jul 31, 2019. 8:13 pm
Pa Zuleta su sklonili i ubacili brata mu Gobelju koji je tanak isto kao i on, napred je malo bolji jer ima rezona u zavrsnici ponekad i to je to. Sta se desava sa Gajicem? Nemoguce da je toliko los na treninzima.
Ne mogu da tvrdim da ga zbog toga nema, ali ima neke privatne probleme. Teško je biti glavom tu, kada prolaziš kroz to.

Inače, mnogo dobar dečko, baš bih voleo da uspe.

Locked