KK Partizan 2019/20

Arhiva.

Moderator: Moderator

Locked
User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

KK Partizan 2019/20

Post by Tajler Darden » Sun Jul 28, 2019. 5:28 pm

Prošlo je više od pet godina kako je Partizan gostovanjem protiv Galatasaraja završio drugu fazu EL, a ispostaviće se i poslednji put zaigrao najelitnije evropsko takmičenje. Trojka Nolana Smita u utakmici polufinala ABA lige, označila je novu eru, eru u kojoj je jedini osvajač sadašnje Evrolige iz naše zemlje, svega dva puta došao na utakmicu od finala regionalnog takmičenja.

Ovog proleća po medijima krenula je kampanja da je KK Partizan glavni favorit za dobijanje wildcard-a. Ipak, kako se i pretpostavljalo specijalnu pozivnicu ponovo je dobio neko drugi. Prvi put Prokom, sada je to bio ruski Zenit. Populizam, koji se učvrstio u Partizanu, doneo je maha, te je dobar deo navijača živeo u nadi da će KKP ponovo zaigrati Evroligu.

Da se vratimo na prošlu sezonu... Ona se može podeliti na dva dela, uostalom kao i neke od prethodnih.

Sezonu je na klupi otpočeo Nenad Čanak, nekadašnji košarkaš i trener, koji je doneo prvi trofej u klub od odlaska Duška Vujoševića. Usled loših rezultata, Nenad je podneo ostavku, dok je na njegovo mesto došao Andrea Trinkijeri.

Epilog sezone svešću u svega nekoliko crta, zato što gotovo svi znaju šta se tokom iste dešavalo.
-ispadanje od KK Crvena zvezda u polufinalu ABA lige, uz debakl u trećoj utakmici.
-ispadanje u drugoj fazi Evrokupa.
-Osvojen domaći Kup Radivoja Koraća, trijumfom nad Crvenom zvezdom.
-Izgubljeno finale domaćeg prvenstva od C. zvezde rezultatom 3:1.

Klub su napustili: Vanja Marinković (Valensija), Džok Lendejl (Žalgiris), Aleks Renfro (Zenit), Amar Gegić (?), Uroš Trifunović (Mega Bemax - pozajmica).

U klub su došli: Nemanja Gordić (Budućnost Podgorica), Rašon Tomas (Dinamo Sasari), Žanis Peiners (Darušafaka), Kori Volden (Hapoel Holon) i Vilijam Mosli (Trst).

SEZONA KOJA DOLAZI

Što se ABA lige tiče, trenutno postoji samo jedan favorit, imajući u vidu imena koja je Crvena zvezda dovela, Partizan i ostali timovi teško će ugroziti šampiona.

U Evrokupu „Crno-beli” žrebani su u grupu B, u kojoj će se susresti sa Lokomotivom Kuban, Lijetuvos Ritasom, Tofašom, Limožom, kao i osvajačem italijanskog „Palakanestra”, ekipom Venecije.

Na prvi pogled u grupi se nalaze timovi koji su ostvarivali zapažene evropske rezultate u novom milenijumu, gde za primer imamo Kuban koji je osvojio Evrokup 2013. godine, ali je igrao i f4 Evrolige, gde im je snove za finale srušio CSKA. Takođe, Lijetuvos Ritas je ovo takmičene pokorio 2009. godine.

Znajući sve ove činjenice, Partizan više nema prava nikoga da potcenjuje. Rezultati na terenu, ali i porazi van istog, doneli su mnogo loše karme najvećem klubu u našoj zemlji.

Koji su realni dometi Partizana? Videćemo.

Čekajući sledeću sezonu...

Image

Fotografija je preuzeta sa zvaničnog Fejsbuk naloga KK Partizan.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Pavlaka » Sun Jul 28, 2019. 8:33 pm

Tajler Darden svaka čast na odličnom uvodu! :)

Partizan je u dosadašnjem delu prelaznog roka potpisao neke poznate (Gordić) i neke manje poznate igrače ovdašnjoj sportskoj javnosti. U ovo drugu grupu spadaju svakako Vil Mozli, a u manjoj meri i Volden i Tomas. Jaramaz je produžen, a centar se čeka. U igri je mnogo imena, a prema navodima, KKP se interesuje za 2 odlična igrača (verovatno van platežne moći).

Kori Volden (kombo bek):

*odličan igrač za pik end rol setove koje obožava trener Trinkijeri. Ima dobar prodor, značajno je popravio šut, a u ovim sezonama u Izraelu postao je i vrhunski dodavač iz ovih napada. Posebno je opasan iz visokog pika, a lopte deli uspešno i na šut i centru koji rola.
*Dobar igrač u tranziciji. Solidan ball handling koji ima dobro koristi kada je u pitanju otvoreni teren i trčanje, snažan je pod kontaktom i lako završava. Još nema istančan kvalitet za donošenje odluka na brzinu.
*Šut je značajno unapredio, ali izbačaj i dalje ne izgleda previše lepo. Nekad je problem i selekcija, kao i zaletanje u gužvu. Sve u svemu, nije igrač za ići stalno ispod bloka.
*Odbrana koju u poslednjoj sezoni nije baš pokazao, ali pre toga mu je bila zaštitni znak. Jak je kontaktu, nešto sporiji i vertikalno i lateralno.

Rašon Tomas (krilni centar):

* Jako dinamičan igrač koji voli kontakt i hrani se energijom sa tribina. Vrlo raznolik, napada i licem i leđima ka košu, što mu je ogromna prednost u modernoj tzv vertikalnoj košarci gde svi lete u vis, a malo ko zida i radi na poenima.
*Posebno dobar kad treba da udeli pas sa niskog posta. Mnogi šuteri u ekipi i oni koji utrčavaju u Trinkijerijevim setovima će profitirati od njegove igre.
* Nestabilan šuter, kako za 3 pt, tako i oko obruča. Nema završnicu oko obruča, posebno kad napada sa desna na levo je mučenje.
* Jako koristan u ofanzivnom skoku.
*Raznoliki pik end rol igrač - može i na pop, i na slip i na roll.
* Odbrana solidna, samo da se čuva faulova i da reši kad ga napadaju licem.

Vil Mozli (centar, skraćeni):

* Neverovatan fizikalac, ne zna ništa, ali leti i u odbrani i iz pik end rola u napadu.
* Jako koristan kao đubretar oko obruča i na ofanzivnom skoku.
* Šut nema ni u tragovima, pa ni slobodna bacanja
* Brze noge, može sve da preuzima i da izdominira u skoku

Analiza preuzeta sa sajta: http://www.doubledouble.rs/en/

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by CikaZika » Sun Jul 28, 2019. 9:12 pm

Bravo, Tajlere na uvodu! :greetings-clapyellow:

Elem, da se i ja osvrnem na trenutnu situaciju, necega sto je bilo, jeste i bice moja velika opsesija kroz citav zivot.

KK Partizan? Sta je to trenutno, retko ko moze opisati, stvari koje se tamo dogadjaju ni malo mi se ne dopadaju, ali sada cu pokusati da budem objektivan, pre svega u domenu struke i terena, zanemarivsi sve ono sto se dogadja oko njega.

Partizan je trenutno doveo pet pojacanja i jos se ne zna ko ce ostati, a ko otici. Otisao je Vanja, a Jaramaz najverovatnije ostaje. Ostali su pod znakom pitanja. Bekovski deo cinice Gordic, Volden, Jaramaz, verovatno Pejdz. Ono sto na prvu loptu moze da se primeti, jeste da Partizan nema konstantog sutera, nema ga godinama. Peti igrac koji bi trebalo da bude deo tima, po mom misljenju, trebalo da bude statican suter. Bez preteranog ball handlinga. Markus jeste nesto sto mozda moze to da bude, ali pitanje je, njegova gradja uopste ne uliva poverenje da ce on nekada biti veliki igrac. Ne vidim neku njegovu ulogu, sem slicne te, ali opet misljenja sam da nije dovoljno dobar ni za to.

Na krilinim pozicijama Parni valjak ima dva dosta slicna igraca, previse slicna… Da li je to dobro, mislim da ne, nikada nisam bio za to da se dupliraju igraci istih karakteristika na pozicijama iz prostog razloga sto smanjuju mogucnost promene zamisli i u napadu i u odbrani. Svedu se na isti arsenal mogucnosti i prilagodjavanje protivniku je gotovo nemoguce. Rade i Peiners su jako inteligentni igraci, pravi belci, ali igraci koji vole loptu u rukama, samim tim protok lopte u napadu pada. Igraci koji takodje fizicki nisu dominantni i atletske "trojke" mogu praviti dosta problema. Elem, ovaj deo je jako upitan kako ce Andrea uklopiti.

Ja ipak kosarku gledam ne kao plejmejker, bek, krilo, krilni centar, centar, vec kao dva beka, krilo, dva visoka (zovite ih centri, krilni centri, kako vam volja), pa prema tome i pisem svoju analizu.

Ostao je taj deo visokih, misljenja sam da ekipa treba da ima 5+2+5 igraca po pozicijama, tako da i ovde razmatram koji 5 visokih Partizan treba da ima. Mozli i Tomas su jedini koji su sigurni. Novica, Jankovici, Gagic? Tesko da to ko zna sta ce biti. Ovde je mozda i kljuc sezone, ono gde je timu iz Humske "skripelo" najvise u prosloj sezoni je definitivno defanzivni skok. Odatle verovatno i potreba za Mozlijem, sto kaze pavlaka, "djubretar". Partizan je bez top8 mozda i ostalo upravo na tom defanzivnom skoku, svi se secaju Parakhuskog i njegovog kosa za pobedu u prepunom Pioniru, cime je Partizan ostavio bez sanse za top8, ali situacija pre toga, gde Partizan ne kupi cist defanzivni skok. Finalna serija KLS je pokazala koliko je Partizan los u tom segmentu, ali ruku na srce bez Jocka i sa "skracenim" Nikolom Jankovicem na "petici", nije se ni moglo nesto vise ocekivati.

Da sam samo jedan dan na mestu "punijeg" italijanskog strucnjaka, zahvalio bih se pomenutoj cetvorci i pozeleo im srecu u nastavku karijere i zivota. Cak i legendi kluba Novici Velickovicu. Nole je legenda, nekog koga obozavam, ali mislim da je vreme za "rez". Bice bolje i njemu i nama, dugo vec nije profesionalni kosarkas, pokusava na "stos" da igra, ali ta kosarka je davno ostala u zaboravu. Danasnja je mnogo brza, mnogo fizicki zahtevnija, sa manje pozicione igre, vise suta. On je po mom misljenju definicija "cetvorke" i onoga sto to treba da bude, najbolja igra ledjima, mozda i u Evropi. Nazalost, danas je to retkost videti kod igra u Evropi, svi vecinom napadaju licem kos i "razvlace" odbrane sutem iza linije 6.75, sto nije ono cega sam iskreni ljubitelj. Ali, Nole nema kontinuitet, a to je nesto sto je osnova rezultata i to on zna.
Tako da crno-beli po mom misljenju treba da nadju bekapa Tomasu, igraca za 10-15 minuta. Pecarski? Sto da ne, ja bih mu dao sansu iz vise razloga, ali o njemu kasnije, kada vidimo sta i kako on i Andrea zamisljanju njegovu dalju karijeru. Prvi centar, i to je kljuc sezone, ako se ubode, mozda se moze neko cudo dogoditi, u suprtonom sanse su jako male. I treci centar, po mogucstvu 4-5, kombo, jeftin, koji bi odradio posao za 5-10 minuta sta je potrebno.



Za kraj, iskrenu srecu zelim mom Partizanu, sta god i kako god bilo, ljubav je jaca od svega. Jedina nada je ce Andrea pokazati hrabrost i pokusati da uradi ono sto treba, nisam optimista, ali vreme ce pokazati.

Rad, rad i rad, jedini je moj moto i poruka simpaticnom latinu i njegovom strucinom stabu. Kouc, sve je na tebi!
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Tommen » Sun Jul 28, 2019. 11:09 pm

Zelim da pozdravim sjajnu retrospektivu Tajlera i Zike kao i Pavlakinu izuzetnu najavu novih pojacanja.
Rad, rad i rad, jedini je moj moto i poruka simpaticnom latinu i njegovom strucinom stabu. Kouc, sve je na tebi!
Nista dodati, nista oduzeti.

Srecna svima nova sezona na novom forumu! Partizane jedini, mi za tebe zivimo!

Naka
Posts: 891
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:02 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Naka » Mon Jul 29, 2019. 1:11 pm

Dobar uvod i pozdrav prijatelji...
A sto se tice te pozicije krila, jeste Zika da su slicni Pejners i Zagorac... Ali... Obojica su atipicni igraci sa raznovrsnim repertoarom. Teski za skautiranje (nadam se da ce Zagorac imati znatno bolju sezonu) jer bukvalno ne mozes nesto striktno da ocekujes od njih.
Sto se tice pleja, meni se trenutno ovaj Volden bas i ne dopada. Voli on kontakt igru, ali mi nekako njegova igra nije ni malo savrsena. Ulaz i dribling sa dosta neke nesigurnosti.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by CikaZika » Mon Jul 29, 2019. 1:30 pm

Naka wrote:
Mon Jul 29, 2019. 1:11 pm
Dobar uvod i pozdrav prijatelji...
A sto se tice te pozicije krila, jeste Zika da su slicni Pejners i Zagorac... Ali... Obojica su atipicni igraci sa raznovrsnim repertoarom. Teski za skautiranje (nadam se da ce Zagorac imati znatno bolju sezonu) jer bukvalno ne mozes nesto striktno da ocekujes od njih.
Sto se tice pleja, meni se trenutno ovaj Volden bas i ne dopada. Voli on kontakt igru, ali mi nekako njegova igra nije ni malo savrsena. Ulaz i dribling sa dosta neke nesigurnosti.
Pozdrav Naka i dobro dosao!

Pa da su specificni jesu, ali fizicki slabi igraci, Peiners je izveo jako malo bacanja prosle sezone, sto je lepo primetio Pavlaka, sto znaci da bezi od kontakta. Rade takodje nije atletska zver, misljenja sam da je tu bolje par napraviti Peiners - Sy, nego Peiners - Rade. Takodje Peiners je upitnog kvaliteta, necu da gresim dusu, ali deluje prosek svega i nikada takve nisam nesto voleo.

Igrac koji ima jednu vrhunsku karakteristiku je dobar igrac, a onaj koji ima 2 je vrhunski, posebno u danasnjoj evropskoj kosarci, gde kvalitet pada. Opet gledam iz nekog svog ugla i neke svoje filozofije, Trinki bolje zna, ostaje da vidimo kako ce uklopiti dva igraca koja dosta vole da imaju loptu kod sebe.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: KK Partizan 2019/20

Post by dacolik » Mon Jul 29, 2019. 2:37 pm

Svaka cast na analizama a prije svega na ideji da se napravi ovo mjesto. Nema se sto dodati na ove vase osvrte sto se tice KKP-a ...
"Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad ,kreni hrabro sad za crno belu slavu... !"

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Pavlaka » Mon Jul 29, 2019. 3:13 pm

CikaZika wrote:
Mon Jul 29, 2019. 1:30 pm
Naka wrote:
Mon Jul 29, 2019. 1:11 pm
Dobar uvod i pozdrav prijatelji...
A sto se tice te pozicije krila, jeste Zika da su slicni Pejners i Zagorac... Ali... Obojica su atipicni igraci sa raznovrsnim repertoarom. Teski za skautiranje (nadam se da ce Zagorac imati znatno bolju sezonu) jer bukvalno ne mozes nesto striktno da ocekujes od njih.
Sto se tice pleja, meni se trenutno ovaj Volden bas i ne dopada. Voli on kontakt igru, ali mi nekako njegova igra nije ni malo savrsena. Ulaz i dribling sa dosta neke nesigurnosti.
Pozdrav Naka i dobro dosao!

Pa da su specificni jesu, ali fizicki slabi igraci, Peiners je izveo jako malo bacanja prosle sezone, sto je lepo primetio Pavlaka, sto znaci da bezi od kontakta. Rade takodje nije atletska zver, misljenja sam da je tu bolje par napraviti Peiners - Sy, nego Peiners - Rade. Takodje Peiners je upitnog kvaliteta, necu da gresim dusu, ali deluje prosek svega i nikada takve nisam nesto voleo.

Igrac koji ima jednu vrhunsku karakteristiku je dobar igrac, a onaj koji ima 2 je vrhunski, posebno u danasnjoj evropskoj kosarci, gde kvalitet pada. Opet gledam iz nekog svog ugla i neke svoje filozofije, Trinki bolje zna, ostaje da vidimo kako ce uklopiti dva igraca koja dosta vole da imaju loptu kod sebe.
Mislim da nije pitanje da li je Peiners dobar igrač (svakako jeste), već da li ide na tip lige kakva je ABA i na parnjaka kakav je Zagorac. Posebno je čudno i zbog cene, koja navodno nije mala. U Dacki je imao lep novac

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by CikaZika » Mon Jul 29, 2019. 3:29 pm

-- "Slucaj" Pecarski --

U prethodnom postu napisao sam da cu posebno obraditi deo oko Pecarskog, a ujedno i celokupnu sliku koju sam stvorio oko rada sa mladim igracima, u Partizanu, a i u celokupnoj srpskoj kosarci.

Marko je najbolji primer kako je ovaj aspekt kosarke izgubio kompas. Vise nije ni samo do Partizana, ali je Parni valjak bio motor srpske kosarke, sto vise to nije. Krenimo redom…

Da li srpska kosarka ima talentovnijeg igraca od Marka Pecarskog? Moj odgovor je jako tesko, o nekim nijansama moze se voditi diskusija, ali da je top prospect, to je sigurno. Njegov talenat se najvise ogleda u dve stvari. Prva je izuzetak osecaj za kos, ovo je nesto sa cime se radja igrac. U rangu najveci na ovim prostorima, zelja i glad za postignutim kosem i osecaj je njegova najjaca karakteristika. Ono sto ga moze dovesti do vrhunskog igraca o kome ce mladje generacije pricati i poceti da se bave kosarkom. Drugi njegov zastitni znak je skok. Iako je fizicki skocan, ovakav "njuh" se takodje, jednostavno radja. Tacno zna kada i gde da bude i lopta je njegova, ovo je ono sto najvise izludjuje protivnika, nemoc za skokom, sto je on i dokazao u mladjim selekcijama.

Reklo bi se dobar zalog za buducnost? Slazem se i vise nego dobar, za startnog igraca reprezentacije u buducnosti. Ali, dolazimo sada do onih losih strana... Zasto Marko vec drugu godinu ne igra ozbiljnu kosarku i ozbiljnu minutazu? KKP nije sto je nekada bio, nema EL, nema ozbiljnog trofeja, to implicitno znaci da prostora za ovakve igrace treba da bude, ali crno-beli izgleda ne znaju sta zele. Izgubljena je ta vizija i rad sa takvim igracima. Medjutim, Marko je promenio tri trenera u Partizanu i nijedan mu nije dao ozbiljnu sansu, postavlja se pitanje da li je nesto i do njega? Aposolutno mislim da jeste, igrom slucaja bio sam svedok kada ga je Andra dva puta poslao u svlacionicu u prvom poluvremenu. Jednom je to bilo u Berlinu protiv Albe, u Evrokupu, a drugi put, KLS i mec protiv Dinamika u hali Master u Zemunu. Ono sto me mnogo brine i tada sam video je njegov govor tela. Bez koncentracije, zelje i motiva da dokaze da vredi, da napraduje i bude ono sto svi ocekujemo. Krivicu bih podeli na pola-pola. Ne moze igrac tako da se ponasa, ali ne mogu ni treneri da ga puste tek tako. Ipak je on jos dete, a sada je najvazniji period za njegovu dalju karijeru. Sta ce biti dalje ostaje da vidimo, da li ce ostati ili ne, vreme ce pokazati...

Zna li Partizan sta ce sa Markom, gde su tu drugi talentovani "klinci" Trifunovic ili mladji Tanaskovic? U nekom od narednih postova o "mikrofon" frizura momku i malom "bucku" koji vise nije mali, a ni bucko...
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Naka
Posts: 891
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:02 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Naka » Mon Jul 29, 2019. 4:27 pm

Po mom misljenju, Rade nije bezao od kontakta prosle godine. Problem je sto je imao pri slabijem kontaktu ocajnu zavrsnicu. Za Pejnersa ne znam, jer nijednu celu utakmicu nesto posebno nisam gledao (osim onu sa Buducnoscu) pa ne mogu da govorim o bezanju od kontakta. Mi smo imali prosle godine Sija i Zagorca i to je uzasna kombinacija. Bukvalno 3 i 4 nismo imali. Ove godine je ekipa koncipirana, da trojke imaju vise slobode (bar se ja nadam).

User avatar
MorningGlory
Posts: 59
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:58 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by MorningGlory » Mon Jul 29, 2019. 4:53 pm

Mislim da treba dovesti ova dva igraca u totalnom miru. Resiti u medjuvremenu situacije sa odlascima.

Odraditi ozbiljne pripreme, fizicki i takticki. Neki giraci vec poznaju cemu Trink tezi ali vecina ce tek morati da nauci.

p.s Pozdrav ekipi :)

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by MMM » Mon Jul 29, 2019. 7:17 pm

Dobrodošli.

Lep uspeh sa povećanjem broja prodaje karata.


User avatar
Џејси
Posts: 65
Joined: Mon Jul 29, 2019. 7:58 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Џејси » Mon Jul 29, 2019. 10:22 pm

Pozdrav svima dobio sam lepe preporuke za forum, nadam se da ce biti talican za predstojecu sezonu! :dance:

Radonja
Posts: 26
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:11 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Radonja » Mon Jul 29, 2019. 11:10 pm

Pozdrav svima, nek je srećan forum!

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: KK Partizan 2019/20

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Pozdrav društvo,

Nadam se da će ovdje biti mnogo crno-bijele radosti!
Pusti,pusti da te Mozli

Locked