2019. godinu pamtiću po...

Najzamiljiviji sportski momenti u godini za nama.

Moderator: Moderator

2019. obeležilo je:

1. Partizanovo ispadanje od AZ Alkmara
5
25%
2. Finale KLSa i Beronovi koraci
1
5%
3. Finale kupa u fudbalu i košarci
2
10%
4. Poslednji derbi u fudbalu i pobeda Partizana
1
5%
5. Odlazak Dirka Novickog u penziju
0
No votes
6. Polufinale Aba lige
1
5%
7. Peto mesto Srbije na SP
1
5%
8. Novakovo osvajanje Wimbldona
6
30%
9. Crvena zvezda u LŠ i EL
1
5%
10. Odlazak Saše Ilića u penziju
2
10%
 
Total votes: 20

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Tommen » Sat Dec 28, 2019. 12:46 pm

Glas ide za Novaka jer pokusavam Aba polufinale da zaboravim :D

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Sezione » Sat Dec 28, 2019. 1:31 pm

E jbg, probao sam :D

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by CikaZika » Sat Dec 28, 2019. 1:40 pm

Sezione wrote:
Sat Dec 28, 2019. 1:31 pm
E jbg, probao sam :D
Jedino ono prvo sto si naveo da ti stavim za glasanje, ostalo je tuzno sve 😄
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Tajler Darden » Sat Dec 28, 2019. 3:17 pm

Sa nekim malim zakašnjenjem da bacim par svojih utisaka...

Prvo da kažem da sam glasao za finale Vimbldona... Neko kratko obrazloženje bilo bi da takav meč teško da će se ponoviti u narednim godinama. Okej, imali smo finale Nadala protiv Rodžera 2008. godine, bolji tenis je bio, dosta uzbuđenja, prekidi zbog kiše, dva igrača u svom prime periodu, odnosno, Nadal koji je prvi vrhunac karijere dosegao nakon tog finala, ali... Ovo mi je bilo specijalno, zato što smo imali duel dva starija igrača, od toga je Federer već veteran, koji i dalje praši kako stigne.

Prva godina kako je uveden tajbrejk u petom setu i odmah u finalu se dolazi do njega. Fudbalska atmosfera, svi protiv Novaka, a Novak je tada najjači. Nikada nisu i neće naučiti to. :D Dve meč lopte, ples po tankoj žici i onda onaj ulazak u taj brejk, gde se od prvog poena vidi da Đoković postaje zid.

Subjektivno mi je zbog svih okolnosti najdraži taj 22.9 i Sumin gol u derbiju...

Počasni glas ide Dirku Novickom i njegovom povlačenju iz sveta košarke. Dirk je kroz karijeru postavio standarde kakve teško da će neki Evropljanin ponoviti. Kad samo vidite da je čovek trajao 15+ godina, možemo zaustaviti svaku priču. A opet valja pomenuti i setiti se tog prstena 2010/11... Okupili se stariji igrači (Dirk, Kid, Merion, Džet Teri, Peđa, Tajson Čendler, dobro i Brajan Kardinal :D) i očitali bukvicu prvo LAL, pa zatim Oklahomi i za kraj Majamiju, gde je Lebron verovatno odigrao i najslabije finale ikada.

Drugo počasno pominjanje je Luis Skola. Čovek od 40 leta vodio je reprezentaciju do finala Svetskog prvenstva. Fenomen koliko je posvećen samoj igri i koliko je poštuje. Primer za sve ove balavce koji prolaze kroz moj Partizan i beže iz kluba čim prvi put osete nezadovoljstvo. Sjajna sportska priča, moj naklon za majstora.

Poslednja dva čoveka koja ću pomenuti, jesu NBA šampioni, Kavaj Lenard i Mark Gasol. Prvo Kavaj koji je doneo Kanadi nešto što verovatno neće niko skorije. Majstor je došao, video, počistio i osvojio. Jesu dobrog udela imale i povrede Golden Stejta, ali je bila sudbina da dominaciju Ratnika okonča neko koga je baš igrač Voriorsa na smećarski način povredio.

Post završavam Gasolom, koji je uz prsten dodao i Svetsko prvenstvo. Za mene najbolji Evropljanin prošle sezone... Četiri slobodna bacanja kao kap protiv Australije u onim završnicama verovatno su donela Španiji titulu. Argentina je već bila čista formalnost, pošto je razlika klasi očita.

PS Želja mi je da u narednoj godini svoj put nastavi da krči Smailagić... Čisto da pokaže da je rad sve.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Tommen » Sat Dec 28, 2019. 3:34 pm

Bravo za post Tajler :good:

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by dacolik » Sun Dec 29, 2019. 12:33 am

Tommen wrote:
Sat Dec 28, 2019. 12:46 pm
Glas ide za Novaka jer pokusavam Aba polufinale da zaboravim :D
Suzdrzacu se nekako...
Spoiler!
crko da bog da

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Brižni-ponovo napada » Sun Dec 29, 2019. 12:41 am

Po tome što sam upoznao jebačicu pod imenom Tommen


A najdraže mi je što sam imao sreću da uživo gledam onu bombu Suminja,mentalno poremećenog brata.
Pusti,pusti da te Mozli

User avatar
fabricio
Posts: 253
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:40 pm
Location: Kursumlija
Contact:

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by fabricio » Sun Dec 29, 2019. 1:26 am

Gospodja sa prsticem je zasluzila mesto na listi, ali tu je Novak pa necu da zamerim adminima.
"History has the name - Conor McGregor"

FKCZ
Posts: 339
Joined: Sat Oct 12, 2019. 5:56 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by FKCZ » Sun Dec 29, 2019. 3:38 pm

Fali po meni finale CZ Budućnost (Maksimir moje mladosti) kao i Raduljica amater na mestu kapitena i Jokić kao četvorka.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Monogamija » Sun Dec 29, 2019. 8:11 pm

Da ste me pitali za prošlu godinu, to bi svakako bilo proleće u Evropi Zvezde i Partizana i plasman u LŠ tokom leta. Ove 2019. svakako mi je obeležilo prerano ispadanje košarkaša. Obzirom na očekivanja i ekipu koju smo imali 5. mesto je ispod očekivanja, posebno ako se uzme u obzir da nas je izbacio čovek od cirka četres godina.

Drugi utisak je svakako plasman Zvezde u LŠ i pored dva jako teška kruga Kopenhagen i Jangeri, međutim, igra u grupi je bila za svaku osudu, no da ne detaljišem ovde.

Treći momenat je odlazak legende Saleta Ilića poslednjeg gospodina u kopačkama kojeg je Srbija imala. Takođe, šokantno ispadanje Partizana iz LE je jedna od sportskih stvari po kojima ću pamtiti ovu 2019.

Četvrta pozitivna stvar je odbojkaška reprezentacija Srbije. Postali smo šampioni po treći put i dobili Bobu Kovača, harizmatičnog čoveka koji pre svega oseća ekipu i ume da digne iz mrtvih.

I na kraju, ne toliko neočekivano, ali opet treba ostati zabeleženo, odlazak Vladana i dolazak legende Dekija Stanković.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by CikaZika » Sun Dec 29, 2019. 8:38 pm

FKCZ wrote:
Sun Dec 29, 2019. 3:38 pm
Fali po meni finale CZ Budućnost (Maksimir moje mladosti) kao i Raduljica amater na mestu kapitena i Jokić kao četvorka.
To je ovo da kazemo pod ulazak Zvezde u EL i Srbija na SP.

Mnogo je opcija konkretnih, pa smo malo generalizovali. :D
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Sezione
Posts: 546
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:06 am

Re: 2019. godinu pamtiću po...

Post by Sezione » Sun Jan 19, 2020. 3:21 am

Dadoh glas za Saletovu penziju. Nisu navijaci Partizana zasluzili ovakvu legendu.

Locked