COVID19

Moderator: Moderator

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: COVID19

Post by Hiro Onoda » Fri Apr 10, 2020. 4:44 pm

Sve vlade na planeti furaju tu pricu da istovremeno super rade ali u isto vrijeme bice brzo kraj sveta.Samo kao i sve drugo kod nas lokalno to bude jos gluplje nego bilo gdje drugo.
Bukvalno svakog dana cujes da su sledeca 24 sata presudna a onda to prodje a oni ti mrtvi ladni kazu da su ta predhodna 24 bila nevazna i da su sledeca 24 ta koja odlucuju sudbinu grada,drzave,kontinenta,planete i univerzuma.

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Fri Apr 10, 2020. 6:09 pm

Nekako mi se čini da mi nećemo dostići neki ozbiljniji scenario sa preko 400 - 500 novih po danu. Već 5 - 6 dana držimo konstantu od 220 +/- što i nije tako loše.

Mene zanima zašto nema podataka o broju izlečenih.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

71:70
Posts: 60
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:34 pm

Re: COVID19

Post by 71:70 » Sat Apr 11, 2020. 8:21 pm

Oko 250 je izlecenih.

Nisam siguran koliko su brojke o novoobolelim i preminulim tacne.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: COVID19

Post by CikaZika » Sat Apr 11, 2020. 9:21 pm

71:70 wrote:
Sat Apr 11, 2020. 8:21 pm
Oko 250 je izlecenih.

Nisam siguran koliko su brojke o novoobolelim i preminulim tacne.
Kod nas 250?

Na blicu pise 118 za sad.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: COVID19

Post by Irriducibili » Wed Apr 15, 2020. 12:17 am

Poslednji pozdrav dr Miodragu Lazicu, koga je njegova država ostavila golorukog na prvoj liniji fronta

Otišao sam časno i pošteno. Kao direktor UC dva meseca pred penziju, stajao sam ispred svojih ljudi, dragih doktora i sestara. Stajao sam na prvoj liniji, nisam se krio, naprotiv bio sam ispred svih znajući da sa svim svojim bolestima i godinama imam veliki rizik ali čast i ponos mi nije dozvoljavao da se sklonim. Takav sam bio na Krajiškom ratistu godinu dana, na Sarajevskom ratistu 4 godine, za vreme nato bombardovanja. Neću da odem tiho hoću da odem onako kakav sam bio čitav život a to znaju moji prijatelji, kolege, porodica. Svi su mi govorili da se sklonim ali ja to sebi nikad ne bih oprostio. Moji voljeni Krajisnici, prijatelji iz Republike Srpske za koje sam ziva legenda zauvek iskreno će plakati svi jer su uvek verovali da sam neuništiv. Koliko sam ovih dana dobio poruka podrške. Volim vas zauvek. Moji unuci i unuka Mila ostaju bez dede, ćerke i sin da ne tuguju nego samo napred. Budite ponosni na mene. Drage moje kolege, Marija, Boki, Brale, Kando, Sunčica i Macan, drage moje seste koje ste mi uvek verovale, zbogom. Voljenoj Ani, ratnom drugu i zeni poruka: budi hrabra i cvrsta zbog dece i unuka a gore na onoj strani, jednoga dana bižemo ponovo zajedno.

U Nišu mojim prijateljima poseban pozdrav.

Poslednja mi je želja da me ispratite pesmom "Marš na Drinu".

Doktor Laza, hirurg napaćenog srpskog naroda

Otišao je heroj, a "struka" ce i dalje verno služiti gospodara, tupice nesuvislo na dvorskim koferencijama za štampu, potpuno originalnim bez novinara, a potom se rastrčati po režimskim televizijama, učestvujuci u rijalitiju Korona

Strogo ce nam ukazivati da ne znamo da vodimo računa o sebi, zalažuci se da nam se što višs životnih sloboda oduzme, dok je njima, a posebno njemu, sve dopušteno. Postepena, ali sveobuhvatna, eutanazija naroda i društva


non mollare mai

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: COVID19

Post by CikaZika » Fri Apr 17, 2020. 5:29 pm

Nije mi jasno kako uskoro ocekuju da proglase pobedu nad Koronom, a kod nas dnevne brojke stalno u nekom konstantnom procentu u odnosu na broj testiranih.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: COVID19

Post by Asterix » Fri Apr 17, 2020. 5:51 pm

Koliki je broj trenutno oporavlenih od Korona virusa u Srbiji?

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: COVID19

Post by Hiro Onoda » Sat Apr 18, 2020. 8:51 am

Zvaniucna brojka je 534.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: COVID19

Post by Tajler Darden » Sat Apr 18, 2020. 6:03 pm

Asterix wrote:
Fri Apr 17, 2020. 5:51 pm
Koliki je broj trenutno oporavlenih od Korona virusa u Srbiji?
Poslednji update kaže 637.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: COVID19

Post by Asterix » Sun Apr 26, 2020. 7:03 pm

Tajler Darden wrote:
Sat Apr 18, 2020. 6:03 pm
Asterix wrote:
Fri Apr 17, 2020. 5:51 pm
Koliki je broj trenutno oporavlenih od Korona virusa u Srbiji?
Poslednji update kaže 637.
Sada pratim zvanicni sajt pise da je 1182 oporavljeno a da je do sada testirano 64303

User avatar
dusan007
Posts: 331
Joined: Mon Jul 29, 2019. 3:52 pm

Re: COVID19

Post by dusan007 » Sun Apr 26, 2020. 11:45 pm

Gde ste ljudi :D I sta kazete, nestala Korona preko noci, sve se otvara, vikend zatvaramo 3 dana, pa onda sve radi od ponedeljka do cetvrtka, pa opet zatvaramo sve na 4 dana, pa opet sve radi i tako dalje :D Pre 5 dana placemo i vristimo na konferenciji na ljude a onda kroz 2 dana sve moze da radi :D I to ni manje ni vise nego teretane, frizerski saloni i naravno KLADIONICE, najveca potencijalna legla zaraze... E moja Srbadijo sta si docekala, nasi preci, dede i pradede se okrecu u grobu i stide se sta su nam ostavili u amanet a sta smo mi napravili od svega toga... Beskicmenjaci, dupeglavci, takojevici, klimoglavci, poltroncine bez obraza i samopostovanja koji bi se prodali za 50e i zaokruzili sta im se kaze... To smo postali. Skolovan kadar ne dolazi do izrazaja, a skolovani lekari koji su u sebe ulozili 15 godina ucenja srednje skole, fakulteta, staziranja itd, stoje mirno ispred doktora Zeljka koji im objasnjava kako funkcionise respirator, vizir, maska, rukavice itd, itd... Bruko moja... Od sutra zvanicno pocinju sa radom sve kladionice, Mozzart, Maxbet, Balkanbet... Maxbet od 8 do 17h, a uvek je radio od 9h ujutru, ali od sutra se radi od 8h da bi sto ranije pocela lova da se okrece... Rokajte aparate nakazo srpska, zaduzujte se, uzimajte lovu od zelenasa, mastajte kako pobedjujete masinu koje su zategnute da vas odvale od zivota sad posle ove krize u kojoj 30 dana nije bilo priliva...

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: COVID19

Post by Monogamija » Wed Apr 29, 2020. 8:23 am

Svašta bih napisao, ali to će imati samo uticaja da olakšam sebi. Ovu paniku koju su podigli, način na koji su se ponašali, opisao je Kesić u 2 minuta pre neku nedelju u emisiji, e ono što je najgore, nama tako funkcioniše sistem u državi, od danas do sutra. Priča sa respiratorima je teška prevara i želim sve najgore onom ko je na toj priči zaradio milione, kao i svima onima koji su se u doba korone obogatili. I tako dalje...
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: COVID19

Post by Hiro Onoda » Wed Apr 29, 2020. 9:21 am

Sve svetske vlade su se napravile koaliciju sa koronom i to dugorocnu posto cemo godinama slusati o koroni svaki put kada im bude trebao izgovor za neko sranje.

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: COVID19

Post by Tommen » Wed Apr 29, 2020. 12:48 pm

dusan007 wrote:
Sun Apr 26, 2020. 11:45 pm
Gde ste ljudi :D I sta kazete, nestala Korona preko noci, sve se otvara, vikend zatvaramo 3 dana, pa onda sve radi od ponedeljka do cetvrtka, pa opet zatvaramo sve na 4 dana, pa opet sve radi i tako dalje :D Pre 5 dana placemo i vristimo na konferenciji na ljude a onda kroz 2 dana sve moze da radi :D I to ni manje ni vise nego teretane, frizerski saloni i naravno KLADIONICE, najveca potencijalna legla zaraze... E moja Srbadijo sta si docekala, nasi preci, dede i pradede se okrecu u grobu i stide se sta su nam ostavili u amanet a sta smo mi napravili od svega toga... Beskicmenjaci, dupeglavci, takojevici, klimoglavci, poltroncine bez obraza i samopostovanja koji bi se prodali za 50e i zaokruzili sta im se kaze... To smo postali. Skolovan kadar ne dolazi do izrazaja, a skolovani lekari koji su u sebe ulozili 15 godina ucenja srednje skole, fakulteta, staziranja itd, stoje mirno ispred doktora Zeljka koji im objasnjava kako funkcionise respirator, vizir, maska, rukavice itd, itd... Bruko moja... Od sutra zvanicno pocinju sa radom sve kladionice, Mozzart, Maxbet, Balkanbet... Maxbet od 8 do 17h, a uvek je radio od 9h ujutru, ali od sutra se radi od 8h da bi sto ranije pocela lova da se okrece... Rokajte aparate nakazo srpska, zaduzujte se, uzimajte lovu od zelenasa, mastajte kako pobedjujete masinu koje su zategnute da vas odvale od zivota sad posle ove krize u kojoj 30 dana nije bilo priliva...
Dule, masis poentu. Ko hoce da lupa aparat neka ga lupa, problem je u tome sto su nas kao stoku zatvorili na 4 dana da ne izadjemo na ulicu i onda odjednom moze 20 ljudi u lokal od 45 kvadrata. Postajemo severna koreja, ako treba puc izvrsiti jer ovim tempom za 100 godina Srbija nece postojati.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: COVID19

Post by Asterix » Sat May 16, 2020. 2:41 pm

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/ ... 3he7PBDbRw
Preminuo timski doktora CSKA od posledica korona virusa

Post Reply