1/4 finale Srbija-Argentina

Sve o predstojećem svetskom prvenstvu.

Moderator: Moderator

User avatar
Vesely.24
Posts: 342
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Vesely.24 » Mon Sep 09, 2019. 10:51 am

Najvažnija utakmica na prvenstvu, idemo težim putem ka cilju. Neophodna je daleko bolja igra nego juče, kako bi se pobedili Argentinci.

Svi smo mi radosni, samo je Jan Veseli.

User avatar
Vesely.24
Posts: 342
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Vesely.24 » Mon Sep 09, 2019. 2:06 pm

Vasa Micić odlučio da ostane uz reprezentaciju.
Svi smo mi radosni, samo je Jan Veseli.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by CikaZika » Mon Sep 09, 2019. 2:16 pm

Vasa srce kao Rusija.

Argentina dobro igra, posle malo detaljnije. :D
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

Online
User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Borca » Mon Sep 09, 2019. 2:36 pm

Drzi se Vaso :(

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Asterix » Mon Sep 09, 2019. 4:33 pm

Velika podrska Vasi Micicu!

User avatar
dusan007
Posts: 331
Joined: Mon Jul 29, 2019. 3:52 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by dusan007 » Mon Sep 09, 2019. 5:05 pm

E sad lepo da se svi sjedine sa momkom i da iskidaju sve do kraja!!!

IDEMO JAKO U INAT SVIMA!!!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by CikaZika » Mon Sep 09, 2019. 11:37 pm

Po svim kladionicama smo apsolutni favoriti. Treba to i opravdati sutra. Najtezic mec turnira sledi.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Brižni-ponovo napada
Posts: 542
Joined: Mon Jul 29, 2019. 11:47 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Brižni-ponovo napada » Tue Sep 10, 2019. 12:00 am

Jebes kladionice,po njima smo prvi favoriti za osvajanje bili prije pocetka...

Jedva cekam mec,momci ce dati se od sebe!
Pusti,pusti da te Mozli

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dragan Mance » Tue Sep 10, 2019. 12:00 am

Znam da je mnoge potresao poraz od Španije, negde se bez razložno izgubila vera u Saleta i momke, sada još došla i tragedija sa Vasinom majkom te se mnogi sa pravom pitaju može li reprezentacija prevazići probleme, skupiti se i arhivirati neugodne Đinobilijeve zemljake. Ja mislim da možemo i hoćemo. Kvalitet je na našoj strani. Verujem u inat momaka koji kipte od želje dežurnim hejterima zapušiti pogana usta.

Prva i osnovna misao naših momaka mora biti zaustavljanje Fakunda Kampaca. Omaleni plej Real Madrida je "srce i mozak" Ernandezove mašinerije. Od njega sve potiče i zavisi. Ekstremno je brz, nezgodan, prodire i ne boji se znatno viših čuvara. Šta više nizak rast mu donosi brzinsku prednost gde ne retko ko brzi voz zaobilazi prvi bedem protivnika. Uglavnom mu prva misao pada podeliti pravovremeni pas/asistenciju ako to ne upali odlučuje se da ide do kraja i sam z završava. Ima izgrađenu besprekornu inteligenciju da čita odbranu te na osnovu toga brzo bira pravovremena rešenja. Ne sme mu Jović ili Micić dati da diše. Odbrana mora biti stalno fokusirana na njemu i umarati ga što više jer gubljenje njegove svežine znači i mnogo pasivniji napad Gaučosa. Ume itekako biti opasan u šutu za tri ako "oseti ruku".

Južnoamerički šampion će igrati oprobanim receptom. Ne menjaju stil. Osnova svega iznova i iznova vrtenje pik end rola najčešće Kampaca i dugajlija Skole i Delije. Ako im onemogućimo protok takve igre ulazimo u komfornniju zonu i možemo reći kontrolišemo meč.

Mene više od Kampaca brine Laprovitola koji dejstvuje iz drugog plana te ako ustane na pravu nogu može biti jako neugodan po naš koš. Od spolja ne treba iz vidokruga izbaciti krilo Baskonije Patrika Garina. Poseduje fin šut.

Prva zvezda tima je Luis Skola. I ako je blizu ulaska u petu deceniju fenomenalna "četvorka" igra ko mladić. U proseku ga selektor Ernandez drži 26' na terenu. Za to vreme čuveno krilo Taukeramike je najbolji strelac i skakač tima (16,5pts i 8,3sk). Sa njim i bez njega timska igra ima drugu mnogo slabiju dimenziju. I ako je već pred penzijom, te mu hitrina nije jača strana, košarkaška inteligencija i osećaj mu zvezda vodilja protiv mladosti i snage zadatih protivnika.

Ako negde treba napasti Argentince to je onda igra leđima. Kao nikada spustiti loptu u reket gde Srbija ima ogromnu kako visinsku tako i kvalitetnu razliku. Najslabiji su baš na "petici". Osim donekle Delije, koji je napadački dosta limitiran, nema prevelike opasnosti za naš koš. Jeste se Delija dobro otvara, voli saradnju sa Kampacom ali ne bi smeo nauditi našim tornjevima u nijednom segmentu. Problem nastaje kada ode na predah jer zamene Kafaro i Galici nemaju previše iskustva za nivo sutrašnje borbe.

Kada se sve sabere i oduzme, respekt do poda, ali, kvalitet, znanje i košarkaška inteligencija moraju biti dovoljna za sigurnu pobedu i odlazak na megdan Amerima.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Admiral » Tue Sep 10, 2019. 10:38 am

Argentina igra kao Arsenal pod Vengerom... za oko prelepo.
Najjaca snaga im je postovanje uloga koje im je selektor Ernandez podelio.

Sve se svodi na bekove Kampaco, Laprovitola + Vildoza + Skola.
Namerno napisah + i + jer su obicno jedan ili dvojca u igri, i oko njih se gradi igra... pre svega pik sa Deliom ili Skolom.
Ostali Brusino, Garino i Dek drze raspored i čekaju da im pomenuta trojca iz pika naprave višak da kazne pomaganja odbrane.
Jako dobro igraju pik, time izazivaju dosta pomaganja u odbrani.

Posto igraju sa dva visoka Delia-Skola, ocekujem da ce pik da pravi onaj koga čuva Jokic ili Bobi kad je u igri... da ce pokusati da eliminisu Milutinova iz defanzive....odbrana od pika mora da nam bude na nivou, jer je to preduslov za pobedu.

Najveci problem kratka rotacija, pogotovo na centarskim pozicijama.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dragan Mance » Tue Sep 10, 2019. 11:50 am

Ako izgubimo od tima koji u svom sastavu ima 40-godišnjaka onda nismo za nešto veliko. Uz dužno poštovanje Skole, njegovih godina i kvaliteta bivše krilo Taukeramike i nekoliko NBA klubova ne sme biti nepremostiva prepreka za mnogo mlađe i trenutno kvalitetnije srpske visoke igrače. Pa taj Skola je vojevao protiv selektora Đorđevića, Divca, Danilovića, Bodiroge...da bi nam drhtale noge i obuzimao strah.

Ključ svih ključeva da odigramo iole pristojno, ne mora specijalno, sa takvom igrom i pristupom mi lagano slavimo i prelazimo na veći nivo.

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dovla_ » Tue Sep 10, 2019. 2:58 pm

Nema šta ,ostavka Đorđevića je realna i moralna stvar.
Imao je vetar u leđa za sve odluke,pao si na ispitu i ćao.

Pritom deluje da je loša atmosfera u ekipi tj nema je uopšte.

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Asterix » Tue Sep 10, 2019. 3:03 pm

Mislim da treba da izgura i tu Olimpijadu, on je na neki nacin i napravio ovu reprezentaciju ipak je donio toliko medalja nije imao srece sa Teom i Gagijem sigurno bi bilo mnogo lakse sa njima

User avatar
Hamato_YoSHi
Posts: 96
Joined: Fri Aug 02, 2019. 3:41 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Hamato_YoSHi » Tue Sep 10, 2019. 3:04 pm

Dovla_ wrote:
Tue Sep 10, 2019. 2:58 pm
Nema šta ,ostavka Đorđevića je realna i moralna stvar.
Imao je vetar u leđa za sve odluke,pao si na ispitu i ćao.

Pritom deluje da je loša atmosfera u ekipi tj nema je uopšte.
Mislim da ce on svakako podneti ostavku, da nije "foteljas". Krivica je i u savezu, morali su nekog iskusnijeg trenera. Da, atmosfera nikakva...bice interesantno narednih dana, da vidimo kakva su im opravdanja. Sa ovakvim igracima, iako bez Gagija koji je vise falio nego Teo, koji je takodje falio...moralo je mnogo bolje. Takodje i lose tempirana forma, mi smo odigrali najgore kad je najvise trebalo, protiv Spanije i Argentine.
私は1つの名前しか知りません

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Čekićar » Tue Sep 10, 2019. 3:08 pm

Bruka i sramota...

Nemam snage za mnogo pisanja ali sa ovakvom unutrasnjom linijom izgubiti,od Delie koji igra u Meksiku i Skole uz duzno postovanje ali covek ce jos malo zagaziti u petu deceniju,je bas porazavajuce i deprimirajuce..

Igrali smo kosarku Muta Nikolic da nam pozavidi...

Locked