1/4 finale Srbija-Argentina

Sve o predstojećem svetskom prvenstvu.

Moderator: Moderator

User avatar
Dovla_
Posts: 433
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:28 am
Location: 011

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Dovla_ » Tue Sep 10, 2019. 5:07 pm

Nas je konkretno koštala rola Bobana i Raduljice ali to je nebitno.

Za 5.god bitne utakmice koje smo izgubili smo izgubili skoro na isti način,bez odgovora na agresivnost.Saletu je trebao ko leba neko iskusan u st.štabu ili kao savetnik a da to nije Muta.
Kokoškov je idealno i možda jedino prihvatljivo rešenje ako dođe do promene.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Čekićar » Tue Sep 10, 2019. 5:30 pm

Viduka wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:47 pm
Pisao sam vec, mi igru ne smemo da baziramo na Bogdanu. A to je Djordjevic uradio. Uz duzno postovanje, Jokic je br. 1 ove reprezentacije, superstar i sve je moralo biti podredjeno njegovoj igri.
Ne slazem se uopste sa ovim i poprilicno mi bode oci,smatram da je Bogdan nas ubedljivo najkvalitetniji igrac,sampionski igrac sa karakterom koji gde god da je igrao osvajao trofeje pored individualnih priznanja,sta Jokic ima od trofeja?Krompir..Misljenja sam da je NIkola nesampionski igrac,sto bi neki rekli vasarski,za uveseljavanje sirokih narodnih masa,kada dodje stani-pani,gde se "tuce" Jokic nije igrac na kojeg zelis da se oslonis...I to ne mislim zbog toga sto nema trofej jer realno nije ni mogao da ga ima s obzirom na put kojim je isao(Mega-Denver) vec zbog nacina igre,igrackih karakteristika...

I misljenja sam da se Sale opredelio za igranje sa 2 visoka bas zbog Jokica i smatram,kao sto sam i smatrao pre turnira da je to greska...Jokic ne moze da brani skoro nista na 5 a na 4 je vec krater kakvog nema na zemaljskoj kugli..
Nas najbolji centar po Fibinim pravilima je Milutinov koji je zapostavljen,imao je marginalnu ulogu...Jokic ne moze da dodje do izrazaja kao u NBA jer je manje prostora,reket se ne prazni,u timu postoje igraci slabijeg suta,slabijih atletskih sposobnosti...U NBA gde su svi atletski dominantni i brzi a pritom imaju i dobar sut pa im se mora prici blizu,plus se reket prazni,lako je Jokicu da baca bekdor pasove i da dominira u asistencijama kako sa visokog tako i sa niskog posta,ovde se igra drugacija kosarka..Timovi koji gotovo da ne koriste plejmejkere u igri su u velikom problemu a mi smo upravo bili takav tim,trazili smo kreaciju od visokih igraca,neverovatno mi je da je Vasa sluzio samo za prenos lopte...Centralni PnR 1/5 je bio prava retkost...Fokus je bio na unutrasnjim pozicijama i izgubis od Skole i Delije a Milutinova koristis 3min...Neverovatno

Milutinov je nas najbolji defanzivni centar,nas najbolji PnR centar,nas najbolji rim protector...i po mojim shvatanjima kosarke prvi centar reprezentacije...a to sto on igra EL a neki drugi NBA je nebitna stavka...i zaista mi je nejasna njegova minimalna uloga u reprezentaciji...Ne iskljucujem mogucnost da ja nemam pojma i da treba da batalim kosarku ali u svakom trenutku biram Milutinova pre Jokica :D


Slican problem ima i CG...Dubljevic>>>Vucevic u po dana,po noci...

User avatar
Гроф Тинторето
Posts: 194
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:28 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Гроф Тинторето » Tue Sep 10, 2019. 6:02 pm

Nije mirisalo na ovako nesto.

Mozemo li mi da budemo druga najbolja iz Evrope? Ima neko doigravanje za peto mesto?

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Admiral » Tue Sep 10, 2019. 6:11 pm

Kokoskov ne moze da vodi kvalifikacije, tako da ne moze ni da bude selektor.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Nutz
Posts: 142
Joined: Tue Jul 30, 2019. 2:25 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Nutz » Tue Sep 10, 2019. 6:12 pm

Гроф Тинторето wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:02 pm
Nije mirisalo na ovako nesto.

Mozemo li mi da budemo druga najbolja iz Evrope? Ima neko doigravanje za peto mesto?
Mozemo. Ako preostale dve evropske reprezentacije ispadnu, pobednik doigravanja ide na OI. Samo ne vidim kako mi ovako poljuljani mozemo dobiti Francuze.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Čekićar » Tue Sep 10, 2019. 6:14 pm

Admiral wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:11 pm
Kokoskov ne moze da vodi kvalifikacije, tako da ne moze ni da bude selektor.
Moze kao Greg da nadje nekog svog Van Gandija :D

Salu na stranu,ljudi Sale je selektor....Jadno je da ga mi smenjujemo,ima kredit...Kada on odluci da je kraj tada i treba da bude..

Puna podrska iako mi je mnogo toga nejasnog ali ko sam ja da mi bude jasno :D

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Čekićar » Tue Sep 10, 2019. 6:17 pm

Nutz wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:12 pm
Гроф Тинторето wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:02 pm
Nije mirisalo na ovako nesto.

Mozemo li mi da budemo druga najbolja iz Evrope? Ima neko doigravanje za peto mesto?
Mozemo. Ako preostale dve evropske reprezentacije ispadnu, pobednik doigravanja ide na OI. Samo ne vidim kako mi ovako poljuljani mozemo dobiti Francuze.

Mozemo...Isti problem imaju i Francuzi...marginalizovani plejmejkeri...Samo sto oni ne traze kreaciju od visokih igraca vec Siriscevic resava 70% napada,loptu ne vidi niko....posle udje Nando sa klupe koji radi to isto...protok lopte ne postoji....

Rutinirace ih Ameri...

User avatar
Asterix
Posts: 1643
Joined: Tue Jul 30, 2019. 6:43 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Asterix » Tue Sep 10, 2019. 6:20 pm

Гроф Тинторето wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:02 pm
Nije mirisalo na ovako nesto.

Mozemo li mi da budemo druga najbolja iz Evrope? Ima neko doigravanje za peto mesto?
Od 5 do 8-og je doigravanje

User avatar
Misa Baksuz
Posts: 287
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:48 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Misa Baksuz » Tue Sep 10, 2019. 6:38 pm

Prvi problem je bio u selekciji. Sale je poveo jednog centra previše i jednog beka premalo. Jbg zbog njegove sujete tu danas više nema Micova, Nedovića i Kalinića. Itekako su mogli pomoć. Pogotovo Micov.
Drugi problem je što nije pronašao ulogu Nikoli Jokiću. U nedostatku kreacije sa spoljnih pozicija on je trebao biti taj plejmejker koji stvara višak za druge. Jednostavno je morao imati više loptu u svojim rukama i igrati puno više pik en rola sa Bogdanom na čistoj strani.
Sale je legenda i protiv njega nikad ništa loše ne bih rekao ali je činjenica da je on ipak bio najlošija karika ove reprezentacije.
to die by your side is such a heavenly way to die

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Borca » Tue Sep 10, 2019. 6:50 pm

Nama je izgleda i "medvedja usluga" bio zreb za SP koji nas je smestio u (da se ne lazemo) dosta laksu polovinu zreba. Mozda bi nam fokus bio drugaciji da smo bili npr. na mestu Litvanije pred pocetak SP-a.

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Viduka » Tue Sep 10, 2019. 6:58 pm

Čekićar wrote:
Tue Sep 10, 2019. 5:30 pm
Spoiler!
Viduka wrote:
Tue Sep 10, 2019. 4:47 pm
Pisao sam vec, mi igru ne smemo da baziramo na Bogdanu. A to je Djordjevic uradio. Uz duzno postovanje, Jokic je br. 1 ove reprezentacije, superstar i sve je moralo biti podredjeno njegovoj igri.
Ne slazem se uopste sa ovim i poprilicno mi bode oci,smatram da je Bogdan nas ubedljivo najkvalitetniji igrac,sampionski igrac sa karakterom koji gde god da je igrao osvajao trofeje pored individualnih priznanja,sta Jokic ima od trofeja?Krompir..Misljenja sam da je NIkola nesampionski igrac,sto bi neki rekli vasarski,za uveseljavanje sirokih narodnih masa,kada dodje stani-pani,gde se "tuce" Jokic nije igrac na kojeg zelis da se oslonis...I to ne mislim zbog toga sto nema trofej jer realno nije ni mogao da ga ima s obzirom na put kojim je isao(Mega-Denver) vec zbog nacina igre,igrackih karakteristika...

I misljenja sam da se Sale opredelio za igranje sa 2 visoka bas zbog Jokica i smatram,kao sto sam i smatrao pre turnira da je to greska...Jokic ne moze da brani skoro nista na 5 a na 4 je vec krater kakvog nema na zemaljskoj kugli..
Nas najbolji centar po Fibinim pravilima je Milutinov koji je zapostavljen,imao je marginalnu ulogu...Jokic ne moze da dodje do izrazaja kao u NBA jer je manje prostora,reket se ne prazni,u timu postoje igraci slabijeg suta,slabijih atletskih sposobnosti...U NBA gde su svi atletski dominantni i brzi a pritom imaju i dobar sut pa im se mora prici blizu,plus se reket prazni,lako je Jokicu da baca bekdor pasove i da dominira u asistencijama kako sa visokog tako i sa niskog posta,ovde se igra drugacija kosarka..Timovi koji gotovo da ne koriste plejmejkere u igri su u velikom problemu a mi smo upravo bili takav tim,trazili smo kreaciju od visokih igraca,neverovatno mi je da je Vasa sluzio samo za prenos lopte...Centralni PnR 1/5 je bio prava retkost...Fokus je bio na unutrasnjim pozicijama i izgubis od Skole i Delije a Milutinova koristis 3min...Neverovatno

Milutinov je nas najbolji defanzivni centar,nas najbolji PnR centar,nas najbolji rim protector...i po mojim shvatanjima kosarke prvi centar reprezentacije...a to sto on igra EL a neki drugi NBA je nebitna stavka...i zaista mi je nejasna njegova minimalna uloga u reprezentaciji...Ne iskljucujem mogucnost da ja nemam pojma i da treba da batalim kosarku ali u svakom trenutku biram Milutinova pre Jokica :D


Slican problem ima i CG...Dubljevic>>>Vucevic u po dana,po noci...
[/spoiler]

Nemam problem sa tvojim razmisljanjem, ali onda Jokica nije ni trebao zvati. Kad ga je vec pozvao, onda je morao da mu da kljuceve tima. Ne da ga koristi kao cetvorku ili rezervnu peticu. To ti je isto kao da C. Ronalda koristis kao desnog beka. Jednostavno to se ne radi, kakvu god filozofiju imas.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Admiral » Tue Sep 10, 2019. 7:00 pm

Misa Baksuz wrote:
Tue Sep 10, 2019. 6:38 pm
Prvi problem je bio u selekciji. Sale je poveo jednog centra previše i jednog beka premalo. Jbg zbog njegove sujete tu danas više nema Micova, Nedovića i Kalinića. Itekako su mogli pomoć. Pogotovo Micov.
Drugi problem je što nije pronašao ulogu Nikoli Jokiću. U nedostatku kreacije sa spoljnih pozicija on je trebao biti taj plejmejker koji stvara višak za druge. Jednostavno je morao imati više loptu u svojim rukama i igrati puno više pik en rola sa Bogdanom na čistoj strani.
Sale je legenda i protiv njega nikad ništa loše ne bih rekao ali je činjenica da je on ipak bio najlošija karika ove reprezentacije.
Da li je moguce da se sada pominje Micov?

U nastavku si sam sebi dao odgovor na podelu uloga.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Houdini » Tue Sep 10, 2019. 7:04 pm

ja sam negde do sredine cetvrte cetvrtine ovo gledao kao jedno nase uobicajeno prvenstvo, gde izgubimo neki mec u grupi, jedva nekako dobijemo cetvrtfinale, a onda ubijemo kada treba.. nazalost mislim da nam je danas posebno falio Teo, da vodi ekipu, pogotovo tamo pocetkom cetvrte kada smo trebali da prelomimo mec..

takodje mislim da smo mi dosli da uzmemo titulu i da smo mi i protiv Spanaca i danas krili karte, ali nam se to obilo o glavu..

velika velika steta, bila je ovo jedna dobra prilika..

User avatar
Monogamija
Posts: 1650
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:13 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Monogamija » Tue Sep 10, 2019. 7:15 pm



Poslednjih par sekundi, definitivno nešto negativno postoji u ekipi.
Ciganin sam to ne menja stvari, ciganin je bio i moj stari...

"Pa dajte taj gol više!" Gojko Andrijašević 08.10.2020.

User avatar
Гроф Тинторето
Posts: 194
Joined: Mon Jul 29, 2019. 6:28 pm

Re: 1/4 finale Srbija-Argentina

Post by Гроф Тинторето » Tue Sep 10, 2019. 8:16 pm

A dobro, daj da bar OI uhvatimo da se ne patimo sa onim turnirima.

Pa ne mozemo mi uvek da osvajamo srebro :D

Locked