ATP i Masters 1000

Sve o tenisu.

Moderator: Moderator

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Bolkonski » Thu Nov 14, 2019. 10:46 pm

Vise nije :D

Dragan Mance
Posts: 1088
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:49 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Dragan Mance » Thu Nov 14, 2019. 10:47 pm

Kvalitetni raspad Novaka Đokovića. Nije mu prvi put da kvalitetno započne turnir i na kraju jadno završi.

Zvezdas99
Posts: 233
Joined: Tue Jul 30, 2019. 8:30 am
Location: Прибој
Contact:

Re: ATP i Masters 1000

Post by Zvezdas99 » Thu Nov 21, 2019. 2:01 pm

Kako meljemo u ovom Dejvis kupu. Juce dobili Japan 3:0, danas Krajinovic dobio Congu 7:5, 7:6 i doneo prvi poen. Ocekuje se da Nole ovo resi i da idemo sa prvog mesta u 1/4 finale.

Za sada bez izgubljenog seta. Imamo cemu da se nadamo.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Mon Feb 17, 2020. 3:28 pm

Vreme je da se aktivira opet ova tema. :D Po prvi put Srbija ima pet tenisera među prvih 50, ali će to trajati samo ovih sedam dana, pošto je Đere otkazao Rio, na kome brani titulu, te je već sada pao na mesto broj 65.

Počeli su ovi uvek zanimljivi osrednji turniri, nema velike trojke, ali ima šta da se prati. Čekaju nas ove nedelje Marsej, Rio i Dilrej Bič.

MARSEJ

Krajinović je otkazao učešće, za mene pametan potez, pošto je igrao 1/2 finala Monpeljea i Roterdama, gde je u oba navrata poražen od Monfisa, koji je i osvojio oba turnira. Utisak da je mogao više mi je nekako varljiv, čini mi se da Filip ima neku mentalnu barijeru koja ga sprečava da vezuje uspehe. Ne kažem da uvek treba da dobija top 10 igrače, ali evo primer ovog poslednjeg meča sa Monfisom, gde je imao priliku da susret uvede u treći set, ali opet ništa... Ima više tih primera. Dobio je Rubljeva, ali nije uspeo da veže i drugi dobar meč. Kažem da je pametan potez odustajanje, zato što je ispražnjen, a rival bi mu bio Čilić. Marin jeste u padu karijere, ali nije pad toliki da ne bi dobio ovaj meč.

Prva dva nosioca su Medvedev i Cicipas, koji za sada ne igraju onako kako su zamislili. Medvedev se ne pronalazi nakon odličnog drugog dela prošle sezone i pad je krenuo od završnog Mastersa. Opet, Cicipas... Ne znam šta da mislim, ne bi me čudilo da osvoji turnir, ali ni da ispadne od u prva dva kola, pošto ga čekaju Imer/Gaske i nakon toga verovatno Pospišil, koji ga je dobio nedavno.

RIO DE ŽANEIRO

Otkazali su Đere i Kuevas, ali je Rio turnir na kome nikada ne fali dobrih igrača. Prvi nosilac je Tim i nadam se da će doći u 1/4 finalu do duela Ruda i njega. Dva igrača kojima je šljaka najjača podloga, još je Rud i osvojio Buenos Ajres. Stvarno bi moglo tu da puca.

Drugi nosilac je Lajović, koji igra na startu protiv Čekinata. Jeste Italijan igrao 1/2 finale RG, ali je ispao iz sto najboljih... Kada se doda da Lajović igra odličnu sezonu, mislim da je ovo lep rival za start.

DILREJ BIČ

Dosta jakih udarača i servera je u žrebu... Kirjos, Raonić, Gulbis, ali i zaboravljeni Sok. :D Tu je definitivno svašta moguće.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Wed Feb 19, 2020. 12:52 am

Tim izgubio set od 341. tenisera sveta. Izvesni Meligeni Rodriguez Alves Felipe.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Wed Feb 19, 2020. 1:16 pm

Bilo je zanimljivo juče. :D

Evo par klipova...



Davidovič Fokina verovatno je jedan od najiritantnijih tipova na turu. Vredi pogledati ova tri minuta, tri sata i pedeset minuta je trajao ceo meč. Svega je bilo.

Juče je došlo i do prve pobede nekoga ko je rođen 2003. pa nadalje. Mlađani Alkazar savladao je Ramos Vinolasa u tri teška seta, što dodatno daje na značaju pobedi. Po nekim udarcima, na osnovu ovih hajlajta podseća na Nadala.



I za kraj... Davno izgubljeni Džek Sok zabeležio je pobedu. Koliko vidim pre ovog turnira ga nije ni bilo na ATP listi. Dosta emotivna pobeda i drago mi je zbog njega. Retkost je videti toliko korektnog sportistu. Čini mi se da je sjajan tip.

Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Thu Feb 20, 2020. 3:01 am

Uh, uh... Evo jednog bold prediction.

Mlađani Karlos Alkaraz je naredna velika stvar koja će se dogoditi ATP turu i legitiman naslednik Rafe Nadala kao budući prvi reket Španije.

Ajde da kažemo da je trijumf protiv Vinolasa bum... Ipak, ovo što nastavlja istim tempom i u drugom kolu ukazuje na velike stvari koje ga čekaju.

Evo sada protiv Korije... Nakon izgubljenog prvog seta, dolazi do ekspresnih 5:0 u drugom... Dva puta servira za set, gubi servise. Korija se vraća u set i servira za 5:5 i dva poena u gemu dobija zahvaljujući mreži. Mali se ne da i pravi brejk.

Građa, snaga udaraca, psiha... Velike stvari su pred momkom. Šta god uradio u trećem setu, stojim pri napisanom.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Thu Feb 20, 2020. 12:00 pm



Federera nećemo gledati do Vimbldona.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tommen » Thu Feb 20, 2020. 12:06 pm

Nikada vise Roger nece zaigrati na sljaci. Inace, ovaj mladi Spanac je zaista potencijal, u najmanju ruku vrhunski sljakas ce biti.

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: ATP i Masters 1000

Post by dacolik » Thu Feb 20, 2020. 12:44 pm

Rodzer opet ide na operaciju koljena kao i 2016. god. Da vidimo da li ce ovaj put donijeti neke vece uspjehe post-operacioni period ili je ovo lagani zavrsetak njegove karijere.
Ako je stvarno imao nekih problema s koljenom mislim da je ovo odlican potez iako ce izgubiti dosta bodova koje brani u Americi (IW finale + Miami osvojen) , a i zbog specificnog zrijeba na Vimbldonu realnost je da ce biti treci ili cetvrti nosilac. Jos jedan veliki plus bi mogao da bude to sto ce vjerovatno biti svjeziji za zavrsnicu sezone od glavnih rivala (Wimbledon, Olimpijske igre, US Open ) .

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Thu Feb 20, 2020. 1:51 pm

Tommen wrote:
Thu Feb 20, 2020. 12:06 pm
Inace, ovaj mladi Spanac je zaista potencijal, u najmanju ruku vrhunski sljakas ce biti.
Prošla su vremena kada je top igrač imao jednu dominantnu podlogu, a na ostalima nije sposoban da prođe prvo kolo. :D

Inače, još jedno ime koje treba pratiti je Brendon Nakašima. 18 godina ima, pravi polako proboj, u 1/4 finalu Dilrej Biča je.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: ATP i Masters 1000

Post by dacolik » Thu Feb 20, 2020. 2:24 pm

Tommen wrote:
Thu Feb 20, 2020. 12:06 pm
Nikada vise Roger nece zaigrati na sljaci. Inace, ovaj mladi Spanac je zaista potencijal, u najmanju ruku vrhunski sljakas ce biti.

Ima sve sto treba da bi bio vrhunski teniser. Iako ga tajler uporedi s Rafom rekao bih da Alcaraz ima mnogo vise varijacija u igri nego sto je mladjani Rafa imao . Koristi odlicno drop shot,vrhunski se krece,zasigurno buduci GS sampion.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Thu Feb 20, 2020. 2:52 pm

Poredio sam ih, zato što su obojica iz Španije. :D

Pobeda u prvom kolu donela mu je napredak od 93 mesta, šteta što nije dobio i ovo sinoć. Verovatno bi bio već oko 250. mesta.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Fri Feb 21, 2020. 2:10 am

Definitivno ima šta da se gleda i u ovoj pauzi od AO do američke turneje. :D

Odgledao sam Ćorića protiv domaćeg igrača Tijago Seibut Vajlda (ako sam dobro napisao), momak puni 20 ove godine. Čudan prvi set gde Ćorić pravi brejk posle dugog gema, pa Vajld vraća, zatim novi brejk i pri servisu Ćorića za set, dečko dolazi do 0:40, no ipak Ćorić dobija.

Kad sam očekivao da je to to, Vajld pravi brejk u drugom setu i komplikuje meč, završava set sa 6:1. Kako je Ćorić dobio treći set, ne zna ni on sam. Nije nijednom zapretio, dok je 206. igrač sveta imao četiri brejk lopte. Kod 5:5 je imao 0:40 i nije uspeo da napravi brejk.

U taj brejku Ćorić sa tri vinera i jednom greškom rivala dolazi do 4:0 i opet ne uspeva da prelomi, mali se vraća na 4:4, Ćorić vezuje dva poena i koristi tek drugu meč loptu.

Umesto da prelomi meč posle prvog seta, dolazi u situaciju da spašava živu glavu. I posle tih brejk lopti, umesto da nastavi da gazi u taj brejku, daje protivniku povratak u meč. Nerealno koliko je mentalno nestabilan, a više se ne može svrstati u skroz mladog igrača... 23 godine su mu.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: ATP i Masters 1000

Post by Tajler Darden » Thu Feb 27, 2020. 6:37 pm

Novak prelako i sa Hačanovim. Bez obzira šta Nadal uradi u Akapulku, Novak ostaje na prvom mestu.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Post Reply