Profesor Aleksandar Nikolić - trenerski kutak

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Profesor Aleksandar Nikolić - trenerski kutak

Post by Admiral » Sat Oct 12, 2019. 10:37 am

O tome i pisem, individualni kvalitet sve manji, a odbrane sve fizički dominantnije.

@pavlaka
Slažem se, ali i u NBA su više na ceni skakači za koje je manje bitno da li imaju igru leđima ka košu ili ne.
Dovoljno je pogledati NBA šampione poslednjih godina.
Tristan, Megi, Kazns, Marc Gasol + Dramond, Jordan, Tarner itd.... Normalno, pričamo o NBA standardima.

I oni koji imaju igru na LP je ne slabo koriste, zarad neke ekstra širine i praznog reketa.
Dovoljno je uporediti Kaznsa i Lopeza kad su ušli u ligu i sada...B. Grifina, Embida, Gasola....

U NBA ima mnogo manje igrača "zadatka" nego u El.
igrači su sve su polivalentniji, svestraniji.

Kada već dajemo i primere, svi znaju da će Stratos na postu da deluje, i opet napravi prednost, pa čak i protiv Fenera.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: Profesor Aleksandar Nikolić - trenerski kutak

Post by Nemanjic » Sat Oct 12, 2019. 12:50 pm

Slazem se sa Admiralom,ne mislim da nema centara sa dobrom LP igrom,nije ni da treneri ne znaju to da koriste nego se dosta toga promenilo i to je glavni uzrok.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Profesor Aleksandar Nikolić - trenerski kutak

Post by Tajler Darden » Fri Mar 06, 2020. 2:28 pm

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/ ... nivoa.html

"Ne bih rekao da je evropska košarka u krizi. Međutim očigledno je da je NBA toiko jaka da je nemoguće takmičiti se sa njom. Ona skuplja sve najbolje igrače sveta. Deluje mi da igrači treba da idu tamo. Svaki klub, svaki trener treba da bude ponosan ako podigne igrača koji može da igra u NBA. Trenirao sam mnoge generacije i oni su otišli, od Divca i Petrovića do Bogdanovića i Teodosića. Sada veoma mladi igrači odlaze i draftovani su sa škola i univerziteta. Jasno je da je veoam teško evropskim klubovima, mladost im odlazi a Amerikanci nižeg nivoa ih menjaju. Situacija je teška", rekao je Dušan Ivković.

Da malo oživimo ovu temu.

Evo i za one koji poznaju ruski jezik.

https://www.sports.ru/tribuna/blogs/svi ... 45252.html
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Post Reply