Mlađe kategorije

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Nemanjic » Sun Oct 20, 2019. 5:17 pm

Musikica nisam gledao skoro godinu dana,znam da je pametan igrac,ali sigurno da mora da ojaca telo...nekako sam zaboravio na njega i onda kad sam bio na Malatiju stajao je blizu mene na istoku,znam da je veliki Grobar i on i otac,tako da se nadam da ce lepo da napreduje i jednog dana obuce sveti dres.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Sun Oct 20, 2019. 5:20 pm

Mnogo losa igra Partizana u 3/4 uz punu koncentraciju Meginih juniora donose rezultat na kraju 30.minuta igre od 73-44 za Megu.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Sun Oct 20, 2019. 5:37 pm

Malo akcije.


Kraj meča poraz Partizana u prvom kolu juniorske lige od Mege rezultatom 88-65.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Irriducibili » Sun Oct 20, 2019. 5:46 pm

Savršena ilustracija svima onima koji kukaju što ne igraju mladi. Koji mladi? Mi treba da rodimo mečku narednih godina, ne bi li opet postali interesantni najvecim mladim talentima
non mollare mai

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Sun Oct 20, 2019. 6:00 pm

Upravo to, Irr, za mlade treba puno puno rada.

Nekako mi Tarlac nije napredovao od kraja prosle sezone. U Megi postoje uslovi za gotobo sve sto treba mladom kosarkasu.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Irriducibili » Sun Oct 20, 2019. 6:19 pm

Ne samo u Megi, nego i u Železniku, mi smo po svemu jako daleko iza njih. Mala Arena je korak napred, ali je potrebno mnogo raditi i uložiti, ne bi li uspostavili ozbiljnu omladinsku školu

Nisam.odmah reagovao, ali me je prilično iziritirao poslednji Duletov intervju u kom ničim izazvan proziva sadašnji tim. Jeste on izbacio niz mladih igrača, ali se, pored ostalog, zaboravlja da je praktično imao monopol, uzimao je kog hoce. A zaboravlja i šta je bilo posle, kad nije imao šta da im ponudi. Žarko je npr hteo Apica i Davidovca, odbili ga i otišli u Železnik. Pametnom dosta
non mollare mai

Grba
Posts: 197
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:37 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Grba » Sun Oct 20, 2019. 10:39 pm

nekako se ustalilo to da je on imao monopol, ali ja mislim da je od vrhunskih talenata dobio samo Tepića i Milutinova. i ako se vraćamo baš daleko Vujanića.

mislim svi znamo da je hteo Raduljicu pa nije mogao da ga dovede, Aleksandrov kao verovatno naš najveći talenat je tad bio kod cigana, Teodosić i Erceg u FMP... u suštini, od monopola ništa, najbolji talenti su uglavnom bili u FMP-u (daleko više nego danas), a mi smo povremeno uspevali da dovučemo ozbiljnog prospekta.

Mnogo su češći primeri Novice, Avdalovića, Koste, Veselog... pa čak i Krstića (mislim da Krstić nije bio član nijedne reprezentativne selekcije pre dolaska u Partizan; tj. poprilično sam siguran da u16 i u18 nije bio, evenutalno u20 ali to obično i ne igraju najveći talenti svoje generacije). Veseli je učestvavao na b prvenstvu, a jedan pecarski je mvp a prvenstva, možda najbolji pokazatelj monopola.

Hoću da kažem da je mnogo više radio i znao je perfektno da predviti razvoj igrača, gotovo bez greške uvek je na kraju sezone dobijao ono što se očekivao o mladog igrača.... i nije se libio da mu da šansu. O kritici zbog Anđušić/Bogdan se sve zna, od 2012/2013 takođe, ali treba se podsetiti i Pekovića, zbog koga je zahvaljeno na saradnji i Erdenu i Samardžiskom. Sve potezi koji su u to vreme opasno kritikovani, na početku i delovalo izuzetno trapavo (kod Pekmena i cela sezona, sve do 27 poena Barseloni), ali na kraju uvek dobije i rezultat i igrača.

od kada ja pratim Partizan, mislim da nismo doveli više talentovanih igrača, ali krajnje je očigledno da smo ih dovodili praktično na kilo, bez ikakve ideje šta ćemo sa njima...

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Irriducibili » Sun Oct 20, 2019. 11:00 pm

Čovicevi robovlasnički ugovori su bili nepremostiva prepreka u mnogo slučajeva, ali mu je maznuo Djekica i Miljenovica. Šta je od njih dobio ne na kraju sezone, vec sezona? Luka Bogdanovic, Djoko Šalic?

Na stranu što zanemaruješ način na koji su stigli Veseli i Bertans, kao i to da nema teorije da bi zadnjih njegovih godina takvi pohrlili u KKP. Dok je bilo para i EL, mogao je da bira, a do danas je ostala fama da je kamen pretvarao u zlato. Nece biti
non mollare mai

Grba
Posts: 197
Joined: Mon Jul 29, 2019. 8:37 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Grba » Sun Oct 20, 2019. 11:25 pm

Samo što Miljenovića nije doveo Dule, nego Vlada Jovanović, ili ko se već tada pitao u klubu. U svakom slučaju, slična politika onoj danas. Tako da ostaje Djekić kao primer uzimanja igrača Čoviću, što je opet samo meni potvrdjuje početnu tezu. jeste, platio ga dobro (čini mi se 150K), ali mu odmah dao da igra i ovaj vratio u toj sezoni, učestvovao u pohodu na f4. Kasnije nije ispunio očekivanja, ali to već nije do dv-a. u tom post dv sistemu ni jedan Bogdan nije imao ulogu.

Za Luku Bogdanovića se slažem, važio je za talenta, opet ne menja činjenicu da je mnogo više igrača pravio od talenata koji nisu bili u prvom planu. Djoko je posebna priča, mislim mogao bih i o tome, ali tu ima puno faktora. U svakom slučaju, ne negiram da je imao i promašaja.

Monopol je monopol, znači uzimaš sve najbolje, po ceni koja ti odgovara jer nema drugog kupca. tako da postojanje još jednog faktora kakav je Čović koji je kupio preozbiljne talente iz desetina (a možda i stotina) klubova širom Srbije te sa njima zaključivao robovlasničke ugovore samim tim negira postojanje monopola. to je i bila moja poenta, da sam hteo dublje da analiziram svakako bih se dotakao i Hemoframa.

ovo za Bertansa i Veselog ne razumem. Ok, Bertans došao zbog EL nakon raskida sa Olimpijom, ali što bi sad bilo nemoguće. Evo iz iste Olimpije otišao ovaj mali ukrajinac u Dnjepro, 44. pik na draftu (Bertans npr. bio 42), misliš da mu KKP ne bi bio prihvatljiv izbor? O Veselom tek ne razumem ništa, čovek ne znam je l imao 10 minuta u Slovanu, bukvalno bilo koji Evrokup tim bi bio iskorak za njega....

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by Irriducibili » Mon Oct 21, 2019. 12:11 am

Ti momci su vrbovani i hteli samo u Partizan, to u eri posle Nolana Smitha apsolutno nije realno, jer KKP nema sta da im ponudi
non mollare mai

bogotac licno
Posts: 79
Joined: Mon Aug 05, 2019. 12:06 am

Re: Mlađe kategorije

Post by bogotac licno » Tue Oct 22, 2019. 8:36 pm

Medved wrote:
Sun Oct 20, 2019. 6:00 pm
Upravo to, Irr, za mlade treba puno puno rada.

Nekako mi Tarlac nije napredovao od kraja prosle sezone. U Megi postoje uslovi za gotobo sve sto treba mladom kosarkasu.
treba ,da propadnu do godine osamnaeste

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Mon Dec 02, 2019. 3:07 pm

Mega, Cibona, Primoska i Crvena zvezda ucestvuju na final4 ABA u19. Los rezultat omladinskog pogona Partizana. Dobro je za region sto se Cibona budi a i Primorska se upisuje na mapu regiona.

jagoda3
Posts: 48
Joined: Tue Jul 30, 2019. 4:14 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by jagoda3 » Tue Dec 03, 2019. 11:05 am

Prije če propast Primoska nego neko od ovih njihovih omladinaca odigrat neke bitne minute za seniorski tim :D

Jovan Beader (trener Primorske) praktički kroz turnir sa 5 utakmica u 4 dana igrao sa 6 igračima. Od ovih jedini što možda ima neki večji potencial je Saša Ciani. Drugo sve tanko.. Da se ne lažemo, puno slabije ekipe su igrale na turniru u Zadru nego na ovom u Beogradu i Primorska na F4 nema nikakvih šansa da iznenadi.. Zvezda jih je dobila za 45 razlike, a reko bi da sta Mega i kompletna Cibona možda još bolji timovi od Zvezde.

Eto pošto sam pogledao sve utakmice u Mega Factory hali, mogu da kažem i par stvari oko Partizana.

Previše je falio tu ozbiljan playmaker kao i 1-2 opcije pod obručem. Prve utakmice kao play je igrao Lazar Stefanović, koji je više SG, i ne može on da skreira za suigrače. Nije siguran na lopti, nema pregled nad terenom i sve je kasnilo u igri Partizana. U subotu i nedelju Lazar nije igrao, i više minuta je dobio mlađi Mihailo Petrović, organizacija napada je bila bolja al opet ne dovolno za neke timove. Luka Tarlać ima potencial kao vrhunski lockdown defanzivac. Ima dobru anticipaciju, dobar atleta a i brze reakcije u nogama, mogao je dobro pokrit svakog igrača na ovom turniru na poziciji 1-3 al ima on puno mana u napadu. Loše čita igru kad treba da šutne ili kad mora da napada obruč sa ulazom. Loš je šuter, čak i na slobodnim bacanjima, a dosta snažan da može završit oko obruča sa kontaktom. Stefan Todorović je bio neki go-to-guy ovog tima u napadu. Dobar napadački skillset, ma da nije mi se previše dopala selekcija šuta - previše šuteva preko ruke, forsirao i kad mu nije išlo. Nije ni imao najbolji turnir, može on da gađa trice u boljim procentima. Nikola Radovanović isto ima veliki potencial a ima i dosta mana. Uopšte ne koristi desne ruke, fali mu čvrstine i mase za seniorsku košarku, i treba da još puno radi na šutu - jeste da solidno pogađa al sa ovom tehnikom šuta težko če igrat ne visokom nivou. Ako se mene pita, trebao bi on imat više loptu u svojim rukama i igrat kao neki point forward. Pod obručem sve tanko, mogu da stave zicere ako su baš sami al svim fali i visina i neki skillset u napadu kao i u obrani.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Fri Feb 07, 2020. 8:44 pm


MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Mlađe kategorije

Post by MMM » Tue Feb 18, 2020. 1:40 pm

FMP arena će biti domaćin EL ANGT turnira od petka. Pobednici grupa igraju finale, a pobednik turnira ide na F4 u Kelnu na kome već učestvuju Real Madrid, Gran Kanarija i Ritas Viljnus.
Petak:
10.00 Zvezda – Panatinaikos
12.00 Partizan – Makabi
14.00 Cedevita Olimpija – Pariz
16.00 Mega – Arka
18.00 Zvezda – Makabi
20.00 Panatinaikos – Partizan
Subota:
10.00 Arka – Pariz
12.00 Mega – Cedevita Olimpija
14.00 Makabi – Panatinaikos
16.00 Partizan – Zvezda
18.00 Keln – Arka
20.00 Pariz – Mega

Post Reply