KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Wed Nov 24, 2021. 8:18 pm

Simbolična razlika je u tome što je Zagorac nasledjen, a ta dvojica izabrani. Nemaju naravno ni ista, čak ni približna primanja, pri čemu je Punter u zadnje vreme pofpuno beskoristan u napadu

Nemoj odustajati, možda pronadješ i adekvatnije poredjenje
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Thu Nov 25, 2021. 10:35 pm

Avramović odličan danas za reprezentaciju, Smajlagić i Dangubić takođe.. Svaki na svoj način..

Nadam se da povreda nije teže prirode..

Dangubić mi je za sada prijatno iznenađenje..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Thu Nov 25, 2021. 11:09 pm

O repstaciji sve govori da su u njoj Miškovi blizanci i Trifin mali, savršena ilustracija stanja sa talentima u Srbiji. Tako da nema potrebe da dalje prizivaš neku "decu", jer nema boljih od ovih igrača koji vec igraju u KKP, a kojima zdušno manje više svi želimo da vidimo ledja. Sav talenat (cela 2 kom) je u Megi, a objektivno sagledavanje ce lako objasniti zašto je realno da to bude tako, te da mi, a ni Čovic, nemamo realnu šansu da to sada promenimo
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Nov 26, 2021. 10:37 am

o reprezentaciji dovoljno govori to da je Jagodic-Kuridza resio utakmicu, nista ti drugo ne treba..

no to ne menja cinejnicu da su 3 igraca iz nase ekipe odigrali dobre meceve, kao i to da su 2/3 bili na parketu kada se resavalo (moguce da bi i Alen bio da je mogao).. na stranu sto to sigurno ne bi bilo da su NBA i EL igraci mogli da igraju, to su za mene pozitivni znaci.. prvo jer u ekipi moras da imas domace igrace koji mogu da doprinose na koje ces da nadogradis kvalitetne strance, a drugo je sto ocigledno to sto Zeljko radi u klubu daje rezultate na kvalitetu igraca.. Avramovic je igrao u prozorima i pre, resio neki mec bese, ali nikad sa ovakvim doprinosom na obe strane terena, plus Dangubic nikada nije imao ovakvu rolu u reprezentaciji.. Smajlagic je posebna prica, on nije ni mogao do sada da igra..

sto se "dece" tice ne znam zasto pod tim pojmom podrazumevas iskljucivo "decu" srpske nacionalnosti? i Veseli je necije dete, Vesterman, Bertans, Lovernj...

cinjenica je da je poslednjih godina sav talenat kod Miska i sada nemamo realnu sansu da to promenimo.. medjutim ako pravis igrace, kao sto smo nekada, vece su sanse da igrace zele da igraju kod tebe.. ako trazis Parahuskog recimo, zasto bi neki mladi igrac upste i pomisljao da dodje da mlati peskirom.. a ako ti igra Balsa, pa mozda neko pomisli hej to je put kojim se ide..

steta sto je Misko na prvom i poslednjem mestu biznismen, mislim da bi Petrusev u svakom slucaju profitirao dugorocno vise kod nas..

da napomenemo jos jednog reprezentativca, Kuruc je ozbiljna dijabola.. njegov angazman je i za njega i za nas Hail Mary pass..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Fri Nov 26, 2021. 2:34 pm

E pa u toj i takvoj reprezentaciji, u kojoj MJK ima bitnu ulogu, su i te naše vedete. Potpuno je u načelu netačno da moraš u ekipi imati domace igrače, osim u domenu formalnosti. Što bi i trebalo da bude rezon, da se tim sastavlja po kvalitetu, a ne po državljanstvu. To neka ostane uslov za reprezentacije

U kojoj si ti opet video neki bum naših igrača. Aleksaaaaa igra nešto što nikada pre nije igrao, pa ne mogu da uporedjujem, mada je poznato kakvo mišljenje imam o njegovoj plejmejkerskoj ulozi, dok epizodista Dangubic nije ni vredan komentara, igrač zadatka sa promenljivim učinkom, nece on doneti prevagu

Očigledno da nisi primetio da talenti nisu više nužno u velikim klubovima, naprotiv. Najveci grčki talenat nije odabrao Oly ili PAO, igra u Patri, Para je u Huventudu itd. Sa povecanjem broja utakmica i učestvovanjem manjih timova u medjunarodnim takmičenjima, talenti odlučuju da uče i razvijaju se kroz igru. Rano si ti počeo sa onim vazda pogrešnim: "u moje vreme...."

Iz te pristrasnosti i žali za starim vremenima, proizilazi i potpuno neobjektivna, da ne upotrebim teže reči, izjava kako bi Petruševu bilo bolje u KKP. Dečko je u EL šampionu, igra sa najboljim plejevima Evrope, ali to je ništa naspram toga da vrti pik sa virtuoznim Aleksooooom
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Nov 26, 2021. 4:30 pm

u teoriji ti mozes da imas i 12 stranaca i to je ok ako imas dugorocno obezbedjen solidan budzet, gde mozes dugorocno da zadrzavas i placas strance koji ce imati epizodne uloge.. u praksi kod nas moras da napravis nekog igraca koga neces placati kao sto bi placao nekog Amerikanca, jer ko ce doci u Srbiju da igra epizodnu ulogu za male pare..

jedini koncept za nas su igraci koji su dugo u timu sa epizodnim ulogama i ulogama na kraju klupe, talentovani pojedincii stranci koji prave razliku u takvom sistemu.. sve ostalo je cekanje da Bane Ruzic postane premijer, a DV prvi potpresednik vlade, pa da dobijemo ozbiljne pare..

sa tim u vezi mi je drago da vidim nase igrace u dobrim ulogama u reprezentaciji, kakva god da je..

talenti idu tamo gde imaju prostor da napreduje, a to mi nismo vec godinama, tako da je sasvim normalno da ce izabrati Patru ili Megu, jer mi osim imena nismo imalista da im ponudimo proteklih godina.. ocigledno da se od ove godine to menja..

moje misljenje je da bi mu dobro dosla noseca uloga kod najboljeg trenera Evrope, vise nego ovo sto sada igra, ali mozda gresim ne kazem.. Misko sto se tice pravljenja para pravi ozbiljne rezultate, sto se tice igraca, s obzirom da su svi talenti kod njega vec godinama, u najboljem slucaju vrlo skromne.. ali da zna da naplati i vise nego sto igrac kosarkaski vredi, to i sami kusamo, tu je majstor..

i nije mi jasno zasto te toliko muci Aleksa, a recimo sa Zagorac ti u potpunosti ne smeta, niti ti je smetao Parahuski.. nije valjda da u odnosu na cena-kvalitet od ovih potonjih smo mnogo vise dobili?

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Fri Nov 26, 2021. 8:05 pm

Houdini wrote:
Fri Nov 26, 2021. 4:30 pm
u teoriji ti mozes da imas i 12 stranaca i to je ok ako imas dugorocno obezbedjen solidan budzet, gde mozes dugorocno da zadrzavas i placas strance koji ce imati epizodne uloge.. u praksi kod nas moras da napravis nekog igraca koga neces placati kao sto bi placao nekog Amerikanca, jer ko ce doci u Srbiju da igra epizodnu ulogu za male pare..

jedini koncept za nas su igraci koji su dugo u timu sa epizodnim ulogama i ulogama na kraju klupe, talentovani pojedincii stranci koji prave razliku u takvom sistemu.. sve ostalo je cekanje da Bane Ruzic postane premijer, a DV prvi potpresednik vlade, pa da dobijemo ozbiljne pare..

sa tim u vezi mi je drago da vidim nase igrace u dobrim ulogama u reprezentaciji, kakva god da je..

talenti idu tamo gde imaju prostor da napreduje, a to mi nismo vec godinama, tako da je sasvim normalno da ce izabrati Patru ili Megu, jer mi osim imena nismo imalista da im ponudimo proteklih godina.. ocigledno da se od ove godine to menja..

moje misljenje je da bi mu dobro dosla noseca uloga kod najboljeg trenera Evrope, vise nego ovo sto sada igra, ali mozda gresim ne kazem.. Misko sto se tice pravljenja para pravi ozbiljne rezultate, sto se tice igraca, s obzirom da su svi talenti kod njega vec godinama, u najboljem slucaju vrlo skromne.. ali da zna da naplati i vise nego sto igrac kosarkaski vredi, to i sami kusamo, tu je majstor..

i nije mi jasno zasto te toliko muci Aleksa, a recimo sa Zagorac ti u potpunosti ne smeta, niti ti je smetao Parahuski.. nije valjda da u odnosu na cena-kvalitet od ovih potonjih smo mnogo vise dobili?
Jedan njegov klijent je MVP NBA, drugi je MVP EL. Petrušev je bio MVP ABA lige, pa je otišao u prvaka EL. Ne mogu svi da budu MVP.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Nov 26, 2021. 9:05 pm

Jokić je nešto neverovatno, i da njega je Miško napravio.. Sa Vasom ne bih rekao da je tako, mislim da je na njega možda i presudnu ulogu da bude to što jeste imao Žalgiris i kasnije mu je Ataman našao ulogu..

Petrušev je isto veliki talenat, ali videćemo gde će završiti, bio je i Rade u NBA pa evo ga sad.. Ali ne mislim da će to biti put i za Petruševa, da budem precizan, samo mislim da bi u ovom momentu njegove karijere više mogao da napreduje u Partizanu..

U svakom slučaju, Duke je u par godina napravio Pekovića, Bertansa, Bogdana, Veselija, sve ozbiljene NBA i EL igrače.. A Miško sa svojom Megom i apsolutnim monopolom već 10 godina da nema Jokića to bi bilo poprilično tanko.. Ali da zna da napravi pare zna, Boban uzima meleone glumeći maskotu, Čančar u NBA, a ima ih i kod nas u timu što su preplaćeni..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Fri Nov 26, 2021. 10:25 pm

Houdini wrote:
Fri Nov 26, 2021. 4:30 pm
u teoriji ti mozes da imas i 12 stranaca i to je ok ako imas dugorocno obezbedjen solidan budzet, gde mozes dugorocno da zadrzavas i placas strance koji ce imati epizodne uloge.. u praksi kod nas moras da napravis nekog igraca koga neces placati kao sto bi placao nekog Amerikanca, jer ko ce doci u Srbiju da igra epizodnu ulogu za male pare..

jedini koncept za nas su igraci koji su dugo u timu sa epizodnim ulogama i ulogama na kraju klupe, talentovani pojedincii stranci koji prave razliku u takvom sistemu.. sve ostalo je cekanje da Bane Ruzic postane premijer, a DV prvi potpresednik vlade, pa da dobijemo ozbiljne pare..

sa tim u vezi mi je drago da vidim nase igrace u dobrim ulogama u reprezentaciji, kakva god da je..

talenti idu tamo gde imaju prostor da napreduje, a to mi nismo vec godinama, tako da je sasvim normalno da ce izabrati Patru ili Megu, jer mi osim imena nismo imalista da im ponudimo proteklih godina.. ocigledno da se od ove godine to menja..

moje misljenje je da bi mu dobro dosla noseca uloga kod najboljeg trenera Evrope, vise nego ovo sto sada igra, ali mozda gresim ne kazem.. Misko sto se tice pravljenja para pravi ozbiljne rezultate, sto se tice igraca, s obzirom da su svi talenti kod njega vec godinama, u najboljem slucaju vrlo skromne.. ali da zna da naplati i vise nego sto igrac kosarkaski vredi, to i sami kusamo, tu je majstor..

i nije mi jasno zasto te toliko muci Aleksa, a recimo sa Zagorac ti u potpunosti ne smeta, niti ti je smetao Parahuski.. nije valjda da u odnosu na cena-kvalitet od ovih potonjih smo mnogo vise dobili?
U praksi te pre svega glupi propisi sprečavaju da biraš igrače isključivo po kriterijumu cena kvalitet. Što bi paradokdalno bilo i povoljno za budzet, jer je sada to malo upotrebljivih (ne nužno i kvalitetnih) domacih igrača preplacen

Ne bih više trošio reči na prevazidjen sistem, koji je pritom donosio korist favorizovanom pojedincu, a ne klubu. Taj sistem je sada preuzela Mega i to vec ima smisla

Razumljivo bi mi bilo što ti je drago, da te iste igrače ne gledaš svake nedelje u tek nešto ozbiljnijoj konkurenciji. Da nisam izgubio osecaj za repstaciju, plakao bih od muke što takvi igraju u njoj

Šta se to menja, šta to mi imamo sada talentima da ponudimo?

Kakva noseca uloga za Petruševa, odakle ti ideja da bi on to ove sezone mogao da iznese? To valjda u tvom paralelnom univerzumu, u kom Zalizani ima skromne rezultate po pitanju igrača. San svakog mladog košarkaša je NBA, u skladu s tim pogledaš koliko ih on ima tamo i Mega se nekom Jovicu ili Djurišicu namece kao potpuno logičan izbor

Potpuno je prirodno da mi Aleksaaaaa neuporedivo više smeta od Zagorca, jer je, za razliku od potonjeg, direktan izbor, a ne nasledje. Sa ulogom u timu kakvu je Zagorac imao kad mi je jako smetao, sumanuto srljanje, nerezonski šutevi za tri, ispoljavanje ekstremne košarkaške neinteligencije.....Nece mi naravno toliko ici na živce kad i ako bude bio sveden na ulogu Zagorca, peglaj odbranu i učestvuj u napadu ako baš nema ko drugi
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Nov 26, 2021. 10:46 pm

Željko je pokazao da zna bez domaćih igrača da uzima trofeje, tako da nek obezbedi Ostoja budžet, a Željko će se sigurno snaći.. Siguran sam da bi onda izabrao i boljeg od Alekse..

Samo nisam siguran da je to realna priča..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Fri Nov 26, 2021. 11:19 pm

Ne pratiš na času, domaci igrači sličnog kvaliteta su skuplji od stranaca. I da, stranac nad kojim je dobio prednost Aleksaaaaa je nešto bolji i znatno košarkaški inteligentniji igrač. Mada sumnjam da bi se i on snašao u neprirodnoj ulozi prvog pleja
non mollare mai

Naka
Posts: 891
Joined: Mon Jul 29, 2019. 1:02 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Naka » Sat Dec 04, 2021. 9:08 pm

Ovo sto mi igramo za sad - narodski receni SRANJE.
To sto smo na rudarenje i tucu dobili Josila, Radanova i Volera govori u prilog.

Plej ne postoji. Akcija??? Sta je to?

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Sun Dec 05, 2021. 1:36 am

Razumem da necemo da dovodimo bilo šta, ali bojim se da vec kasnimo, te da svaki naredni dan može biti nenadoknadiv. Nije lako naci igrača po Želimirovom ukusu, a da je taj voljan da dodje u KKP. Ovo sada je bukvalno negledljivo, ali srecom još uvek bez posledica
non mollare mai

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Hiro Onoda » Sun Dec 05, 2021. 10:35 am

Ova ekipa je nekompletna dok se ne kompletira nema svrhe analizirati igru i dalje jer ce nam svaki mec biti na isti nacin bilo da dobijemo ili gubimo.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Sun Dec 05, 2021. 11:08 am

Ne znam šta se čeka sa dovođenjem centra, već je decembar. Mislim da su svi svesni da trofeja nema ako ne dovedemo prvog centra, da Koprivica kao jedini centar ne može da iznese sezonu. U centre ne ubrajam Smajlija koga trošimo na poziciji koja nije njegova, kako je to izgledalo protiv malo boljih centara imali smo priliku da vidimo.
Ja i dalje ostajem pri stavu da nama trebaju 2 centra, prvi centar i jedan andersajz tipa Mozlija koji može da preuzima. Ali onda bi tek raspodela minuta u timu postala problem jer smo na poziciji 3 prepunili tim igračima.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply