KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Fri Jan 27, 2023. 1:53 am

Nadahnuce pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, šta li je.....

Dobra roba, voleo bih i ja to da probam, pa da makar do sutra poverujem da se košarka uspešno može igrati bez pleja, da necemo ispasti u preuzimanju posle drugog pasa, da cemo imati bar neko zagradjivanje i defanzivni skok kad nam izvuku centra, da nam se nece zavrteti u glavi dok oni konstantno budu vrteli pik, koji smo mi prevazišli, te proglašavamo plejem igrača koji završi sa 24 poena i 0 asistencija, da ce nam se desiti splash brothers night, naša jedina šansa za pobedu....

Ako se sve to desi, dobre su nam šanse.......ali ipak daj tu robu za samu utakmicu
non mollare mai

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Fri Jan 27, 2023. 1:59 am

Sve pijano i sve drogirano :D Nemoj da me jebes jos i ti, ostalo mi jos 20 sati nadanja za ovu sezonu :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Fri Jan 27, 2023. 8:54 am

Odlična analiza Tomena, sve je na mestu.
Eto doživesmo i to da Trifunović postane respektabilan član rotacije i bitan igrač u defanzivi. Jedan od najboljih Želimirovih poteza otkad je došao je upravo što je od onakvog tutubana napravio upotrebljivog igrača.
Da se nadovežem na ulogu Madara večeras, maksimalno 5-6 minuta da odmori Dantea i eventualno da odigra neku odbranu (ne onu protiv Valensije).
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Fri Jan 27, 2023. 9:16 pm

SBBu i Sport klubu sve najgore, ugasili se dabogda. Smradovi su blokirali eon tokom cele utakmice, jedva da sam sastavio prve 2/4 poštenog gledanja. Pogoreli svi dabogda. Strimovi koji su prethodnih puta koliko toliko služili sad su bili ko kurac.
Bravo za pobedu, prva protiv cigana u gostima posle 6.5 godina. Ovo može da okrene sezonu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by dacolik » Sat Jan 28, 2023. 12:04 am

Tommen je znao.

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Čekićar » Tue Jan 31, 2023. 4:05 pm

Apsurdno je da smo drugi najbolji napad EL po ofanzivnom rejtingu iza Olympiacosa a prvi PG nam je covek koji gleda iskljucivo kos,koji gusi protok...Ne kazem da je los igrac,naprotiv,brutalan je u tim svojim kvalitetima ali nema kvalitete koji karakterisu jednog plejmejkera.
Bzv je potencirati kako ne moze kosarka da se igra bez klasicnog pleja kada brojke pokazuju da imamo brutalan napad..
Jasno je da je Zoc strasan ofanzivni um.

Nama sezona zavisi od odbrane koja oscilira...Ono sto me najvise nervira i sto ne kapiram zasto se radi na svakoj utakmici jeste udvajanje na low postu ma koji to igrac bio mi saljemo pomoc sa topa i rival iz jednog pasa ima otvorenu tricu...Tako da nije ni cudo sto najgore branimo liniju za 3pts u ligi(bar jdo pre par kola,nisam proveravao u skorije vreme)

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Tue Jan 31, 2023. 5:58 pm

Nekonstantnost u odbrani je iritirajuća. Najosnovnija stvar kao što je odbrana od lopte nekad izgleda užasno, desi se da primimo brdo poena iz kat kretnji, već pomenuta linija za 3 poena... Udvajanja i meni nisu jasna, posle njih dobro izrotiramo svake prestupne godine. Zvezda recimo udvaja dobro na niskom postu, prave pritisak na loptu gde protivnik često gubi loptu. Mi smo suprotan slučaj skroz, mi kad udvojimo napravimo još veću štetu.
Nekad je neverovatno da Željkova ekipa izgleda tako loše defanzivno, a Željko je neko ko je sve u trenerskoj karijeri napravio na bazi čvrste odbrane.
Napad je odličan, pogotovo kad se uzme u obzir da većinu napada vodi Avramović. Ako ne on, tu je Anđušić da prospe svoju magiju... Madar je zadnji napad organizovao u osnovnoj na fizičkom.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Max Liberman
Posts: 56
Joined: Tue Jan 31, 2023. 1:12 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Max Liberman » Tue Jan 31, 2023. 6:42 pm

Otišao Brodzi.
Sa 3 visoka igramo 4 takmičenja.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Tue Jan 31, 2023. 7:46 pm

Ajde KRK i KLS manje više, pitanje je kako ćemo se sa praktično jednim centrom snaći do povratka Koprivice koji u EL nije imao veliku minutažu ni kad je igrao.
Tristan je za sad opcija samo za ABA. Smailagić se bolje snalazi na 5 što se tiče napada ali odbrana ostaje upitna. Ulaskom Trifunovića u rotaciju dobili smo mogućnost da se Papa spusti na 4 i da odigra neke minute tu. Kad već nećemo dovesti plejmejkera bar da dovedemo nekog centra, po mogućnosti neki andersajz sličan Mozliju sposoban da preuzme.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Tue Jan 31, 2023. 10:38 pm

Ovo je bila perfekcija. Defanzivno verovatno najbolja utakmica dosadašnjeg toka sezone. Agresivnost, odbrana od lopte, odbrana na lopti, preuzimanja, iskakanja na De Kolou, rotacije, odbrana linije za 3. Sve je bilo na top nivou. Oni su pogodili neke teške šuteve preko ruke, ostavili smo im malo otvorenih šuteva i zicera.
Dante defanzivno odlična utakmica, drago mi je da je pokazao da može da odigra dobru odbranu fizikalije su brutalne samo je falilo malo da prezupči. 13 poena bez šuta za 3.
Panter brutalna utakmica, ponovo je otvorio utakmicu odlično kako kapiten i treba da uradi.
Avramović defanzivno odličan, u napadu ono dobro kucanje i neke izgubljene lopte.
Madar krenuo da razigrava i glumi majstora u zadnjem minutu kad je sve bilo rešeno...
Nadam se da će Naneli uhvatiti neki kontinuitet konačno.
Pohvale za Papu i Ledeja koji ne forsiraju odbrana obojice je bila dobra iako je Ledej imao onaj faul na šutu u zadnjoj sekundi napada gde je igrao dobru odbranu ali ga je navukao na faul.
Ovakve reakcije Želimira na klupi su nešto što nismo viđali puno ove sezone. Očigledno da je i njemu pobeda nad ciganima puno značila.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Sat Feb 04, 2023. 12:03 am

Svaka cast Zelimiru i momcima, preozbiljan brejk, mi smo u ociglednom usponu forme, sto raduje, dok su oni u ociglednom padu ali ovakvoj pobedi se u zube ne gleda. Andjusic 0 ko kuca, bravo. Da se bacimo mi na proracune, tu smo uvek bili najjaci :D Za garantovan ulazak u 8 ce nam trebati skor 19-15 ili eventualno 18-16 ali iz ove perspektive to ne garantuje nista. Brejk u Minhenu bi bio veliki kao kuca, posle imamo Fener i Albu kuci, ako bi nekim cudom otisli na skor 15-11 u sjajnoj bi situaciji bili. I dalje me proganjaju porazi od cigana i valensije u areni kao i baskonija u gostima, da smo malo vise pameti imali borili bi se za domaci teren...Asvel i Armani su takodje tragicni porazi ali smo dobili Efes i Fener tesno pa nek bude da se to potire :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Sat Feb 04, 2023. 9:24 am

Baskonija tamo, Armani, cigani i Valensija su 4 poraza koji su morali da budu pobede.

Prvo poluvreme napadački savršeno, baš smo ih unakazili. Primili smo malo poena, odbrana je bila ok iako je bilo nekih propusta kao što su otvoreni šutevi.
Papa nas je držao u 3/4, trojka i ona dvojka i zadnjim sekundama napada, pa još jedna trojka. 3/4 je loše krenula sa onim faulovima Lesora, neke loše odbrane, oni izašli kao kerovi.
4/4 rutiniranje, Naneli odlična rola 10 poena 3/3 iz igre. Ledejova odlična rola sa skokovima i poenima kad je trebalo, dobra odbrana skoro kao i uvek.
Lesor u prvom odličan, nisu znali šta će s njim. Posle su ga isekli oni faulovi. U odbrani malo lošije nego obično, stavio je standarde visoko.
Moram da pohvalim Danteovu odbranu, trgnuo se defanzivno i sad to izgleda dobro. Čovek sa onakvim fizikalijama može da zaključava koga hoće samo je pitanje volje.
Madar klupiran, 0 sekundi... I za njega i za nas bi bilo najbolje da se ovde rastanemo, ovo ne vodi ničemu. Neko ko je bio planiran da bude startni plej prošle sezone ove sezone ima kolekciju utakmica gde ili nije ulazio ili je igrao nekih mizernih minut/2/3. On krene da kreira i da glumi Ronda zadnja dva, tri minuta kad imamo dovoljnu razliku i kad je utakmica završena. Kad je tvrdo nema ga nigde, nestane sa terena.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Wed Feb 08, 2023. 1:33 pm

Bez Pape u Minhenu sutra.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Wed Feb 08, 2023. 10:18 pm

Batica ubica wrote:
Wed Feb 08, 2023. 1:33 pm
Bez Pape u Minhenu sutra.
Bez Pape i sa Tommenon. Nece na dobro izici.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2603
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Thu Feb 09, 2023. 10:59 am

Tommen wrote:
Wed Feb 08, 2023. 10:18 pm
Batica ubica wrote:
Wed Feb 08, 2023. 1:33 pm
Bez Pape u Minhenu sutra.
Bez Pape i sa Tommenon. Nece na dobro izici.
Brate u tebe ne sumnjamo, ti si X faktor danas.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply