KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by White Mamba » Tue Oct 18, 2022. 11:44 pm

Jos jedna stvar. Kada ce mali faulovi poceti da se koriste svrsishodno?
Taktica neodgovornost koja traje.
To je do trenera

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tajler Darden » Wed Oct 19, 2022. 1:04 am

Umesto 2-1, imamo 0-3.

Reč odgovornost ne postoji.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Wed Oct 19, 2022. 6:20 am

Valjda će se neko setiti da posle ovoga sinoć dovede centra. Balša 0 sekundi, Lesor je morao da izgine celu utakmicu. Slično kao i prošle sezone OBAVEZAN je andersajz centar sa kojim bi mogli sa preuzimamo. Prošle sezone ga nismo doveli, nadam se da ove hoćemo.
Pohvale Madaru za sinoćnu partiju, skroz korektna odbrana, 10 poena i 4 asistencije bez izgubljene lopte. Pozitivno iznenađenje.
Zek odličan, i on praktično igra bez zamene zbog povrede Smailagića.
Malo minuta za Anđušića.
Naneli i Papa slabo baš... Egzum ušao u problem sa faulovima dosta rano što ga je ukočilo.
Tristan, Glas i Balša 0 sekundi, Trifunović sve kad se sabere teško da je skupio minut. To su 4 igrača koja praktično nisu ni ulazila u igru. Ne može se sa takvom rotacijom u EL.
Loša odbrana linije za 3 poena, pustili smo mnogo otvorenih šuteva. Više puta se nije znalo da li preuzimamo, ko rotira na koga itd. To se na ovom nivou kažnjava pogotovo kad dođu jače ekipe.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Thu Oct 20, 2022. 7:42 pm

Au Batice malo minuta za Andjusica...debil prodao utakmicu

Ne pravi malo faul u mismecu na Meliju ako se ne varam iz kog nam Baron trpa 3+1 fuj

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by White Mamba » Thu Oct 20, 2022. 10:26 pm

Danas top :good:
Odbrana, matijas :good:
Balsa je kritican...

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Thu Oct 20, 2022. 10:36 pm

Tomene gledaš li kako igra Rej Anđušić :D :D :D
Posle svega do sad bilo je jasno da ćemo nabiti Virtus.
Dajte da napravimo neku peticiju da se dovede još jedan centar ubićemo Lesora do decembra. Balša je zadnje 2 utakmice napravio jedno 7 glupih faulova. Centar je obavezan.
Madar je ove 2 utakmice odigrao iznad očekivanja. Sa svim svojim manama što se tiče fizikalija igra dobru odbranu što je pokazivao i prošle sezone.
Naneli najbolji danas, pokazao je reakciju posle loše utakmice protiv Armanija. Samo da dođe period gde će i on i Panter da uđu u formu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Oct 21, 2022. 12:49 am

lagano mi uzimamo ovo takmicenje, cekamo povredjene da se malo prosiri rotacija i onda laganim kasom do trofeja..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Fri Oct 21, 2022. 3:28 am

Vece su šanse da Inter osvoji LŠ, nego ovakav KKP EL, ali to je ipak brat Houdini, neprikosnoveni kralj pogrešnih procena

Lessort fenomenalan na obe strane terena, neverovatan napredak u odnosu na prošlu sezonu, dečko porobljava EL. Nunnally konačno odigrao na nivou, ali svaki respekt i za njega, igra na lični zahtev jer vuče nimalo naivnu povredu. Madar odigrao najbolji meč od kako je došao, LeDay na top nivou od kako je skinuo kilažu, Punter traži formu, baš kao i Papa. Exum prilično pogubljen, ali nisam zabrinut, doci ce on na svoj nivo. Djuša je koristan dok se drži šuta i ne pokušava bilo šta drugo, a Tristan je na pravom putu, stiče iskustvo

Sledi nam cenim mnogo teži meč od ovog protiv grupe gradjana iz Bolonje. Nadam se makar pojačanju u reketu, pošto je sve izvesnije da pleja necemo dobiti
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Fri Oct 21, 2022. 1:14 pm

Irriducibili wrote:
Fri Oct 21, 2022. 3:28 am
Vece su šanse da Inter osvoji LŠ, nego ovakav KKP EL, ali to je ipak brat Houdini, neprikosnoveni kralj pogrešnih procena

Lessort fenomenalan na obe strane terena, neverovatan napredak u odnosu na prošlu sezonu, dečko porobljava EL.
Houdini wrote:
Sun Dec 19, 2021. 11:24 pm
Ostojin Mozzart piše da je Lesor blizu..

Spremaj kiblu Irr, pa da natočimo šampanj piće..
Samo smo Željko i ja kao dva najveća ikada znali šta smo doveli :blue: :blue: :blue:

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Tue Oct 25, 2022. 11:22 am

Rasel je sveden na samo 9 poena i 18% šuta iz igre. U prvom poluvremenu je po meni bolje branjen nego u drugom iako u drugom nije dao nijedan poen ali nam je često probijao prvu liniju odbrane.
Marko Pecarski nam je ubacio 19 poena i uhvatio 11 skokova :sad-roulette:
Drago mi je zbog Balše i one 4 blokade, bitno je za njegovo samopouzdanje. Samo je trebao da pokaže malo emocije i reakcije posle blokada to dodatno diže ekipu.
Kakvu brzinu poseduje Egzum :bomb:
Rej Anđušić treba da se drži šuta i da ne mrsomudi mnogo što se tiče kreiranja. Šut mu ide odlično.
Panter je baš van forme, sinoć se u prvom poluvremenu očigledno išlo na njega da uzme dosta šuteva da bi našao ritam ali džabe. Ne brinem se za njega, on će formu pronaći pre ili kasnije.
Kome smeta jak Guzonja :D :D :D :D
Sve u svemu dobar fokus i dobro zalaganje sinoć, maksimalno ozbiljno odigrana utakmica. Čekamo povratke Alekse i Smailagića, a takođe nadam se još jednom centru.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Wed Oct 26, 2022. 12:25 pm

Lepo je batica izanalizirao.

Karata za Zalgiris gotovo da nema, ovo ne sme ni u neizvesnu zavrnicu da udje a da ne pricam o porazu...

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Wed Oct 26, 2022. 11:48 pm

Jako su neugodne litvanske ekipe, igraju organizovanu školsku košarku, disciplnovanu odbranu, prisutni na skoku, sa dobrim šutem spolja. Uopšte nije izvesna naša pobeda
non mollare mai

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Čekićar » Thu Oct 27, 2022. 12:45 am

Irriducibili wrote:
Wed Oct 26, 2022. 11:48 pm
Jako su neugodne litvanske ekipe, igraju organizovanu školsku košarku, disciplnovanu odbranu, prisutni na skoku, sa dobrim šutem spolja. Uopšte nije izvesna naša pobeda
20

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Fri Oct 28, 2022. 11:21 am

Utakmicu sam gledao koliko mi je link dozvoljavao, ako sam nešto prevideo ne zamerite.
Nadam se da povratkom Avramovića više nećemo morati da gledamo Trifunovića u dresu Partizana. Kakva sekvenca sinoć, dao je jednu trojku i napravio neke glupe faulove, onaj koš faul, bacao neke bezveze pasove. Ne znam šta treba da se uradi da ga neko najuri iz Partizana. Nit je više mlad (22 godine ima), nit je talenat, prosečan fizikalac za svoju poziciju, u napadu ne nudi ništa sem vrlo upitnog šuta za 3 i ponekog ofanzivnog skoka, ispod prosečan defanzivac. Mentalitet takođe jako upitan.
Kevin Panter tata igre ni jednog trenutka nisam sumnjao u njegove sposobnosti. Uveo se polako u ritam šutevima bliže košu i posle je uzimao i dalje i teže šuteve. Ponaša se kao pravi lider.
Dante dijamante odličan na bacanjima, izmislio je ono zakucavanje za Ledeja kad smo se mučili napadački. Previše petlja sa loptom za moj ukus, bilo je situacija kad je baš zaglavinjao. Već par puta se dešavalo da oni lob pasovi za Lesora završe ili u autu ili kod protivnika nekako kao i da ih Dante daje bojažljivo a takođe i Lesor ne očekuje pas.
Lesor slabiji malo u napadu ali odbrana top, igrao je čovek maltene bez zamene 37'. Generalno deluje da više preuzima u piku ove sezone nego prošle, ako se dobro sećam prošle sezone gurana su iskakanja gde se nije baš proslavio.
Balša sinoć ne preuzme čoveka u najbazičnijem mogućem piku i primamo trojku, odmah posle toga je popio klupu do kraja, samo minut na terenu. Definitivno ne može da preuzme u piku, za iskakanja je spor tako da ostaje samo drop odbrana kao opcija. Mislim da bi mu najviše odgovaralo da se igra zona kad je on na terenu. Centar je gorući problem, Lesor je odigrao skoro celu utakmicu a od početka sezone ima jaku minutažu. I da Balša igra dobro trebao bi jedan centar još jer 2 centra su malo da se iznese sezona. Nadam se da se neće terati Smailagić na centra kad se vrati iako je pristojno izgledao kao centar prošle sezone.
Vukčević se borio ali još je zelen. Glavni problem je mobilnost, dosta tromo deluje za poziciju 4 pa čak i za 5. Jeste izbio one 2 lopte s leđa ali treba podsetiti mu je čovek pobegao u obe situacije ako se ne varam. Faul u napadu posle odličnog pasa za Madara... Povratkom Smailagića verovatno prelazi na minimalnu minutažu u EL što je ok za njega.
Ledej bez šuta za 3 ali 5/8 za 2, korektna odbrana, sa 4 asistencije je bio najbolji asistent ekipe. Igrao je i na 5 usled Balšine dekoncentracije.
Madar se trudio ali statistika slaba, izgubljena lopta pred kraj utakmice, samo jedna asistencija i 5 poena. Pohvale za odbranu od početka sezone, mada je odbranu i prošle sezone igrao korektno. Fizikalije su i dalje problem, leto je proveo sa reprezentacijom umesto u teretani.
Rej Anđušić samo nek se drži šuta i nek ne glumi Ronda sa onim dodavanjem iza leđa. Nije to njegov domen.
Šteta samo što je moglo lako da bude 4-1 a ne 2-3 trenutno. Idemo dalje, sledeća je utakmica u ABA gde mora da se nastavi niz pobeda. Čekamo povratak povređenih i dolazak centra pa da se ovo digne na još veći nivo.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Mon Oct 31, 2022. 9:05 am

Lepo raspoređena minutaža za nosioce, Panter 11', Lesor 15', Ledej 16'. Čudna petorka završava utakmicu, Madar Anđušić Trifunović Vukčević i Koprivica, moglo je da ode i na drugu stranu.
Dante dijamante jedna od najboljih utakmica kako je došao, 10 poena bez promašaja i 5 asistencija.
Papa mi deluje kao neko ko će se kroz sezonu profilisati kao jedan od lidera. Dobar defanzivac i to je baza njegove igre, u napadu zna da radi od svega po malo.
Balša čim izađe iz reketa u odbrani postaje laka meta. To će mu biti problem u karijeri jer se sve više traže centri koji mogu da preuzmu a Balša ne može da brani pik ni iskakanjem a ne preuzimanjem. U napadu je zakucao sve što je dobio ispod koša. Po meni, kad je Balša na terenu treba igrati zonu i koristiti njegovu visinu, dužinu i odličnu zaštitu obruča.
Naneli uzima malo šuteva, fazon Trifunović i Vukčević su uzeli više šuteva sinoć. Kad se igra ABA Nanelija retko ko može da čuva kad se zapali, treba to koristiti.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply