KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by CikaZika » Mon Sep 27, 2021. 11:24 am

Vratio se najveći!

Ovo bi bilo dovoljno da se svaki navijač Partizana ponovo obraduje i ponovo dobije nadu da će ovaj klub biti ono što jeste. Vratio se najveći evropski trener svih vremena, gospodin Željko Obradović, u klub iz kog je krenuo u pohod Evrope i gde je osvojio prvu od svojih ukupno devet titula prvaka Evrope. Prica kao da je režirana od strane najvećih režisera, najbolji trener svih vremena vraća se u klub koji je imao najgoru sezonu, pa verovatno u istoriji kluba, u trenutku kada puno još može dati evropskoj košarci. Prosto zadivljujuće, uz sve napade na njega koji traju mesecima. prosto i neverovatno koliko je ljubav prema klubu preovladala.

Prošla je euforija, kreće takmičarska sezona, a tu su sad puno veća očekivanja nego pre...

Počelo je i sa zvučnim imenima na početku, što je dodatno podiglo euforiju kod navijača, ali roster još nije kompletiran, što ipak ostavlja dozu rezerve. Za sada...

Image

Pisali smo već na prošloj temi oko pojačanja, utakmica i povratka Zoca, tako da ne bih dužio dalje. Srećnp u ovoj sezone i neka ova bude za pamćenje i povratak u društvo najboljih!

"Darivaću sve što se daruje
Sve za ljubav, sve ua Partizan..."
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tajler Darden » Mon Sep 27, 2021. 1:51 pm

Srećan početak nove sezone.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Mon Sep 27, 2021. 4:12 pm

Srecan pocetak nove sezone, prve posle 7 godina, gde zapravo postoji neka ideja kako i sta..

puno poverenje u Zeljka i tim koji je izabrao..

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tommen » Mon Sep 27, 2021. 4:53 pm

Nek nam je srecno!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tajler Darden » Mon Sep 27, 2021. 7:44 pm

Sezona počela pobedom.

Frst imprešns?
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Mon Sep 27, 2021. 7:47 pm

Igraš protiv Zadra, koji je izgubio od nekog seoskog tima pre dva dana..

Mučenje i mučenje i jedva pobeda.. Može li lepši početak lige, ovo podseća na onaj Partizan..

Lepo je videti da tim deluje amaterski u prvom meču i kako će rasti kroz sezonu..

Jedina šteta je što pojedini igrači prave gluposti, a znaš da neće biti ništa bolje..

U svakom slučaju bolje nije moglo..

Srećan povratak Partizana..

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tajler Darden » Mon Sep 27, 2021. 8:02 pm

Fale ovde Kuruc i centar i uprkos tome, pobeda... Odlično.

Videlo se već sada na koga se može računati, na koga ne u nekoj daljoj budućnosti.

Biće ovde neplaniranih poraza na početku, ali na proleće će ovo biti mašinerija.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Kelsier
Posts: 38
Joined: Sun Dec 06, 2020. 12:40 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Kelsier » Mon Sep 27, 2021. 8:13 pm

Nedostaje nam mesa u reketu, to svi vidimo. I Mozli bi bio velika pomoć ovdje.

Imam utisak da su Smajli i Madar bili iznenađeni načinom igre u ABA, sa dosta kontakta.

Nemanjic
Posts: 870
Joined: Fri Sep 27, 2019. 4:44 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Nemanjic » Mon Sep 27, 2021. 8:47 pm

Imali su Smajli i Madar problema sa licnim greskama i u pripremnim utakmicama.

Najbitnije je da ova ekipa ima potencijala,sve ostalo ce vremenom dolaziti na svoje.Imali smo problema sa defanzivnim skokom i cudi me da bar neki minut nije dobio Miletic,vise me cudi zato sto je na pripremama dobio nekakvu sansu,cak vise od Koprivice.Ledey i Panter imaju ekstra kvalitet i to ce nam mnogo znaciti.Uros je danas iskoristio prostor koji se ukazeo izostankom Kuruksa,ali ce njegovim povratkom najvise on ispastati za minutazu.Zoc kapitena ocigledno vidi samo na 4 i 5.

Najvica nepoznanica mi je za sada uloga Mura.Mislim da ne igra za sada uopste lose,ali da je kao u nekakvom grcu ili mu Zoc ne veruje dovoljno.Mnogo vise prostora za sada ima Aleksa.Primer od veceras gde daje dve maltene kljucne trojke,ali ipak ga Zoc vadi poslednja dva minuta i ubacuje Aleksu.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Mon Sep 27, 2021. 9:26 pm

Srećna nam prva pobeda, nek se nastavi ovako.
Prvi utisak-nema više jajarenja i nezalaganja. To se videlo kod Radmile i Trifunovića, dve najveće jajare iz prošle sezone. Nema šta da im se zameri što se tog dela tiče.
Koprivica može da bude treći centar ovde sa nekom minimalnom minutažom, ako se ne vrati Mozli moraće dva centra da se dovedu. Upravo zbog nedostataka centara smo igrali sa nekim alternativnim petorkama sa kojima nećemo igrati.
Na mene je jako prijatan utisak ostavio Mur. Po njegovom ponašanju rekao bih da je lider, da je neko kome je tim na prvom mestu. Nije forsirao večeras, manje ga je bilo u organizaciji koju su obično vodili bekovi kad je on na terenu. Video se onaj šut o kome je ovde Čekićar pisao letos. Mislim da će on tek da raste kroz sezonu i da postane jedan od ključnih igrača.
Panter je klasa, lakoća davanja poena, lakoća pokreta, elegancija. Kao što se i pretpostavljalo biće lider ovog tima.
Avramović racionalan igrač, može da kreira, ima prodor, šut, brzina. Očigledno je da mu Željko veruje dosta i da će biti jedan od nosilaca. Jedino ona 2 er bola bodu oči.
Ledej je opasna mašina, trojke, poludistanca, spušta se i na niski post a jak je kao zemlja. Teško njegovim čuvarima kad uhvati pravu formu.
Smajli dobra energija ali su ga sasekli faulovi. Ima i do toga i što je često igrao van svoje pozicije.
Madar nesebičan, ne forsira mislim da je prvi put šutnuo u 3/4. Rano je ušao u problem sa faulovima.
Igra se racionalno, timski, bez forsiranja pojedinaca. U 1. poluvremenu smo dosta puta tražili ekstra pas u napadu gde je i pogođeno nekoliko trojki.
Mora centar što pre, dopustili smo im dosta skokova u napadu upravo jer su na 5 igrale 4ke i 3ke.
Jedno je sigurno, ova ekipa će da grize svaku utakmicu i neće biti jajarenja što je i najbitnije.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Čekićar » Mon Sep 27, 2021. 9:56 pm

Sampionske ekipe,koje nemaju brutalan roster,extra kvalitet na svim pozicijama,rastu kroz sezonu...Da bi rastao,moras da ostavis prostor za tako nesto..Mozda zvuci suludo ali ne bih voleo da smo ih osurili 20 razlike :D

Ocigledan je problem na poziciji 5 iz prostog razloga sto nam prvog centra igra momak koji je projektovan za treceg,koji ce se razvijati i napredovati...Postojali su problemi na defanzivnom skoku,cesto nismo uspeli da iskontrolisemo,sa Mozlijem ili takvim tipom centra ova utakmica bi se mnogo ranije zatvorila..

Na trenerskom seminaru-Liburnia Kup gde je Zoc drzao predavanje na temu handoff napada imao je zanimljivo izlaganje o razlici medju igracima na osnovu citanja,prepoznavanja,primanja informacija pa je spomenuo da ima problem i danas u Partizanu da nekim igracima objasni odredjene stvari,moze se pretpostaviti o kome se radi :D...Ne drzite me za rec oko brojkei jer slusam dosta toga pa mi se mozda pomesalo ali bitna je sustina,u Feneru je imao 120 akcija,sada u KKP je na 15 i vec neki imaju problem da pohvataju sve,isto tako treba objasniti onima koji kapiraju sve iz prve zasto mora da se ponavlja do besvesti....
Tek smo se okupili,kosarka je umetnost,kako ja volim da kazem timski sah...Da bi ekipa igrala 120 akcija potrebno je mnogo mnogo vremena i da svaka postane automatizam..Nase je da uzivamo u svakom trenutku...ne treba sumnjati u rad i napredak....Ljudi misle dovedes top igrace i to je to,daj da kidamo sve 20+...polako,da bi jednu akciju usavrsio,potrebno je mnogo vremena...


Mura moram spomenuti...Igrac koji je klasican skorer,koji je pre KKP trpao 30+ bez problema,gledao u svakom napadu na kos...dolazi,maksimalno se podredjuje ekipi,gotovo da ne gleda na kos,prihvata ulogu,tim ispred pojedinca...ali kada istice napad a lopta je kod njega,instinkt ubice je tu jer se sa tim radjas...zadnja promena + stepbek,pretezak sut na 69-69 kada Zadar ima momentum i BOOM..prelomni trenutak utakmice....
Dallas Moore ce mnogo utakmica resiti ove sezone,bitnim sutevima...Nakon sto je napustio USA samo je u prvoj sezoni u Italiji imao ispod 40% za 3 na velikom uzorku...
Samo polako,bice Moore nas Bobi :good:

Da ne bude da samo hvalim,licno mi se ne svidjaju petorke u kojima su zajedno na parketu Trifa,Rade i Danguba...Pokusavam da skapiram sta Zoc vidi u tome,sta pokusava ili sta zeli...ali nisam taj kapacitet....Mislim da se trenutno nesto pokusava ali da to necemo gledati kada bude bitno,da ce drugacije rotacije biti..


Nase je da uzivamo u svakom trenutku...i da ne zaboravimo kada se dele kaputi :good:

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Tajler Darden » Mon Sep 27, 2021. 10:58 pm

Posle gotovo dve godine gledamo košarku u kojoj postoji odgovornost za ono što igrač učini. Prostor za napredak je neograničen i uz Kuruca i prvog centra, to će tek grmeti.

ABA je fizički jedna od zahtevnijih liga u Evropi, trpi se dosta kontakta i pojedinima će biti potrebno vremena da se priviknu.

Očekujem da će Madar s početka bolje partije pružati u EK, a da će vremenom u ABA rasti na nivo koji očekujemo.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
White Mamba
Posts: 1105
Joined: Wed Jul 31, 2019. 6:35 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by White Mamba » Mon Sep 27, 2021. 11:27 pm

Srecan nam pocetak sezone i prva pobeda :good:
4 klinca 2000. sa minutazon i trijumf, lepe stvari
ZAGORCE!!!!!!
Pa upali tu glavurdu jbt kakav je ono faul u kriticnim momentima na kraju napada na fadeu..nije prvi put..

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by CikaZika » Mon Sep 27, 2021. 11:51 pm

Dobro krece, napad je skroz okej za ovaj nivo takmičenja. Protok lopte i spejsing je vec vrhunski, samo sa da se tako nastavi u fazi napada. Danas slabije uloge Smajlija i Madara, tako da ce jos biti bolje.

Odbrana ce se cekati iz vise razloga. Pre svega sto Zeljko kao i u Feneru sve preuzima, prakticno inicira takve odbrane da mali brani velike, veliki male. Kad to naucimo, razbijacemo, a za to treba vremena. Jednostavno takva je ekipa i ne moze klasicna da brani npr. protiv CZ. Tako da polako.

Drugo nemamo visine, skripi skok poprilično. Tu treba mase i velicine da to malo regulise. Ali, nadamo se uskoro tom centru. 15 minuta nas je delilo od novog centra, ali NBA tim je poslao ponudu u poslednjem trenutku, tako da se jos radi na tome.

Cekaju nas dve "lakse" utakmice, Split u cetvrtak, pa sportski centar 09.10., gde bi trebalo rutinski da dobijemo. Posle toga pravi test gostovanje Ciboni.

Idemo dalje, tek pocinje.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Tue Sep 28, 2021. 3:44 am

Vidim da se doživljava normalnim da nas provincijska ekipa drži u egalu do samog kraja, lakše ih je odradilo izvesno Škrljevo, tim za koji bi mislio da me neko zajebava da postoji

Košarku je teško igrati bez skoka i asistencija, a to nas je sinoc krasilo. Dok se centar očekuje (mada je jedan malo), ne mogu da shvatim tvrdoglavost da se ne dovede plej. Avramovic jedna, Moore i Madar nijedna asistencija, šta tu više reci

Mišljenja smo da mi nemamo svo vreme ovog sveta da čekamo zamišljeni rast ekipe, namece nam se instant uspeh, a u ovom trenutku smo jako daleko od glavnih rivala. Nisam zadovoljan početkom sezone
non mollare mai

Post Reply