KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

samig
Posts: 222
Joined: Sun Aug 25, 2019. 10:35 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by samig » Sun Dec 26, 2021. 2:35 pm

Ne uci se da postanes plemejker u 27 godini koliko ima Avramovic.

@dacolik Odlicno objasnjeno da je Avramovic cisti drive and kick igrac, sto je premalo da budes plemejker ekipe koja juri sve trofeje.

Madar je sa razlogom dosta puta klupiran, jer mora sto pre da shvati da ovo nije Izraelska liga gde se igra koliko toliko neobavezna kosarka.

U Evropi ukoliko imas najvise ambicije igrac mora da bude koncentrisan 100%, bas zbog Madarovog pada koncentracije desavaju se neobjasnjive defazivne greske.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Sun Dec 26, 2021. 2:39 pm

Houdini wrote:
Sun Dec 26, 2021. 1:22 pm
Moje mišljenje je da je Madar tu da bi bio apsolutno prva opcija sledeće godine, a da bi to bio mora da preleži dečje bolesti kako sad, tako i u baš bitnim utakmicama.. A kakenje je sastavni deo procesa..
Nešto mi ta priča ne piju vodu jer da je tako doveo bi se prvi plejmejker a Madar bi ulazio sa klupe.
Ovako Madaru je očešćen prostor da bude prvi plej, Mur je očigledno zamišljen kao šesti čovek u ovoj ekipi, da donosi instant napad sa klupe. Međutim kad Madar ne isporučuje ono što bi startni plejmejker trebao da isporučuje onda ni Murova uloga nema smisla jer je čovek prvenstveno skorer a ne plejmejker koji će i da razigrava i da daje poene.
Potpuno je jasno da je u ovoj ekipi Madar zamišljen kao startni plejmejker, ali su izgleda vremenom shvatili da je još daleko od toga pa imamo eksperiment sa Avramovićem.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 4:32 pm

Mur je verovatno uzet kao igrač koji je trebalo da bude igrač koji menja ritam i osigurač za Madara.. Neko ko neće mnogo mu stajati na putu, a opet odraditi kad treba..

To za sad ne radi.. Ali opet kažem da je hipotetički Pengos bio opcija, nema šanse da ga ne bi uzeli, pa makar uzimao minute Madaru.. Nego nije bilo nešto što valja pa su išli sa ovom opcijom da ne guše Madara..

Da Mur nije kiks, lakše bi se prebrodio period razvoja Madara.. Ovako kiks Mur, kiks Kuruc, mnogo za naš roster da se ne primeti na igri..

Hiro Onoda
Posts: 499
Joined: Thu Jan 09, 2020. 9:45 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Hiro Onoda » Sun Dec 26, 2021. 4:39 pm

Kako moze Mur biti osigurac za Madara kad Mur nije plej?

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 5:32 pm

Mur je kombo bek i može da pokrije tu poziciju.. Nije klasičan pass first play ako to misliš..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Sun Dec 26, 2021. 6:13 pm

Houdini wrote:
Sun Dec 26, 2021. 4:32 pm
da je hipotetički Pengos bio opcija, nema šanse da ga ne bi uzeli, pa makar uzimao minute Madaru..
Pangos u borbi za minute sa Madarom :rofl: :rofl: :rofl:

Naravno da je bilo igrača na tržištu, ali se nismo pretrgli od interesovanja. Thompson nam je recimo nudjen, nismo ga hteli zato što kao nema šut. Zato sad briljira šuterska ikona Aleksa Curry. Da budem iskren, za neke ekstra klase smo i pitali, dobili cenu i povukli se u kucicu. Što vec mogu da razumem, ali ne i dizanje ruku od potrage
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 6:29 pm

Tačno, nema Pangos šanse u tom duelu :dirol:

Ja mislio da para ima i da nisu problem, kako sad povlačenje :unknw:

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by dacolik » Sun Dec 26, 2021. 6:30 pm

https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... mor/407959

Sramotna izjava Zeljka.

Irr, pitali smo i za ovog sto igra u COL sad. On je space shuttle za ovo sto trenutno imamo.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Sun Dec 26, 2021. 7:09 pm

Houdini wrote:
Sun Dec 26, 2021. 6:29 pm
Ja mislio da para ima i da nisu problem, kako sad povlačenje :unknw:
Da ti to plastično objasnim tvojim omiljenim argumentom, Interovim budzetom. Para ima da se od jajare Lotita otkupi igrač, ali kad se pojave Chelsea ili PSG, para nema za nadmetanje sa njima. Isto važi i za KKP

@dacolik

Jesmo, samo ne znam da li je to bilo pre nego što je potpisao za PAO, ili kad je odlazio. Ne znam ni da li je Želimir bio zainteresovan za njega, ili je on to možda stopirao
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 7:41 pm

znaci ima para za igraca koji ne pravi nikakvu razliku, nije za prvih 5 i povredjen je svakih 10 dana.. znaci imamo za Zagorca :D

salu (u kojoj ima pola zbilje) na stranu, zaista ne mogu da verujem da kada bi izasla varijanta koja moze da napravi razliku, tipa Lesor, na pleju ili trojci mi ne bi reagovali.. e sad kako vreme odmice verovatno su i kriterijumi nesto nizi..

@dacolik
sto sramotna? domaci sampionati su svakako apsolutno nebitni i nezanimljivi sa izuzetkom najjacih timova. koga van tih gradova interesuje da gleda recimo Zadar - Split? mozda ko ima viska slobodnog vremena, neki penzioneri mi padaju na pamet.. a da ne pricam koliko je nasa liga tek nebitna, da se ja pitam poslao bih juniorsku ekipu tamo, a ostatak bi radio individualno..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2604
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Batica ubica » Sun Dec 26, 2021. 8:31 pm

@Hudini
Na trojci bi prvo morao da se reši status trojice igrača da bi se doveo neko
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Irriducibili » Sun Dec 26, 2021. 8:39 pm

@Houdini

Moje se pisanje jasno odnosilo na pleja, nisam pominjao ostale pozicije. Nego moram da te razuverim, nije Lessort izašao, nego konačno nije imao alternativu

Da ti ponovo plastično objasnim, pošto samo tako delimično razumeš, to ti je kao da juriš lokalnu sponzorušu, ne postoji za tebe alternativa, nijedna druga osim nje, a onda ona konačno pristane, shvativši da je ispucala sve druge opcije

No dobro, pošto si se sam deklarisao da si poput onih koji dolaze samo na EL, pošto im je sve drugo dosadno i beznačajno, moram mnogo toga da ti otpišem na nerazumevanje suštine
non mollare mai

User avatar
dacolik
Posts: 1092
Joined: Mon Jul 29, 2019. 2:32 pm
Location: Podgorica

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by dacolik » Sun Dec 26, 2021. 8:49 pm

Irr, prije Panathinaikosa.

Houdini, sramotna je izjava zato sto isti Zelimir ne bi dosao u priliku da osvoji Evroligu s Partizanom 1992. godine da je bio sistem onakav kakav zeli sad da bude.
Pitanje je i u kom bi mu pravcu isla karijera isto.
Ovakva Evroliga je sramota za sport a podrzava je najveci evropski trener svih vremena.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 8:54 pm

@Batica
Na 3 mislim pre svega ako postoji prilika da se sa Kurucom raziđemo. Dangubić je i ok, a Zagorac je tu da uzme poslednji dinar, jer bolju opciju nema..

@Irr
To što smo mi za Lesora poslednja opcija, a i na to moramo da pristanemo govori sve.. Koliko para zapravo ima i kakva je situacija na tržištu..

I nisam rekao samo EL, rekao sam najjači timovi.. Pa je tako recimo Budućnost i Zvezda isto ok za pogledati, dok bih Zadra i Splita preskočio jer bih sigurno našao nešto zanimljivije da radim..

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: KK Partizan 2021/22 - Sve za ljubav, sve za Partizan...

Post by Houdini » Sun Dec 26, 2021. 9:07 pm

@dacolik
'92 je bila pre 30 godina, mnogo se svet i sport promenio.. NBA koncept je jedini održivi koncept za evropsku košarku..

Kao što će i za fudbal, sa izuzetkom Engleza, ako se nešto ne promeni, Superliga biti jedini izlaz..

Tako da to možda nije ono kako smo mi počeli da gledamo sport, ali svet se menja i sport se menja.. Inače bi još fudbaleri i košarkaši imali jedno zanimanje a sport bi im bio hobi..

P. S.
Izvinjenje za dupli post, moderatori mogu u jedan da ubace.. Meni teško sa telefona.

Post Reply