KK Crvena zvezda

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Borca » Sat Nov 12, 2022. 11:56 am

Batica ubica wrote:
Sat Nov 12, 2022. 9:37 am
Eksperiment sa Jovanovićem nije uspeo, sin Đoke Štangle priznaje grešku.
Duško Ivanović novi trener, po pričama bivših košarkaša iz podkasta teško igračima Zvezde :lol:

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/ ... zde/435966
Nije to bio samo eksperiment sa trenerom koji nikada pre ove sezone nije vodio neki tim koji igra barem 2 utakmice nedeljno (ne racunam nekoliko meseci u Ciboni gde je drugo takmicenje bila Hrvatska kosarkaska liga uz ABA) vec su mu pomocni "treneri" bili "sveze penzionisani" igrac i jos jedan bivsi igrac koji ne znam cime se uopste bavio od kada je zavrsio karijeru.

Anarhija u igri se mogla videti i na drugoj "jacoj" proveri na pripremama gde se zavrsilo sa -40 protiv Olimpijakosa (a i protiv Monaka pre toga je bio debeli minus ali su se na kraju dovukli do pristojnog poraza). Na sve to "GM" mu dovodi kombinacije koje lice na zaposljavanje preko kumovske veze posto Raduljica nije kosarkas vec par godina najmanje, a on na to sve cak uspeva da ga drzi u 12 i uvodi u igru na nekim utakmicama sto je stvarno za nepoverovati.

Uglavnom ona slika sto okacih iznad u nekom upisu i dalje najbolje oslikava kako izgleda ova sezona u Zvezdi.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Sat Nov 12, 2022. 5:03 pm

Mene je letos dosta iznenadio dolazak Jovanovića. Posle Radonjića koji je ozbiljan EL trener dovedeš čoveka koji nikad nije vodio FIBA LŠ a ne EL tim. Pogotovo EL tim koji ima ambiciju da uđe u top 8.
Jeste on imao lepe rezultate sa FMPom i ima potencijala za dobrog trenera, ali je trenutno daleko od ovog nivoa i veliko je pitanje da li će se ikad vratiti na EL nivo. Šteta zbog njega, mogao je možda u perspektivi da postane ozbiljan trener ali je preskočio nekoliko koraka i to ga je koštalo.
Sin Đoke Štangle se kockao sa trenerom jako slično kao sa zetom pre 5 godina koji je isto imao lepe rezultate u FMPu, i isto nakon odlaska Radonjića. Samo što sad Jovanovića nije istrpeo do kraja, nego je priznao svoju grešku i smenio ga. Generalno sem Radonjića i ajde Tomića Neša loše bira trenere, Lazić, Vukoičić, Alimpijević, Šakota, Obradović, Jovanović. Solidan broj promašaja.
U ABA ovaj poraz od Zadra ne znači puno, tek je prvi ali u EL su na 1-6 što je baš loša pozicija i teško će do top 8 iako ima dosta da se igra.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Borca » Sat Nov 12, 2022. 7:27 pm

Batica ubica wrote:
Sat Nov 12, 2022. 5:03 pm
Mene je letos dosta iznenadio dolazak Jovanovića. Posle Radonjića koji je ozbiljan EL trener dovedeš čoveka koji nikad nije vodio FIBA LŠ a ne EL tim. Pogotovo EL tim koji ima ambiciju da uđe u top 8.
Jeste on imao lepe rezultate sa FMPom i ima potencijala za dobrog trenera, ali je trenutno daleko od ovog nivoa i veliko je pitanje da li će se ikad vratiti na EL nivo. Šteta zbog njega, mogao je možda u perspektivi da postane ozbiljan trener ali je preskočio nekoliko koraka i to ga je koštalo.
Sin Đoke Štangle se kockao sa trenerom jako slično kao sa zetom pre 5 godina koji je isto imao lepe rezultate u FMPu, i isto nakon odlaska Radonjića. Samo što sad Jovanovića nije istrpeo do kraja, nego je priznao svoju grešku i smenio ga. Generalno sem Radonjića i ajde Tomića Neša loše bira trenere, Lazić, Vukoičić, Alimpijević, Šakota, Obradović, Jovanović. Solidan broj promašaja.
U ABA ovaj poraz od Zadra ne znači puno, tek je prvi ali u EL su na 1-6 što je baš loša pozicija i teško će do top 8 iako ima dosta da se igra.
B1
Sa jedne strane ovo je legitimno i jeste iznenadjenje ako se gleda da tim igra EL i ko dolazi za trenera, ali sa druge strane ovaj "film" se reprizira vec 3-ci put od kako je Covic na celu kluba.
Odmah po preuzimanju dolazi Pesic za trenera (drugi put posle prve "epizode" kada je vlasnik "Kokte" bio predsednik kluba) i to je bilo daj da dovedem neko veliko ime i odlicnog trenera da se pokazem kao ozbiljan. Jos se nije igralo najjace takmicenje ali morao je da pokaze da je sposoban za neko vece ime na klupi.

Posle odlaska Pesica imamo prvi deo spomenutog "filma" gde Milivoje Lazic dolazi "na preporuku Pesica". To se zavrsilo posle cini mi se prva dva kola ABA i dva poraza u Dalmaciji (Split i Zadar) i cuvenih "treba nam inicijativa" tajm auta koje je Lazic zvao posle raspada igre u tim utakmicama. Lazic dobija otkaz, zamena je Vukoicic gde se igra run and gun (najbolji primer utakmica protiv Sasarija u Italiji i pobeda uz 200+ poena ukupno na utakmici cini mi se), Vukoicic odlazi pre kraja sezone (zdravstveni razlozi su bili cini mi se) i dolazi Radonjic prvi put na klupu.

Drugi deo "filma" je dolazak Alimpijevica u EL tim posle odlaska Radonjica (da ne ulazimo u detalje te sezone), a treci deo ovo leto opet posle odlaska Radonjica i dovodjenja Jovanovica.

B2
Ta ambicija je uvek bila na vise na recima Covica po mnogobrojnim gostovanjima na televiziji ali na delima tesko posto ni u jednoj sezoni tim nije imao realni kvalitet da bude medju 8 u EL, posebno u ovom novom formatu gde se igra klasicna liga od 30+ utakmica. Jedini ulazak u top 8 je bio u zadnjoj sezoni prethodnog formata (one 4 grupe sa po 6 timova, pa top 16 faza u dve grupe po 8 timova) i to posle otpustanja Mekela i Sofoklisa i kljucnog dolaska Milera koji je realno okrenuo sezonu uz takodje kapitalnu zamenu Kinzi za Tompsona (pre ovih stvari su se desila 2 poraza od 40-tak razlike u Madridu i Moskvi protiv Himkija cini mi se). Naredna sezone tj prva u novom formatu je bila mozda i najbolja u EL koja je zavrsena skorom 16-14 i ne ulaskom u plej of (9 mesto) posto je Darusafaka bila na istom skoru ali uz obe medjusobne pobede (tu 16-tu pobedu su ostvarili u poslednjoj utakmici cini mi se u Bambergu uz moguce sudijsku pomoc na kraju utakmice kada je Trinkijeri s razlogom poludeo na neke odluke).

User avatar
Tommen
Site Admin
Posts: 800
Joined: Thu Jul 25, 2019. 2:22 pm

Re: KK Crvena zvezda

Post by Tommen » Mon Nov 14, 2022. 2:49 pm

@Borca

Moram da dodam da ste igrali u poslednjem kolu za prolaz sa Dackom u Istanbulu ali su vas zgazili :D

Kolo pre je bio Bamberg

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Borca » Mon Nov 14, 2022. 4:19 pm

Tommen wrote:
Mon Nov 14, 2022. 2:49 pm
@Borca

Moram da dodam da ste igrali u poslednjem kolu za prolaz sa Dackom u Istanbulu ali su vas zgazili :D

Kolo pre je bio Bamberg
Moguce da je bilo tako, znam da mi je ostalo u secanju da bi prosli u top 8 da je Bamberg pobedio Darusafaku kuci. Cini mi se da su na kraju oba tima bila na 16-14 skoru (posle te pobede Darusafake u zadnjem kolu) ali moguce da su izgubili u Bambergu pre toga ta utkmica u Istanbulu ne bi ni imala znacaj.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Mon Nov 14, 2022. 5:17 pm

U pravu je Tomen, zadnja je bila sa Darušafakom u Turskoj i ta je odlučivala.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Tue Nov 29, 2022. 10:54 am

@Borča
Kako si video sinoćnu utakmicu?
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Borca » Tue Nov 29, 2022. 12:20 pm

Batica ubica wrote:
Tue Nov 29, 2022. 10:54 am
@Borča
Kako si video sinoćnu utakmicu?
Pre svega losa odbrana Partizana i dosta laksih akcija Zvezda za 2 poena (negde oko 70% realzacije cini mi se) su ono sto mi je glavno sto se tice utakmice od sinoc.
Takodje mala minutaza i energija Lesora (videh posle u izjavi Obradovica da vuce neku povredu verovatno iz Spanije i da nije trenirao od povratka u Beograd) su cini mi se doprineli laksoj igri Zvezde u oba reketa (i bekovima na prodorima do kosa) posto je centarskoj liniji bio olaksan posao zbog toga.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Tue Dec 27, 2022. 1:02 pm

@Borča
Kako komentarišeš dolazak Kampaca i šta misiiš kako će se to odraziti na ulogu Nedovića i Vildoze u timu jer realno je očekivati da Kampaco većinu vremena bude igrač koji najviše ima loptu u rukama
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Borca
Posts: 1414
Joined: Thu Aug 01, 2019. 12:08 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Borca » Tue Dec 27, 2022. 3:01 pm

Najveci potpis u Zvezdi do sada i sa strane visine ugovora ali i sa strane kvaliteta igraca i njegove reputacije i igara koje je prikazivao u prethodnim godinama (pre svega mislim na Evropu posto NBA i ne pratim).
Cini mi se da Dusko Ivanovic voli da igra sa vise "ball handler-a" u isto vreme na parketu (dosta sekvenci sa Vildoza, Nedovic, Nikola Ivanovic postavom na parketu u periodu pre povrede Nikole Ivanovica) pa se nadam da ce naci nacina da podeli uloge i sada posle dolaska Kampaca.

Cini mi se da su Kampaco i Vildoza igrali dosta zajedno na parketu i u reprezentaciji Argentine, mozda i sa Laprovitolom takodje u isto vreme pa se nadam da nece biti problema ni u Zvezdi da se odradi tako nesto.
Takodje i ovaj broj utakmica i raspored koji stvarno nije "human" daje prostora za minutazu i ulogu svima.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Tue Dec 27, 2022. 7:23 pm

Ja sam za Ivanovića i zaboravio. Biće zanimljivo kako će Duško raspodeliti uloge i minutažu kad se Nikola Ivanović vrati.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Thu Jan 26, 2023. 8:47 pm

@Borča
Očekivanja od derbija sutra?
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Fri Jun 30, 2023. 3:33 pm

Kako prenosi Telegraf Teodosić na korak od zvezde.
Takođe zvezda je vratila Davidovca, jako dobro pojačanje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Čekićar
Posts: 1809
Joined: Wed Jul 31, 2019. 11:29 pm

Re: KK Crvena zvezda

Post by Čekićar » Fri Jun 30, 2023. 3:51 pm

Batica ubica wrote:
Fri Jun 30, 2023. 3:33 pm
Kako prenosi Telegraf Teodosić na korak od zvezde.
Bio bi odlicno pojacanje za KKP...Uz duzno postovanje prema njegovoj karijeri covek je penzioner..Ni u prajmu nije bio igrac koji dobro reaguje na kontakt i koji moze da odbrani nesto a sad je to bas jako uocljivo..

Virtus je prosle sezone izgledao kako je izgledao bas zbog gerijatrije...

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: KK Crvena zvezda

Post by Batica ubica » Fri Jun 30, 2023. 4:10 pm

Bilo bi razumljivo da ga dovedu da uđe nekih 15-20 minuta, podeli koju loptu, šutne neku trojku. Ali mi ne deluje da će biti tako, Teo je igrač koji kad ne bude bio prva opcija neće hteti više da igra. Opet, kako će izostanak odbrane i igre u kontaktu trpeti Ivanović, a obojica su teški karakteri...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply