Domaće niže lige

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Radena14th » Tue Jul 28, 2020. 12:30 am

Pavlaka wrote:
Mon Jul 27, 2020. 12:21 am
Packe wrote:
Sun Jul 26, 2020. 10:58 pm
Ne podcenjuj nas rekreativne trenere i košarkaše 😂
Nekad naša ljubav prema sportu i neki drugi kvaliteti umeju da znače više nego iskustvo nekog sa dugom karijerom u profesionalnim vodama :D
Ne potcenjujem nikoga, nego kažem da mi KLS ne liči ni na šta. Sve ispod je, samim tim, još gore. I dokle god je tako, košarka nam neće biti dobra na nacionalnom nivou.

A uzroci su brojni: nedostatak novca, nedostatak uslova, nefer takmičenja, muljanja i plaćanja za plasman itd... Mora se sve izraditi od nule
Pre svega mora da se reorganizuje KSS, kadetske/juniorske lige, da se vrate mladi timovi u savezne rangove, bolje da gledam mlade timove večitih, Mege, Borca, nego raznorazne filijale i podfilijale, da mladi imaju gde da igraju, dođe klinac u prvi tim ovih većih klubova, objektivno nema prostora od stranaca, dođe u niže lige, stariji rade/studiraju, to im je primarna stvar, treniraju kad stignu, a igraju do besvesti, trenira se ko matori kad se skupe za Biznis ligu, ne znam kako je u BGu, Packe bolje zna za BG region, pričam iz ugla KSVa, trenira se po raznoraznim šupama itd... Lepo napraviš određeni finansijski fer-plej, simbolika za Srbiju, bez plasmana/ispadanja, ako skupiš genge, igraš, ako ne, idi u niže rangove i to je to... Čast ostalima koji su stvarno zaljubljenici i koji tu košarku shvataju ozbiljno, bez obzira na rang, ali nažalost je većini to 10-20 soma bonusa na svoje standardne platice, malo se istresu i to je to...

Malo sam razvukao ovo, možda nešto deluje utopistički, nešto i realno, ali mora se nešto pomeriti iz kanala po tom pitanju...

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Domaće niže lige

Post by CikaZika » Tue Jul 28, 2020. 8:23 am

Generalno je evropska kosarka otisla da ne kazem gde, a nece nasa kosarka. E sad drugo je sto i da se te stvari poprave, mi ne bismo nista popravili.

Neprofitabilnost, a veliki troskovi. To samo zaljubljenici mogu trositi svoj kes, sve ostalo nije odrzivo. Nije ni normalno da neko baca svoj novac, makar to bila i kosarka.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Radena14th » Tue Jul 28, 2020. 9:28 am

CikaZika wrote:
Tue Jul 28, 2020. 8:23 am
Generalno je evropska kosarka otisla da ne kazem gde, a nece nasa kosarka. E sad drugo je sto i da se te stvari poprave, mi ne bismo nista popravili.

Neprofitabilnost, a veliki troskovi. To samo zaljubljenici mogu trositi svoj kes, sve ostalo nije odrzivo. Nije ni normalno da neko baca svoj novac, makar to bila i kosarka.
Sve u svemu - rupa bez dna, to će da finansiraju ili zaljubljenici sa viškom para ili neko da opere novac za par sezona, i to je to, a ovde je jedan pobrkan narod koji ne zna šta hoće, stoga ne zna ni u šta ulaže, ni kako da ulaže... Komplikovana tema do jaja, do Đurđevdana možemo naklapati o ovome...

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Domaće niže lige

Post by CikaZika » Tue Jul 28, 2020. 3:01 pm

Bukvalno, bas i danas pricam sa drugarom, koji manje prati kosarku, kaze je li moguce da Real baca pare na kosarkaski klub i da oni nemaju nikakav profit.

Ne bih ja tu nista dodao. 😄
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!


User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Tue Aug 04, 2020. 8:32 pm




Počeli smo sa predstavljanjem igrača za novu sezonu.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Tajler Darden » Tue Aug 04, 2020. 9:18 pm

Možeš li marketing tim preusmeriti u FKP? :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Thu Aug 06, 2020. 9:10 am

Zahvaljujem :D Drage volje :D



Nemanja je neko ko je došao u klub da igra Biznis ligu sa nama kao klinac, dok je uporedo gradio košarkašku karijeru. To što je bio tada najmlađi kod nas u ekipi nije ga sprečavalo da preuzima odgovornost kada treba, a ni saigrače da mu pruže poverenje u tim momentima. Taj trend uporedog razvijanja je išao 4 ipo sezone, da bi nam se na kraju prošle poklopili putevi i u saveznom takmičenju. Ove godine je među 3 najstarija igrača u timu (sva trojia su 97. godište i razlika između njih je 20ak dana), i zaista očekujem dosta od njega. Prošlu sezonu je počeo u B ligi u BKK Radničkom, sezonu pre toga je odigrao veliku ulogu kod njih u uvođenje ekipe u viši rang. Pravi je primer profesionalca i vojnika.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Domaće niže lige

Post by MMM » Thu Aug 06, 2020. 11:03 pm

Čestitam Pecke za učešće Riversa u 1.muskoj regionalnoj ligi centar od naredne sezone. Trud se uvek isplati.

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Domaće niže lige

Post by MMM » Wed Aug 12, 2020. 10:38 pm

Neka je srećno Aci :)

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Wed Aug 12, 2020. 10:42 pm

Medved wrote:
Thu Aug 06, 2020. 11:03 pm
Čestitam Pecke za učešće Riversa u 1.muskoj regionalnoj ligi centar od naredne sezone. Trud se uvek isplati.
Hvala punoo :) Idemo dalje i nadamo se da ćemo u naredne dve godine biti u prilici za naredni korak.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Tajler Darden » Mon Aug 17, 2020. 8:36 pm

Riversi treniraju iduće sezone u Hali Sportova.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Radena14th
Posts: 193
Joined: Mon Jul 27, 2020. 9:39 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Radena14th » Tue Aug 18, 2020. 1:07 pm

Zemun istupio iz B lige zbog finansija, izbačen je i Spartak u drugu srpsku... Napredak iz Kruševca ide kao 16i član u B ligu...

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Tue Aug 18, 2020. 6:18 pm

Tajler Darden wrote:
Mon Aug 17, 2020. 8:36 pm
Riversi treniraju iduće sezone u Hali Sportova.
Moram da dopunim u Vizuri i Hali Sportova. I dalje nam primarna lokacija na Tosinom bunaru, gde smo zaista dobili status domacina u svakom smislu. Ipak jako lepo je dobiti prostor i priliku da momci treniraju u hali u kojoj su ispisane neke od najlepsih stranica srpske kosarke.

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Tue Aug 18, 2020. 6:20 pm

Radena14th wrote:
Tue Aug 18, 2020. 1:07 pm
Zemun istupio iz B lige zbog finansija, izbačen je i Spartak u drugu srpsku... Napredak iz Kruševca ide kao 16i član u B ligu...
Napredak je fakticki 14i jer je on za raniju dopunu bio. Cekamo da vidimo, ekipe sada podnose molbu za popunu 15. I 16. Mesta iz 2Mrlc i 2mrls

Post Reply