Domaće niže lige

Sve o regionalnoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Wed Dec 11, 2019. 8:58 pm

Oprostite, dugo me nije bilo. Novi posao malo uzeo vremena pa sam svuda zatrokirao :) Tajler vas uputio u akciju nadam se da ce vas biti dosta.

Sto se kluba tice na 8-1 smo. Ok, ali moze bolje. Opet imate ekskluzivu. Poslednji VPR koristimo na Milosu Gruboru, sa kojim sam ja saradjivao pre 2 sezone, a prosle godine je branio boje Velike Plane. Inace on je dosta poznat i na hip hop sceni kao BiGru, iz dua sa Pajom Kratkim.

Nedelja je dosta bitan mec. Igramo protiv Vive, tamo. Eventualna pobeda nam garantuje jedno od prva dva mesta. Zatim sledi nezgodni Mladenovac kod kuce, kada je i pomenuta akcija pa zimska pauza. Posle pauze prvo kolo je derbi sa Astrom gde moramo da jurimo pobedu. i -12 iz prvog susreta ukoliko zelimo da zavrsimo prvu fazu na prvom mestu.

serbianhoops
Posts: 2
Joined: Wed Sep 18, 2019. 11:01 pm

Re: Domaće niže lige

Post by serbianhoops » Sun Dec 22, 2019. 10:51 pm

Naše gore list Daniel Čubra (krilni centar 206 2000) koji je pre 3 godine bio na širem spisku kadetske reprezentacije Francuske potpisao ugovor sa drugoligašem Beovuk.

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Tajler Darden » Mon Dec 23, 2019. 12:39 am

Lepo.

Je li Miša Lakić još u Beovuku?
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

serbianhoops
Posts: 2
Joined: Wed Sep 18, 2019. 11:01 pm

Re: Domaće niže lige

Post by serbianhoops » Mon Dec 23, 2019. 1:48 pm


User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Sun Jul 05, 2020. 5:26 pm

Praštajte obaveze na 100 frontova su me malo bile odvojile od foruma, pa me nije bilo :)

Da malo opet protrčimo kroz niže lige. Kao što znate, odluka saveza je bila da prihvati rezultate koji su bili aktuelni u trenutku prekida svih takmičenja zbog Pandemije. Sve lige su proširene, čeka se još zvanična potvrda za 1MRLC. Nijedan klub nije ispao iz takmičenja, samo su oni koji su bili u planu išli napred, čak i neke nepredviđene ekipe.
Još čekamo zvanične tabele za 1MRLC i 2 MRLC(neke najave su da će biti sledeće nedelje).

U B ligi, Radnički iz Kragujevca je ušao u KLS, a sa njima još Pirot i Sloga. BKK Radnički i Zemun su završili na 4. i 5. poziciji, dok je Beovuk bio poslednjoplasirana ekipa, ali zbog širenja lige ostaje u ligi. Naredne godine će im se priključiti Slodes kao pobednik 1MRLC, odnosno Vrbas, Bor i Klik iz ostalih regiona. Treba pomenuti i da je po završetku sezone došlo do promena na klupi i Zemuna i BKK Radničkog. Stefanović je napustio Zemun i priča se da će naredne sezone biti pomoćnik Ratkovici u OKK. Novi trener je Milija Bogičević koji je radio dosta dugo u inostranstvu. Juče je izašla i vest da je Goran Vučković napustio BKK, još se ne zna gde će, kao ni ko će ga zameniti.
Da se vratimo malo i na Slodes. Slodes je sezonu pre ove završio drugi sa istim skorom kao BKK Radnički, ali lošijim međusobnim. I ove godine je bilo dosta napeto, ali su u trenutku prekida imali pobedu više od Borče i Beka.

Iz našeg ranga u 1.MRLC zvanično su ušli Pobednik011 i Astra. Ipak, s obzirom da se priča o proširenju, velika je verovatnoća da će još 3-4 kluba dobiti pozivnicu za 1MRLC. Od početka sezone se šuška da Pobednik ne može da zatvori finansijsku konstrukciju za 1MRLC naredne sezone, i lično bi mi bilo jako krivo ako je tako jer su momci zaslužili da napreduju dalje...

Mi čekamo da vidimo zvanično ishod cele situacije, u trenutku prekida bili smo treći sa pobedom manje od Astre, dve od Pobednika ali i po rasporedu međusobni duel sa Pobednikom (i duel Pobednika i Astre), koji su nam davali šansu da se dokopamo neke od pozicija koje vode gore.
Po završetku Kovida, tim je uveliko počeo da trenira, čak su i neka pojačanja dogovorena (bez obzira na rang takmiečnja), ali više o tome ćemo u narednom periodu. Ono što mogu da potvrdim je da šef stručnog štaba ostaje Igor Božović, a da će ekipa naredne godine biti podmlađena, ali i sa većim potencijalom :)

User avatar
B13
Posts: 324
Joined: Thu Jul 25, 2019. 3:00 pm

Re: Domaće niže lige

Post by B13 » Tue Jul 07, 2020. 2:24 pm

Biće cirkus u nižim ligama dogodine. Proširenjem će se izgubiti na kvalitetu, pa će 1. MRL više ličiti na drugu, a druga neće ličiti ni na šta.

Mada, sve sam više mišljenja da neće biti ničeg od košarke sledeće sezone.

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Wed Jul 08, 2020. 3:47 am

Nama upuceno danas i svanicno pitanje da li smo sainteresovani da popuni o 1MRLC.
Po svim najavama ovo moze biti mozda najujednacenija 1MRLC do sada. Ne vidim nijedan klub koji bi mogao da odskace kao sto su to prethodnih sezona bili BKK i Slodes.
Beko je tu najzvucniji, ali koliko sam cuo 2 od 3 nosioca su im otisli, videcemo sta ce biti sa ostatkom ekipe. Borca i Zarkovo su bili tu medju konkretnijima prosle sezone. Borca ce verovatno nastupati u istom sastavu kao i prosle godine, predvodjena Drobnjakom. Realno ako to bude slučaj ekipa su za top 4. Zarkovo ce verovatno ponovo da resetuje ekipu jer igra iskljucivo sa juniorima. Borac iz Zemuna mi je trenutno enigma sta se desava po pitanju igrackog kadra. Od Obrenovca ocekujem da bude standardno nezgodan na strani kao i od LA Basketa, za koje se pricq da ce imati nekoliko KLS igraca iz Kolubare na dvojnoj. Vizura je odlucila da naredne sezone nastupu sa juniorima i ozbiljno se spremaju. Sa klupe ih predvodi Bucan. To je iskorak jer su prosle godine okosnicu ekipe cinili kadeti. Torlak je doveo Jokica, trenera iz As basketa i ocekuju se opet neki klinci iz OKK ili Mege. Zitko sam vec najavio da sprema jaku ekipu i prica se da ce preko Jakovljevica imati par igraca iz Mladosti na dvojnu. Uostalom Belic je tako igrao prethodne godine. Barajevo ce verovatno igrati opet sa Amosom, Mačkom, Peđom i klincima. Jedino ko ce tu odudarati je ja mislim Eko, nisam siguran koliko ce moci da isprate. Astra koja je usla u rang ocekujem da ce biti jedno od iznenadjenja. Paun je sjajno vodio ekipu prosle godine, uneo im taj fajterski mentalitet gde grizu i kidaju 40 minuta. Po nekim najavama jako je dobro odradio i prelazni zasada. Po mojom informacijama Pobednik011 nece igrati 1mrlc. Ostaje da e vidi sa li ce i ko ce jos popuniti ligu

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Mon Jul 13, 2020. 1:47 am

Ipak 12 ekipa 1MRLC. Rivers jeste jedna od njih. Uskoro ce biti i zvanično!

MMM
Posts: 1522
Joined: Sat Jul 27, 2019. 4:05 pm

Re: Domaće niže lige

Post by MMM » Mon Jul 13, 2020. 10:21 am

Srećno :) i da naredna sezona bude kompletno zavrsena na terenu.

User avatar
Admiral
Posts: 538
Joined: Sun Jul 28, 2019. 1:51 pm
Location: Belgrade

Re: Domaće niže lige

Post by Admiral » Mon Jul 20, 2020. 10:14 pm

Žitko pravi ekipu sa ambicijom da uđu.

Čekaju Aba pojačanje, a kada ozvaniče , napisacu koga su dogovorili. Mislim da će biti pravi haos ako bude igrao MRLC naredne godine.
Na Kosovu božur cveta, ne damo te zemljo sveta!

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Mon Jul 20, 2020. 11:37 pm

Dada, ja kolko znam oni su se dogovorili još pre mesec dana sa njim :) . Stigli su i Tadija i Šile iz Rasa. Dosta zanimljiva ekipa, po iskustvu mislim da će predvoditi ligu. Ili će biti pun pogodak, ili će bomba eksplodirati u kontra smeru. Treće nema :)

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Pavlaka » Sun Jul 26, 2020. 10:10 am

:rofl: Sve moj do mojega.

A KLS nam 50% slabiji od liga CG, Bosne, 70% od Rumunije, slično Mađarske. Čak je i Austrija bolja. Kapfenberg bi svaki KLS tim nabio 35+ razlike.

Ni niže lige ne mogu ličiti ni na šta, sve dok krovna liga nije uređena i kvalitetna. I dok se mesta kupuju, a ne zaslužuju na terenu. I dok rade u košarci loši đaci i neuspešni rekreativni treneri i košarkaši. To su prva i prava pitanja. Za KSS pre svega i zašto ne vrati ligu nazad

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Sun Jul 26, 2020. 10:58 pm

Ne podcenjuj nas rekreativne trenere i košarkaše 😂
Nekad naša ljubav prema sportu i neki drugi kvaliteti umeju da znače više nego iskustvo nekog sa dugom karijerom u profesionalnim vodama :D

Pavlaka
Posts: 407
Joined: Sun Jul 28, 2019. 2:12 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Pavlaka » Mon Jul 27, 2020. 12:21 am

Packe wrote:
Sun Jul 26, 2020. 10:58 pm
Ne podcenjuj nas rekreativne trenere i košarkaše 😂
Nekad naša ljubav prema sportu i neki drugi kvaliteti umeju da znače više nego iskustvo nekog sa dugom karijerom u profesionalnim vodama :D
Ne potcenjujem nikoga, nego kažem da mi KLS ne liči ni na šta. Sve ispod je, samim tim, još gore. I dokle god je tako, košarka nam neće biti dobra na nacionalnom nivou.

A uzroci su brojni: nedostatak novca, nedostatak uslova, nefer takmičenja, muljanja i plaćanja za plasman itd... Mora se sve izraditi od nule

User avatar
Packe
Posts: 67
Joined: Wed Jul 31, 2019. 3:25 pm

Re: Domaće niže lige

Post by Packe » Mon Jul 27, 2020. 1:42 am

Saglasan sa vecinom faktora, al opet ako cemo po hijerarhiji, sve krece od drzave sa jedne strane i Fibe sa druge. Kosarka (osim NBA) je neprofitni sport. Krovna organizacija nije u stanju da obezbedi uslove za medjunarodno takmicenje, sta onda ocekivati dalje?
Sa druge strane, u mnogim uredjenim zemljama, firme ulazu u sport jer na taj nacin imaju poreske olaksice. Kod nas jedina mogucnost da dodjes do bilo kog novca je ako ce neko da te sponzorise na prijateljskoj osnovi.

Svi ti problemi vode u neku ruku i do zasicenja kod ambicije klubova i kod publike koje nema u halama. Ovo opet iskljucivo pricam na osnovu iskustva u BG regionu.

Recimo znam za par klubova iz drugih regiona, koji igraju isti rang kao i mi da imaju jako dobru finansijsku podrsku lokalnih samouprava i veliki broj besplatnih twrmina... al opet njih muci druga stvar, a to je sto imaju daleko manji fond igraca u lokalu.

Koliko imamo problem u drzavi sa sportom najbolje mozete videti na primeru ZOK Vizura, koji je posle tolikih titula, izbacenih igracica i liga sampiona ugasio prvi tim.

Post Reply