Bundesliga Nemacke

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by CikaZika » Tue May 26, 2020. 7:16 pm

0-1 kakav gol Kimiha...

Brutalno.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Viduka » Tue May 26, 2020. 7:33 pm

Dobra utakmica, prelep gol Kimmich-a i zasluzeno vodjstvo Bajerna. Borussia je ocajna defanzivno. Favre je sam sebi pucao u nogu sa pokusajem da mu Guerreiro i Hakimi igraju defanzivnije nego obicno. Mislim da je Can morao da pocne mec umesto Delaney-a, koji je prosecan igrac. Ako nesto drasticno ne promeni i izgubi ovaj mec, ocekujem da ce to biti "kap koja je prelila casu" sto se tice Favre-a i da ce dobiti sut kartu na kraju sezone.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by CikaZika » Tue May 26, 2020. 7:56 pm

Drugo poluvreme dosta losije.

Borusija komplikuje, bez jasne ideje. Brandt je rano izasao, po mom mišljenju.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Viduka » Tue May 26, 2020. 8:30 pm

Favre je pokazao da nije dorastao poslu koji mu je dat. Na kraju zasluzena pobeda Bajerna i najverovatnije osvojena nova titula. Borusija ocigledno opet ulazi u fazu reorganizacije i sklapanja novog tima, posto ce verovatno otici svi vazniji igraci. Sve u svemu, ocekivao sam bolji mec i pogotovo bolju Borusiju, ali dobro, nije ni ovo bilo lose. Prelep gol, nekoliko solidnih individualnih poteza, par lepih akcija...Idemo dalje!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by CikaZika » Tue May 26, 2020. 8:30 pm

Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by CikaZika » Tue May 26, 2020. 8:38 pm

Viduka wrote:
Tue May 26, 2020. 8:30 pm
Favre je pokazao da nije dorastao poslu koji mu je dat. Na kraju zasluzena pobeda Bajerna i najverovatnije osvojena nova titula. Borusija ocigledno opet ulazi u fazu reorganizacije i sklapanja novog tima, posto ce verovatno otici svi vazniji igraci. Sve u svemu, ocekivao sam bolji mec i pogotovo bolju Borusiju, ali dobro, nije ni ovo bilo lose. Prelep gol, nekoliko solidnih individualnih poteza, par lepih akcija...Idemo dalje!
Samo da nisu pali, jer delovalo kao da nemaju preteranu zelju posle gola. Ostalo skroz okej bilo sve.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Viduka » Wed May 27, 2020. 9:16 pm

CikaZika wrote:
Tue May 26, 2020. 8:38 pm
Viduka wrote:
Tue May 26, 2020. 8:30 pm
Favre je pokazao da nije dorastao poslu koji mu je dat. Na kraju zasluzena pobeda Bajerna i najverovatnije osvojena nova titula. Borusija ocigledno opet ulazi u fazu reorganizacije i sklapanja novog tima, posto ce verovatno otici svi vazniji igraci. Sve u svemu, ocekivao sam bolji mec i pogotovo bolju Borusiju, ali dobro, nije ni ovo bilo lose. Prelep gol, nekoliko solidnih individualnih poteza, par lepih akcija...Idemo dalje!
Samo da nisu pali, jer delovalo kao da nemaju preteranu zelju posle gola. Ostalo skroz okej bilo sve.
Ne bi se slozio da je sve ostalo bilo OK. Na primer, promena Brandt-Sancho ih je unakazila. Gde ti izvodis svog ubedjivo najkreativnijeg igraca i ubacujes nekog ko nije dovoljno spreman? Sancho je dobio bar 7-8 kila za vreme pauze. To je Ok protiv slabijih ekipa, ne i protiv Bajerna. Na pocetku drugog poluvremena, Borussia umesto da zadrzi i poveca, ona izgubi posed lopte??? Pa kako? Zasto? Sta tek reci za situaciju posle Haland-ove povrede? Hazard preuzima ulogu vodje napada??? Nakon toga, Reyna, Goetze i Witsel su svi ubaceni kao Hail Mary pokusaj. Bez plana, logike, rezona... Her Flick je razmontirao svog kolegu na protivnickoj klupi.

User avatar
CikaZika
Posts: 2983
Joined: Sun Jul 28, 2019. 4:17 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by CikaZika » Wed May 27, 2020. 9:44 pm

Stoji da su to bile ocajne odluke, vise sam mislio na samu utakmicu kao igru. Sanco dosao sa 10kg vise. Sta radi covek, nije tacan.

Grujic danas postigao gol protiv Lajpciga.
Nije uvek lako, al' je uvek lepo!

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Viduka » Thu May 28, 2020. 10:47 pm

CikaZika wrote:
Wed May 27, 2020. 9:44 pm
Stoji da su to bile ocajne odluke, vise sam mislio na samu utakmicu kao igru. Sanco dosao sa 10kg vise. Sta radi covek, nije tacan.

Grujic danas postigao gol protiv Lajpciga.
Grujic je ocajan u nastavku sezone. Nisam pratio mnogo utakmica pre korone, ali u ova tri meca je beskoristan. Jeste postigao pogodak, ali je isto tako, upravo njemu pobegao igrac kod prvog gola Laipziga. Direktan krivac za gol. Sto je najsmesnije, to nije ni najgora stvar. Niti ucestvuje u izgradnji napada svog tima, niti u razgradnji protivnickog. Kad je lopta u njegovim nogama(sto nije cesto) u vecini slucajeva ide pas unazad ili neki alibi pas. Krtanje bez lopte jako lose, skroro beskoristan u demarkaciji, posto nekako uvek deluje da je protivnicki igrac ispred njega. U 90% slucajeva nije validna opcija za pas i to iskljucivo jer se slabo krece. Bas, bas, bas lose. Iskreno, nema on sta da trazi u Liverpool-u. Cak i u Herti deluje kao promasena investicija. Ono malo sto doprinosi, to je kroz sut sa distance i skok igra. Sve ostalo jako lose.

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Irriducibili » Mon Jun 29, 2020. 1:27 am

non mollare mai

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Tajler Darden » Tue Jun 30, 2020. 4:29 pm

Šta je HSV uspeo da ispusti...
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Viduka
Posts: 771
Joined: Wed Jul 31, 2019. 9:31 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Viduka » Thu Sep 17, 2020. 10:49 am

Priblizava se pocetak nove sezone Bundeslige, koja se po meni nece puno razlikovati od prethodne. Bayern ulazi u sezonu izmoren, sa skracenom klupom(otisli Coutinho, Perisic, Odriozola, velika verovatnoca da ce otici Martinez i Alcantara***) i problemima unutar tima, prevashodno ponasanje Alabe, kao i dela oko Flickovog nezadovoljstva oko manjka zalaganja pridoslice Sanea, ako nista drugo daje za pravo konkurentima da se nadaju tituli.
Kao i prosle sezone, tako i ove Borussia Dortmund je glavni konkurent Bayernu za titulu. Skoro komplet tim iz prosle sezone je ostao na okupu, doveli su za mene jednog od buducih super zvezda ovog sporta u vidu Jude Belilnghama i jos par zanimljivih igraca i to bi trebalo da bude dovoljno da se ugrozi gigant iz Minhena. Najveci problem je trener. Ovo je poslednja godina ugovora za Favrea i ugovor(bar kako sada stvari stoje) nece biti produzen. Da li ce i koliko to imati uticaja na igre Dortmunda, videcemo.
Takodje, kao i prosle sezone dva tima koja vrebaju iz prikrajka Laipzig i Monchengladbach upotpunice cetvorku u vrhu.


***Upravo dok pisem stize informacija da se Liverpool dogovorio sa Bayernom i da Alcantara prelazi u Englesku!!!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Irriducibili » Tue Aug 31, 2021. 3:33 am

non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Irriducibili » Tue Jul 18, 2023. 8:31 pm



Dajte nama ovaj Rottach :chores-mop:
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Bundesliga Nemacke

Post by Batica ubica » Tue Jul 18, 2023. 8:35 pm

:rofl: :rofl: :rofl:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply