Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Jan 14, 2022. 1:33 pm

Koliko je glup čovek Granit Džaka, uvek nađe način da impresionira svojom glupošću :D
Svaka čast Arsenalu, izdržati preko sat vremena sa igračem manje na Enfildu je podvig. Čak su imali i šansu da daju gol.
Sve ostaje otvoreno pred revanš, biće zanimljiva utakmica.

U drugom polufinalu Čelsi rutinski protiv Totenhema, treće finale za Tuhela od kako je preuzeo tim.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 16, 2022. 11:43 am

kao sto sam i rekao ne moze Chelsea da bude prvi favorit za titulu osim u slucaju raspada Citya i Liverpoola, nisu oni jos taj nivo i to ne ide preko noci..

City zavrsio posao prakticno, osim ako Liverpool ne prebrodi nekako ovaj momenat Kupa Africkih Nacija, pa doceka losu formu gradjana.. sto nije toliko realno..

najzanimljivije je to 4. mesto, gde bas pojma nemam ko bi od 3 ekipe mogao da ga se dokopa..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun Jan 16, 2022. 1:10 pm

I još jednom, pravda za Olea!
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Jan 16, 2022. 2:56 pm

Lukaku i Griliš se kolju za titulu najvećeg promašaja što se tiče pojačanja. Lukaku juče upropastio 2 odlične situacije, mislim da je izgubio svaki vazdušni duel, vidim i da ga Tuhel kritikuje baš me zanima na šta će to izaći.
Griliš nije ni senka onog igrača iz Vile.

Nejasne izmene Tuhela juče, Verner vidno bez samopouzdanja i on ga gura još na desnu stranu, kasno uvođenje Maunta kao čoveka koji može da spoji sa golom.
Po meni Siti je uzeo titulu kad su preživeli Arsenal. Ne znam kakvo čudo treba da se desi da ih Liverpul stigne do kraja. Siti ovo ne ispušta.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 16, 2022. 6:46 pm

Chelsea da prizna da je pogrešio i da nam vrati Lukakua za jedno 50 miliona..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Jan 17, 2022. 12:44 pm

Rafa dobio otkaz u Evertonu. Očekivano s obzirom da je dobio samo 1 od zadnjih 13 utakmica.
Očekivao sam da može da ih dovede do borbe za Evropu pošto imaju solidan tim. Nije Rafa imao ni sreće sa povredama, Kalvert Luin kao najbolji igrač ekipe je bio odsutan 4 meseca, povrede Ričarlisona, Dukurea, Alana, Mine. Letnji PR gde je dobio samo 2 miliona za pojačanja, morao je da izmišlja igrače za džabe. Bilo je tu nekih dobrih utakmica, remi na OT gde su mogli lako do pobede, remi sa Čelsijem sa omladincima u timu, pobeda protiv Arsenala.
Ono što nije bilo karakteristično za Rafine klubove je broj primljenih golova, pogotovo posle prekida gde su tu negde sa Lesterom.

Ako ništa makar je zadržao dobar status među navijačima Liverpula, eno juče su mu pevali protiv Brentforda :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Jan 21, 2022. 9:10 am

Čelsi i Liverpul u finalu Liga kupa, biće zanimljivo.

Liverpul je sinoć odigrao defanzivno najbolju utakmicu u sezoni. Klop je bio pragmatičan sinoć, prilagodio se protivniku i to je dalo rezultat. Dobro pokrivanje bokova tokom utakmice, bili su kompaktni, čak je i Trent izgledao kao dobar defanzivac. Videćemo da li je ovaj pristup bio samo za sinoć jer je eliminaciona utakmica ili je shvatio da nema trofeja bez dobre defanzivne organizacije.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sat Jan 22, 2022. 6:25 pm



:pardon:
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sat Jan 22, 2022. 8:32 pm

I naravno nisu sklonili navedene majstore nego je išlo preko leđa trenera...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Sun Jan 23, 2022. 5:01 pm

Klopa zamalo da opet ubije visoka linija i branjenje u 4-3-3 u većini utakmice.
Ne vidim rezon da se na 0:2 protiv jako brze ekipe Palasa igra visoka linija. Pomislio sam protiv Arsenala da se Klop vratio na pragmatični pristup iz sezone 18/19 ali izgleda da je previše tvrdoglav.
Penal po meni prestrogo dosuđen, Žota je uleteo u Guaitu.
Kakav je igrač Galager :good:
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Wed Jan 26, 2022. 11:49 am

Alvarez u City-u za manje od 18 miliona, ozbiljan posao Gradjana.. dobili su novog Kuna Aguera za male pare..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Jan 27, 2022. 9:31 am

Roj Hodžson u Votfordu, definitivno tamo nema niko normalan :D :D
Nije mi jasan ni Hodžson, za čije babe zdravlje se on iz penzije prihvata posla u Votfordu ne verujem da će se zadržati do kraja sezone. Nejasan posao iz oba ugla.
Donekle sam očekivao sam Big Sema, bio bi odličan za Fosterov vlog :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sun Jan 30, 2022. 4:15 pm

Paratici kao kad na menadžeru preuzmeš klub sa drugim nalogom i onda za dobre pare pokupuješ sve tvoje škartove koje niko neće :D

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon Jan 31, 2022. 1:13 pm

Veghorst u Barnliju za 14 miliona evra, po meni jedan od najboljih transfera ovog PR. Dobili su odličnog igrača za relativno male pare, kao nacrtan za Dajša i za ono što Barnli igra. Visok, jak, dobro se gradi, prima igru na sebe, spušta duge lopte što je možda i najbitnije za Barnli, dobra leva noga. Atipičan špic, Barnliju će biti od pomoći u svakom segmentu igre.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue Feb 01, 2022. 9:19 am

Još jednom je Žoze bio u pravu, ovog puta po pitanju Dele Alija. Na kraju ga se Totenhem jedva otarasio, pustili su ga za bonuse u Everton. Čovek se snimao za tik tok dok je Totenhem gubio od Čelsija...
Everton je pored Alija doveo i Van de Beka na pozajmicu, malo nepravedno jer nije dobio šansu u Junajtedu mada realno pored Bruna je i nije imao. A takođe i Junajted koji je na istoj poziciji imao Bruna, Lingarda, Van de Beka i Matu...

Eto interesantno čim je došao Lampard doveo je dva igrača sredine terena sa golgeterskim sposobnostima kakav je i sam bio. Mislim da će Van de Bek biti pun pogodak a da Aliju nema pomoći, previše je nezreo a to se u 25/26 godina ne menja.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply