Italijanska Serija A

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Sun Mar 20, 2022. 8:55 pm

Hudini svaka čast za prognozu.
Iskreno nisam očekivao rutiniranje ni ovako nemoćan Lacio. Baš ih je ubila Roma, moglo je da bude i više. Roma je na energiju i mnogo borbeniji stav dobila ovo, samleli su ih u prvom. Baš onako prepaljeno.
Izuzetan igrač je Abraham, da nije bilo onih prečki i stativa sad bi bio u trci za najboljeg strelca. Pelegriniju je ovo treći gol iz slobodnjaka ove sezone ako se ne varam, jedan je dao Juveu i jedan Kaljariju. Odlična utakmica Zalevskog.
Drago mi je zbog Žozea, značiće mu ova pobeda. Treća velika utakmica koju dobija ove sezone, za navijače Rome verovatno i najbitnija. Kad bi uspeo da izbori 5. mesto i da osvoji LK verovatno bi ova sezona bila uspešna, s obzirom na sastav ekipe.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sun Apr 10, 2022. 11:11 pm

Na šta liči Italijanska Liga ove sezone kada smo mi odigrali prvi dobar meč od 22.1. i još imamo šansu, I to dobru za titulu..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Mon Apr 11, 2022. 8:56 pm

Koliko je samo taličan Inter, sve mu ide na ruku
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Apr 20, 2022. 1:33 pm

Inter je u finalu kupa, čeka Juventus ili Fiorentinu.
Što se tiče borbe za titulu Inter i Milan će se šibati do kraja. Mislim da se remijem protiv Rome Napoli oprostio od borbe za titulu i da treba da gledaju da zadrže 3. mesto. Po meni očekivan rasplet događaja s obzirom na mentalitet kako Spaletija tako i Napolija kao kluba zadnjih godina. U svojim najboljim generacijama sa Sarijem nisu uzeli titulu, mislim da su tad propustili svoju šansu.
Moram da pohvalim Milan, Pioli radi izuzetan posao. Glavna greška je, kao i prošle sezone, to što im glavni igrač ima 40 godina i podložan je povredama. Žiru je planiran za rezervnog špica ali on ispade prvi ove sezone usled Zlatanovih povreda zbog kojih je propustio 18 utakmica. Menjon je po meni nivo Donarume, fizički moćan golman. Odbrana je dobra pogotovo štoperi, ono što fali jeste Čalhanoglu koji je u Interu i odsustvo Zlatana kao prvog špica. Leao je sa 12 golova sa krila dosta doprineo.
Žoze cedi suvu drenovinu iz ovog tima Rome. Opet ih je koštala individualna greška protiv Napolija ovoga puta Ibanjez. Kao što sam pisao i pre napad je sasvim dobar ali pozadi su problemi. Dosta osrednjih igrača, pomenuti Ibanjez, Karsdorp, Kristante, Vinja, Smoling (koji većinu sezone izgleda pristojno i iznad svih očekivanja). Zalevski ima potencijal da postane dobar igrač, verujem da će sledeće sezone biti rezerva Spinacoli kad se ovaj oporavi.
Ne znam zašto Kristante počinje pre Veretua, sem visine ne vidim neki veliki razlog. Plus što Veretu ima izuzetan prekid. Ako bi uspeli da se dokopaju 5. mesta i da uzmu LK mislim da bi ovaj sezona bila jako uspešna za Romu. Kad se pogleda koliko bodova su izgubili mogla je lagano da se pojuri LŠ. 3 boda protiv Venecije gde su imali 1:2 na poluvremenu, 2 protiv Sampe gde su imali 1:0 10' pre kraja, 3 protiv Juventusa kući gde su neobjašnjivo ispustili 3:1, 2 protiv Sasuola gde su imali 0:1 na poluvremenu, 2 protiv Đenove uz sudijsku krađu... Da su osvojili makar 6 tih bodova sad bi bili ispred Juvea. Na leto su potrebni štoper, desni bek i zadnji vezni da bi bili konkurentni za trofeje.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Wed Apr 20, 2022. 6:45 pm

Pogrešio sam temu, gde sam hvalio Moua :D ali ozbiljno dobar posao radi od prosečne ekipe Rome, a uz malo sreće i nekih odluka bili bi u konkurenciji za LŠ, ali možda dogodine..

Što se borbe za titulu tiče Milan ima jeben raspored.. Na strani Lacio, Verona i Sasuolo, a kući Fiora i Atalanta.. Inter sa druge strane ima Romu kući od težih, a ostalo je Bolonja, Udine, Empoli, Kaljari, Sampa.. Što bi rekli titula je naša za izgubiti..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Apr 20, 2022. 8:21 pm

Houdini wrote:
Wed Apr 20, 2022. 6:45 pm
Pogrešio sam temu, gde sam hvalio Moua :D
Kakve veze ima ionako više od 5 ljudi ne ulazi na forum :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Thu Apr 21, 2022. 10:19 pm

Ali prosečna ekipa Rome :D

Pa da je u pravi rimski tim toliko uloženo, sad bi sasvim druga priča bila
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sat Apr 23, 2022. 8:16 pm

Inter rutinski rešio kučku i prebacio pritisak na Milan
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Sat Apr 23, 2022. 8:56 pm

Rutinski, realno postoji jedan igrač u Romi koji bi bio u našoj rotaciji, ajde možda dva da kažem i Zaniolo.. Za tri klase smo jači..

I kakav crni pritisak na Milan, najteži meč do kraja je dvanaestoplasirani Udineze, nema tu gde da se prospu bodovi..

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Sun Apr 24, 2022. 11:50 am

Ne postoje unapred upisani bodovi, ali dobro....

Milan ima naizgled teško gostovanje, ali je Lotitova kratka rotacija dodatno izmučena gripom
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Irriducibili » Wed Apr 27, 2022. 10:19 pm

Houdini wrote:
Sat Apr 23, 2022. 8:56 pm
najteži meč do kraja je dvanaestoplasirani Udineze, nema tu gde da se prospu bodovi..
Kakav danak neiskustvu :naughty:
non mollare mai

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Wed Apr 27, 2022. 10:37 pm

Lagano, već je ustanovljeno da je količina sreće našeg "stratega" obrnuto proporcionalna njegovom znanju.. Tako da laganini ovo osvajamo :D

Ali kakav um na ekipu koja ima Arnautovića ti u zadnja 3 staviš DiMarca..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Wed Apr 27, 2022. 11:01 pm

Kakva greška golmana Radua, ja ovo nisam video u životu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Italijanska Serija A

Post by Houdini » Tue May 03, 2022. 7:53 pm

Mrtva trka da li je bolje imati Kineze ili Vazuru na čelu kluba..

Milan se nekako oslobodio kineske kuge, valjda ćemo i mi..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Italijanska Serija A

Post by Batica ubica » Tue May 03, 2022. 10:37 pm

Zar Miki Vazura ima konkurenciju?
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply