NBA

Sve o američkoj košarci.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Mon Apr 18, 2022. 9:17 am

Kakva čvrstina i borba Bostona sinoć, ušli su maksimalno nabrijano u utakmicu. Pitanje je koliko će onako izdržati.
Mislim da Durenta niko nije onako dobro čuvao zadnjih godina kao Boston sinoć.
Ako se serija bude nastavila ovim intenzitetom biće mrtvih ljudi do kraja.

U Majamiju će retko ko dobiti u ovom plej ofu.
Zanima me za koga Miško navija u seriji Denver Golden Stejt :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri Apr 22, 2022. 12:15 pm

Jutros sam pogledao snimak treće utakmice Jute i Dalasa. Prvo što mi je zapalo za oko je to kako je Dalas svesno izvlačio Gobera iz reketa, pošto ne može da preuzme često je ostajao u međuprostoru između reketa i linije za 3 gde nije čuvao nikog a Dalas je imao otvorene šuteve za 3. Još jednom se pokazuje da je Gober van reketa neupotrebljiv upravo jer ne može da preuzme niti da brani strečere.
Na Bransonu su izmenjali više čuvara ali mu niko nije mogao ništa, nisko težište i jako nezgodan za čuvanje. Izuzetno igra ovu seriju i preuzeo je sve na sebe kad nema Dončića.
Bertans je imao 4/7 za 3 za 13 minuta u igri odlična rola sa klupe.
Juti je odbrana veliki problem, moraće da se prilagode i da smisle kako će da sakriju Gobera.
Golden Stejt je na 3:0 protiv Denvera koji bez Mareja nema šta da traži.
Serija Finiks Nju Orleans bi mogla da bude jako zanimljiva posle ove povrede Bukera. Nju Orleans ima kvalitet u napadu, Mekalum i Ingram su odličan tandem, Valančijunas je takođe dobar igrač.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Mon Apr 25, 2022. 3:52 pm

Mislim da niko nikad nije ovako zaključao Durenta od kad igra košarku. Pojeli su ga čvrstinom i fizičkom dominacijom, u dosta situacija deluje nemoćno. Tejtum koji mu svojom dužinom parira na svakom šutu, dosta ih je i izblokirao što je do ove serije bilo nezamislivo. Svi čuvari koji se smenjuju na njemu (Smart, Grent Vilijams, Braun, Horford) su fizički jači i ne beže od kontakta, uvode ga u tuču što Durentu ne odgovara. Treba spomenuti i da je Boston prve 2 utakmice igrao bez Roberta Vilijamsa koji je ključan za zaštitu obruča i reketa. Neš je zaboravio na Grifina kojeg je uveo tek u trećoj utakmici a i za to malo što je igrao uneo je odbranu i čvrstinu u ekipu. Sa Simonsom su se zajebali samo tako, evo priča se da možda ni 4. utakmicu neće igrati. Deluje mi da tog dečka ne zanima košarka više.

U seriji Juta Dalas Babo Bogdanović juri Dončića i Bransona po celom terenu kao pitbul. Igra dobru odbranu kad se uzmu u obzir njegove godine i kvalitet ove dvojice. Juta loše brani liniju za 3 poena Dalas ima dosta otvorenih pogleda, pisao sam o tome da Dalas pravi Gobera neupotrebljivim u odbrani. U 4. utakmici su ga dosta faulirali u 4/4 što je bila dobra odluka jer je imao 9/18 sa bacanja u celoj utakmici. Mislim da je on ključ svih problema Jute koja je i pored toga dobila 2 utakmice.

Denver je pobegao sa lopate sinoć, mada ne verujem da mogu nešto više od ove pobede. Meč lopta za Golden Stejt u onakvoj atmosferi u San Francisku, teško bi bilo zamisliti išta drugo osim 4:1 i kraja serije.

Embid je povređen i ići će na operaciju kad završi sezonu, a rekao bih da će igrati kroz bol kao i prošle godine. Buker je takođe povređen i kažu da ga neće biti 2-3 nedelje što je veliki udarac za Finiks koji igra protiv jako dobre ekipe Nju Orleansa gde je 2:2 u seriji.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Fri May 13, 2022. 11:52 pm

Neverovatno je šta je Boston uspeo da izgubi u 5. utakmici, sad ostaje da se vidi da li mogu da se povrate posle teškog šoka i da uvedu seriju u majstoricu
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Sat May 14, 2022. 12:26 pm

Može Boston, kakva serija... :yahoo:
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sat May 14, 2022. 12:51 pm

Sad sam pogledao snimak, kakva utakmica Bostona. I pored toga što se Janisu opraštaju faulovi u napadu i koraci, što sudije puštaju batinanje Milvokijevih goniča u odbrani Boston je izdržao.
Tejtum se pojavio i te kako, koliko teških šuteva je čovek pogodio u bitnim momentima. Smartova reakcija nakon 5. utakmice isto izuzetna. Još Bostonu fali Robert Vilijams koji je jako bitan faktor u odbrani pogotovo na Janisu. Grent Vilijams kakav defanzivac.
Milvokiju baš fali Midlton, i ovo do sad izvlače na Janisa i to što sudije maksimalno tolerišu njegovo zaletanje i broj faulova u napadu koji mu se ne svira. Konaton je dobro odigrao 6. utakmicu kao jedini od pomoćnog osoblja Milvokija. Holidej je ovde realno treći čovek i to se dosta oseti kad nema Midltona.
Kao što se znalo odmah po obavljanju trejda Filadelfija nema šta da traži sa debelim veprom Hardenom. Još na svu muku Embid povredi Denija Grina koji je pokidao prednje ukrštene ligamente.
Da li može Dalas do velikog iznenađenja protiv Finiksa...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Mon May 16, 2022. 1:57 am

Boston razvalio Milvoki...

Razliku je doneo tim, kod Bostona su učestvovali svi, kod Bucksa su vukli samo Janis i Jrue. Jednostavno nisu više imali snage
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Mon May 16, 2022. 10:04 am

CP opet bez prstena, Rondova kletva i dalje važi :D :D :D
Da ima poštenog suđenja Janis bi svaku utakmicu završavao pre kraja zbog faulova u napadu, šta se sve tom čoveku pušta i ne svira više postaje frustrirajuće. Ja razumem da je on jedno od glavnih lica lige ali preteraše ga. Boston ga je do šeste utakmice držao na lošim % šuta. Kakvu odbranu su igrali Horford i Grent Vilijams na njemu, parirali su mu potpuno fizički, čak su ga terali i na promašene zicere.
Boston je u napadu dosta divlja ekipa, palijanje do besvesti ali njima je fokus na odbrani. Serija protiv Majamija će biti opasno klanje, i jedni i drugi su fajteri i mislim da to ide na 7 utakmica.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Wed May 18, 2022. 1:50 am

Boston bez Smarta i Horforda

Ionako imaju mali fond igrača, teško da ovo mogu nadoknaditi. Posebno je problem izostanak Smarta, koji preuzima sve pozicije. Ne vidim kako ce braniti kad Butler bude napadao Whitea ili Pritcharda
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri May 20, 2022. 11:24 pm

Vratili se Smart i Big Al, vratio se i Boston. 1:1 i prva pobeda gostiju u Majamiju u ovom plej ofu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Mon May 23, 2022. 1:52 am

I onda opet brejk, bez Butlera u drugom poluvremenu. I dalje mislim da Boston prolazi, ali nece biti jednosmerna ulica kao što je izgledalo

Večeras Luka pokušava da unese neizvenost. Veliki je problem što Dalas živi isključivo od šuta, ako on stane nema opcije b. I ovako je daleko dogurao, imajuci u vidu kakve krševe Luka ima oko sebe. A GSW je ipak prejak
non mollare mai

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Thu May 26, 2022. 1:18 am

Večeras možda i ključna utakmica serije, tipujem na Boston
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Fri May 27, 2022. 2:25 pm

I dobro si tipovao, Boston večeras ima meč loptu u TD Gardenu.
Golden Stejt u finalu. Od sezone 14/15 kad god su ušli u plej of ušli su u finale, što je 6 finala za 8 godina. Doduše, ima jedan čovek koji je sam igrao 9 finala u 10 godina :D
Iako nisu dominantni kao pre opet igraju najlepšu košarku od svih timova u plej ofu.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: NBA

Post by Irriducibili » Sat May 28, 2022. 12:24 pm

Imamo i sedmu na Floridi, dok se u Zalivu odmara i čeka ishod. Butler sinoc pokidao i vratio seriju u egal. Majstorica je potpuno otvorena, ali je izvesno da je GSW svakako favorit u finalu
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: NBA

Post by Batica ubica » Sat May 28, 2022. 3:10 pm

Očekivano da se igra 7 utakmica na istoku, dosta su izjednačene ekipe. Batler upalio ludački mod, čak je i trojke krenuo da šutira. Boston je jedini tim u ovom plej ofu koji je uspeo da dobije u Majamiju.
Oba trenera su takmičari, oba tima su prepaljeni takmičari, velikom većinom čvrsti momci koji nikad ne odustaju. Sedma utakmica će biti klanje do zadnje sekunde, ne bih se usudio da prognoziram pobednika serije.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply