Engleska Premijer Liga

Sve o evropskom fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Tue May 03, 2022. 1:37 pm

Ragnik me prijatno iznenadio odnosom prema starijim igračima (Matić, Mata, Džons), vidi se da ceni profesionalce i igrače sa karakterom. Verujem da bi i Kavani dobio više minuta da je bio zdrav.
Stara škola trenera, ne želi da bude prijatelj sa igračima već ima profesionalni odnos koji trener mora da ima. Za ovo vreme rekao bih da je dosta iskren tip, upravo zato ga stariji igrači poštuju a ovi starletani baš i ne vole.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Sun May 08, 2022. 12:57 am

Ole je imao loše rezultate, Ragnik ima skandalozne
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon May 09, 2022. 12:00 pm

Evo ga Pep inovator i izumitelj fudbala dovodi i Halanda, možda iz sedmog pokušaja i uzme LŠ :D :D
Malo je to, bar još Salah, Mbape, van Dajk i Kejn pa da se hrabro i junački napadne trofej LŠ...
Ne smem ni da zamislim kako bi se kritikovali drugi treneri kad bi se ovako besramno bahatili posle solidnog broja sramota u LŠ.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Mon May 09, 2022. 11:31 pm

Pep je konačno prihvatio da ne može igrati bez špica
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Mon May 16, 2022. 1:49 pm

Veliki Mark Nobl.

Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Mon May 23, 2022. 1:46 am

Potpuno i realno neočekivano ludilo u zadnjem kolu, Siti se čudom vratio iz mrtvih, vratilo im se za nesrecu u Madridu
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Wed Jun 01, 2022. 2:36 pm

Prvi korak ka Junajtedovom ozdravljenju je učinjen. Pogba je napustio klub, još ako ga napuste i Rašford i Marsijal Junajted stvarno može da krene napred.
Bitno da je Žoze bio toksičan i da je najuren jer nežnoj dušici Pogbi nije odgovarao :D A 3.5 sezone posle Murinja Pogba je sa Junajtedom osvojio ništa. I dalje je nezreo a ima 29 godina, i dalje mu se ne zna najbolja pozicija - defanzivno neodgovoran za zadnjeg veznog gde zna često da izgubi loptu pred svojim golom u želji da pokaže svoje umeće, za 10 je nepouzdan jer često previše mrsi loptu i pravi potez više da opet bi dokazao svoje fudbalske sposobnosti. Čak je igrao i na levom krilu(?!). Tek to da mu sa 29 godina zalaganje nije konstantno, da treba da se baca pasulj kad će izaći da igra sa 100%. Još kažu da je bio lider u svlačionici, pa onda tek navijači Junajteda ne treba da se čude što 5 godina nisu videli trofej. Nezreo i razmažen momak sa 0% karaktera, discipline, odgovornosti, sa svojim plesovima i firzuricama u raznim bojama... Jedna od najodvratnijih pojava u fudbalu godinama unazad.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Wed Jun 01, 2022. 11:36 pm

Kolega Batice, to što pišeš bi imalo smisla da upravo nije Murinjo taj koji ga je doveo za tričavih 105 miliona. A toksičan je bio ne (samo) zbog Pogbe.

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Jun 02, 2022. 9:37 am

Ok, naosvajaše se oni trofeja posle Murinja a on je bio ogroman problem :D :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Thu Jun 02, 2022. 12:15 pm

Mou nikad nije zeleo Pogbu, uvalio mu ga je Woodward.. on je sve suprotno od onoga sto Mouvoli kod igraca..

Reaper
Posts: 166
Joined: Sun Nov 10, 2019. 11:26 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Reaper » Fri Jun 03, 2022. 8:55 am

E jbg sad, Murinjo je veliki trener, ali već godinama je u padu. I dalje ga prži ego pa onda u nekim situacijama ispada neozbiljan. Eto, mogao je da bira između Lindelofa i Van Dajka i nakon što je izabrao krenuo je da objašnjava kako on ima insajderske informacije, zna on ko je zlatna koka i tako dalje. Epilog - 6 meseci kasnije kuka da mu kupe centralnog defanzivca i kako nema podršku uprave.

Houdini
Posts: 1010
Joined: Thu Aug 01, 2019. 6:13 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Houdini » Sat Jun 04, 2022. 5:11 pm

Videćemo, možda baš sledeće sezone budemo imali priliku u kakvom je zapravo stanju..

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Fri Jun 24, 2022. 9:51 pm

Pepu je malo Rodri pa lagano istrese 50 miliona za Kalvina Filipsa da bi mu ovaj bio zamena :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Irriducibili » Tue Jun 28, 2022. 12:33 am

Ne znam šta smera, ali prodaja Jesusa i Sterlinga ukazuje da tu još neko mora doci

U nesrecni MU nece niko, što vec postaje šokantno

To se ne može reci za Newcastle, koji je i dalje neatraktivan i pored zveckanja novcem. Samo su za sada postigli da je za njih porasla cena i za prosečne igrače

Arsenal je za sada najaktivniji, Chelsea luta sa novim rukovodstvom, a Totenham cuti
non mollare mai

User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: Engleska Premijer Liga

Post by Batica ubica » Thu Jun 30, 2022. 6:30 pm

Ričarlison u Totenhemu za 70 miliona evra mi je jedan od najnasumičnijih transfera ovog leta, ne vidim gde će da bude starter pored Kejna i Sona koji igraju pozicije koje on pokriva, desno on nije isti igrač a tamo je Kuluševski koji se lepo uspostavio. Da bude rezervni špic malo je nelogično za te pare. Očekivao sam da Konte udari ove novce na Škrinjara ili Bastonija. Bisuma je odličan posao za relativno male pare. Sad su na sredini Hobjerg, Skip, Bentakur i Bisuma što je jako dobro popunjeno. Perišić za džabe isto fantastičan posao, Konteov čovek od poverenja koji može da odigra i kao krilni bek i kao krilo. Ne vidim logiku dovođenje Lenglea koji je prosečan igrač u najboljem slučaju, svi štoperi Totenhema su bolji od njega.

Liverpul se baš kocka sa Nunjezom, dosta velike pare su dali po meni malo i isforsirano jer je Siti uzeo Halanda. Tolike sezone Liverpul igra bez špica i sad odjednom imaju klasičnu 9 u timu, ne znam kako će se to odraziti na Salaha i Žotu pre svega kao krila koja idu u završnicu. Dobra stvar je što će centaršuteve iz igre Trenta i Robertsona imati ko da koristi. Takođe mislim da Liverpul mora produžiti ugovor Salahu jer neće dopustiti da izgube njega i Manea u kratkom vremenskom periodu.

Siti je sa Halandom i Alvarezom zatvorio poziciju špica, sa Filipsom zatvaraju sredinu terena i prave 2 tima maltene.

U Čelsiju očekujem jednog štopera, kažu da je to De Liht mada po meni De Liht nije ispao onako kako su svi očekivali. Sporiji i trapaviji je od Ridigera koji je imao specifičnu ulogu u Čelsijevom sistemu. Usput, mislim da Ridiger neće biti ni blizu dobar u Realu kao što je igrao u Čelsiju. Pogodilo mu se sve, sistem sa 3 pozadi koji mu odgovara, trener koji mu veruje i daje svu slobodu. Ne očekujem da se previše pojačavaju gore, ljudi pričaju o špicu a zaboravljaju da je Haverc imao odličnu sezonu i da je Čelsi igrao najbolje kad je igrao bez špica sa trojicom gore koji menjaju pozicije. Sterling koji se spominje bi po meni bio nepotreban.

Arsenal će preplatiti Žesusa ako ga dovedu za 60 miliona i platu 16 miliona kao što se priča. Previše za čoveka koji je godinama bio rezervni špic u Sitiju. Ovaj Vieira iz Porta bi mogao da bude solidan posao samo ne vidim logiku da se pored Odegarda koji je standardna 10 dovodi još jedna 10 za 35 miliona a ne verujem da će obojica igrati.

Junajted juri De Jonga kao da je jedini igrač na svetu, na kraju će da istresu 90/100 miliona na njega a ostalo šta im bog da. Siti im je verovatno uzeo FIlipsa koji bi mogao da im bude rešenje za zadnjeg veznog koji igra ispred odbrane, a što nisu ni Fred ni Mektominej. Ostaju problemi levog i desnog beka, na štoperima teško šta mogu da menjaju. Na krilima su Sančo, Elanga i Rašford što je dosta klimavo. Kako je krenulo Junajted jedino uz neko čudo može dalje od šestog mesta.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply