FK Partizan

Sve o domaćem fudbalu.

Moderator: Moderator

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Thu Jul 28, 2022. 10:30 am



Još jedna akvizicija završnice letnjeg prelaznog roka 2020/21 je otišla.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Jul 28, 2022. 12:29 pm

Uvek dobar pristup i zalaganje, dobra prva sezona i posle se ugasio. Iako je krilo najviše mu je odgovaralo dok je igrao špica. Mislio sam da će prošle sezone biti jedan od nosilaca...
Srećno mu u daljoj karijeri.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Fri Jul 29, 2022. 6:12 pm

Fejsa u prvih 11, prvi put u zvaničnim mečevima od dolaska zimus u Partizan.

Do sledeće povrede...
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Irriducibili
Posts: 3908
Joined: Mon Jul 29, 2019. 9:43 pm

Re: FK Partizan

Post by Irriducibili » Fri Jul 29, 2022. 9:10 pm

Jad, beda, bruka, sramota....

Predvideo sam debakl dovodjenjem procentualno najneuspešnijeg nazovi trenera u istoriji kluba, ali je dotični nadmašio sve moje crne slutnje

Ubedjen sam da Vazura ima kvalitetnije komade nameštaja u svom kabinetu, ali na teren je izbacio stolicu. I to rashodovanu
non mollare mai

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Jul 31, 2022. 10:19 am

Sreća pa nisam bio u mogućnosti da gledam utakmicu u petak...
Jedini Joksićev tekst koji zapravo valja.
https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/c ... iro/426503
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Sun Jul 31, 2022. 4:56 pm

Nažalost pre neki dan je otišao najkonstantniji igrač Partizana u poslednje 4 godine (uz njega tu je i Urošević). Zdjelar je verovatno najkompletniji zadnji vezni koji je igrao kod nas zadnjih x godina, pregled igre i duga lopta, trčanje, disciplina, defanziva, energija, agresivnost... Retko povređen. Uvek pravi pravi pristup, dobro zalaganje, stav na terenu. Mislim da većina navijača Partizana nije svesna kakav je igrač Zdjelar. Šteta što je igrao za Partizan u ovim mračnim danima za nas, što nije upisao bar jednu titulu.
Žao mi je što nije otišao u neku top ligu da odigra par sezona vrhunskog fudbala jer to zaslužuje. Verovatno je video da se ovo ovde raspada pa je čekao prvu ponudu da ode. Ne treba zaboraviti da prema Partizanu nije ispao džukela i da je produžio ugovor da Partizan ne bi plaćao penale Olimpijakosu i da iz kluba ne bi otišao bez obeštećenja. A Partizan njemu verovatno duguje neku premiju ili platu, a možda i oboje.
Nadam se da će se kroz koju godinu vratiti u nekim lepšim vremenima, pa da kao kapiten uradi neke stvari koje nije uradio.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Mon Aug 01, 2022. 12:25 pm

Da sad ja ne ispadnem Ostojin bot, ali ovo što priča je skroz na mestu. I ima puno pravo da priča s obzirom na to kakve trenere i igrače dovodi poslednjih sezona u KKP. Naravno, sve ima svoju cenu pa smo nekad od jedine opozicije postali SNS. Ali ako želimo da budemo konkurentni tako mora, da Ostoja nije SNS ne bi mi videli žutu banku od države. Prošlo je vreme kad smo bili opozicija i kad smo nešto mogli da uradimo. Ostoja ima mnogo više pozitivnih strana nego negativnih, a u odnosu na V&V je Morati lično.
S druge strane V&V odbija svako relevantno trenersko ime, igrači opraštaju dugove kad odlaze, najbolji igrač ode u sred sezone, klub je u dugu boga pitaj koliko... I to u fudbalu gde je mnogo više para i gde klub može samostalno da funkcioniše. A i oni ližu dupe Vučiću i ograđuju se od skandiranja navijača. Za razliku od KKPa koji pokazuje tendenciju rasta FKP pokazuje tendenciju da ode u stečaj. Ne bih imao problem da Ostoja sutra preuzme FKP.

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/o ... ati/426643
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Tue Aug 02, 2022. 11:27 am

Potpisali smo Andriju Pavlovića na dve godine.
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Tue Aug 02, 2022. 12:38 pm

I ja sad vidim. U Čukaričkom je bio među najboljim špicevima lige ali to je bilo pre 6 godina.
Ovde će imati ulogu rezervnog špica.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Tue Aug 02, 2022. 12:53 pm

Kako Rikardo igra, možda bude i prvi napadač. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

User avatar
Tajler Darden
Posts: 3793
Joined: Wed Jul 24, 2019. 9:40 pm

Re: FK Partizan

Post by Tajler Darden » Tue Aug 02, 2022. 1:22 pm



Bolje da ispadnemo od AEKa, ovako će nas izbaciti iz Evrope. :D
Kad ja pođoh na stadion, na stadion JNA,
ja ponesoh crno-belu, crno-belu zastavu.

VPJTS

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Tue Aug 02, 2022. 2:08 pm

Zatvoriti stadion preventivno :D :D :D
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Aug 04, 2022. 11:27 am

Danas protiv AEKa...
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Bolkonski
Posts: 342
Joined: Sun Aug 04, 2019. 4:09 pm

Re: FK Partizan

Post by Bolkonski » Thu Aug 04, 2022. 2:58 pm

Dobićemo, ili, u najbolju ruku, nećemo izgubiti utakmicu.

Neko je već objasnio da motivacija ovih duduka nije ista u našoj ligi i kad namirišu mogućnost izloga, a tim nije bez kvaliteta, i kvalitetniji je od onog bućkuriša koji je Bata vodio. U ovoj utakmici će povećati fokus, disciplinu i želju, i na kraju meča će se neki pitati zašto nismo tako igrali u našoj ligi, a drugi će se ložiti da se upalila mašina, procvetale Ikine ružice i da gazimo Zvezdu.

Naravno, i jedni i drugi se bakću uzaludnim razmišljanjima, jer smo tokom prošle sezone apsolvirali da je naša liga nebitno takmičenje, a pobede u njoj nebitni nizovi. Tako da ne vidim razlog za pomamu kad Ika pukne od narednog poluprofesionalnog tima, nama je važna Evropa i, kao svakom seljačkom klubu, da dobije glavnog rivala i favorita, a sve ostalo je nebitno.

Online
User avatar
Batica ubica
Posts: 2602
Joined: Tue Jul 30, 2019. 12:35 am

Re: FK Partizan

Post by Batica ubica » Thu Aug 04, 2022. 3:56 pm

Očekujem da vidim neku reakciju ekipe posle ovih blamaža. Iako se zna da od titule nema ništa jer ni igrački ni logistički ne možemo da pariramo ciganima, sramno je da se od 4 utakmice dobije jedna.

Onaj tim koji je Bata vodio ne može u istu rečenicu ni sa jednim zadnjih godina, ono je bila definicija krš ekipe. Bata je imao jedva 10 igrača koji mogu da igraju fudbal, i to ako računamo ćelavog Miletića (krš igrač ali je tu sezonu izgledao dobro) i Enakea koji je dobar igrač ali doveden na pogrešnu poziciju + veći deo jeseni je bio prekobrojan stranac. I taman kad je Šćeka dobio pasoš i kad se oslobodilo mesto stranca uprava pošalje Enakea na pozajmicu jer ima veliku platu, i to baš pred derbi u rupi gde smo od krila imali samo Zakarića pa je Bata morao da izvodi razne kombinacije kako bi maskirao nedostatak igrača. Naravno i tu utakmicu smo pokradeni za penal (faul Milunovića gde sa zemlje sapliće Kosovića, sa VARom penal) i faul pre njihovog gola. A i tu utakmicu su bili pretrčani i pregaženi energijom, iako se danima najavljivalo 5:0. Da je Bata imao Natha, Andradea, Meniga, sadašnjeg Svetu (onaj iz sezone 18/19 je bio kriv za 6 golova u jesenjem delu sezone), Dijabatea umesto Kosovića, Jankovića, Pantića, Đerleka, levog Miletića, Ivanovića... Odličan je trener Bata, šteta samo što nikad neće dobiti priliku da vodi dobar tim Partizana.
Nisam čiko, nisam čiko ja!

Post Reply